Menu

Nejhorší telefon do roku 2023? Na tento model zakázaný na palubě letadel by Samsung nejraději zapomněl

Nejhorší telefon do roku 2023? Na tento model zakázaný na palubě letadel by Samsung nejraději zapomněl
AP

Pokud jste v letech 2016-2019 letěli letadlem, je dost pravděpodobné, že vám letecká společnost podala mimo běžných upozornění také informaci o tom, že s telefonem Samsung nemáte na palubě jejích letadel co dělat. Kauza modelu Samsung Galaxy Note 7 byla nejen z tohoto důvodu pro jihokorejského výrobce marketingovou noční můrou. Neuškodí si tuto dobu připomenout a podívat se na to, jak si v segmentu mobilních telefonů vede Samsung nyní.

Samsung Galaxy Note 7 a patálie s baterií

V polovině roku 2016 Samsung uvedl na trh svůj dlouho očekávaný vlajkový model Galaxy Note 7. Jeho představení proběhlo s veškerou pompou a slávou. Velmi brzy ale přišlo rozčarování. Objevila se řada případů, kdy baterie některých telefonů explodovaly nebo se samy vznítily. Nešlo přitom o ojedinělý případ, ale o trend. Problém se objevil jen v prvních týdnech po uvedení telefonu 35krát.

Samsung okamžitě zastavil prodeje a ve spolupráci s řadou externích organizací započal vyšetřování. Více než 700 vědců a inženýrů se pokoušelo identifikovat problém na úrovni hardwaru i softwaru. Samsung po důkladném vyšetřování potvrdil, že příčinou explozí byly vadné baterie vznikající z velké části u externího dodavatele. V první řadě bylo určeno, že problémem je příliš těsný vnitřní design v kombinaci s tenkým vnějším pláštěm.

Samsung začal telefony stahovat pro výměnu baterie. Tím ale patálie firmy neskončily. Narychlo měněné baterie totiž byly také vadné a výsledek byl stále stejný: riziko exploze a zahoření. Výsledkem byly mimo jiné i zmíněné zákazy nošení telefonů Samsung do letadla. Některé letecké společnosti se spokojily s tím, že telefon byl na palubě vypnutý, jiné zavedly zákaz absolutní. Jiná věc je samozřejmě vymáhání tohoto zákazu, podrobná kontrola ze strany zaměstnanců letiště nebo leteckých společností byla prakticky nemožná.

Pro Samsung byla zásadní otřesená důvěra veřejnosti, kterou bylo třeba opět posílit. Následující model, Galaxy S8, byl kvůli extrémně pečlivému testování představován později a Samsung se všemožně snažil napravit si reputaci.

Samsung a jeho telefony dnes

I když si Samsung s modelem Galaxy Note 7 u zákazníků zavařil opravdu hodně, neznamená to, že by kvůli tomu snad krachoval. Síla značky Samsung je opravdu velmi velká a zákazníci dobře věděli a vědí, že jsou s ní spojené skutečně špičkové telefony, které patří k těm, jež udávají tempo a standardy celému odvětví.

Aféru firma překonala a dnes je Samsung stále považován za špičku v oboru. Dnes je za vlajkovou loď společnosti považován model Galaxy S23, který je právem řazen k tomu nejlepšímu, co je dnes na trhu k dispozici. Uživatelům nabízí špičkový výkon, supermoderní fotoaparáty i krásný design. Telefony jsou přitom nabízeny ve třech variantách: Galaxy S23, 23 Plus, 23 Ultra.

Všechny tři modely pohání osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. Operační paměť může u modelu Ultra narůst až na 12 GB. Velikost vnitřního úložiště se pohybuje od 128 GB u levnější verze základní varianty až po 1 TB u nejvyšší verze S23 Ultra. Co se displeje týká, jeho velikost je u S23 6,1 palců, 6,6 palců u S23+ a 6,8 palce u S23 Ultra. V jeho případě jde o displej Edge Quad HD+ s rozlišením 3 088 × 1 440 a maximální jasností 1750 nitů (maximální jasnost mají společnou všechny varianty).

Skutečnou špičku představují fotoaparáty. Modely S23 a S23+ mají 3× optický zoom a 30× digitální zoom při rozlišení hlavní kamery 50 Mpx. Model S23 Ultra disponuje hlavním fotoaparátem s rozlišením 200 MPx, optickým zoomem 3x a 10x a stonásobným digitálním zoomem.

Závěr

Suma sumárum, současné vrcholové telefony Samsung jsou skutečně vysoce kvalitní přístroje, u nichž se nemusíte bát ani toho, že vás zklamou svým výkonem, ani toho, že vás s nimi nepustí do letadla. Samsung krizi překonal a nyní je zpět na své dlouhodobé pozici jednoho z nejvýznamnějších a nejlepších výrobců mobilních telefonů. Samsung Galaxy Note 7 byl možná nejhorším telefonem roku 2016, to ale pro Samsung Galaxy S23 rozhodně neplatí.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.