Menu

Nejhorší žehlička podle uživatelů a 3 skvělé alternativy v lednu 2024

Nejhorší žehlička podle uživatelů a 3 skvělé alternativy v lednu 2024

Ať už si u žehlení rádi odpočinete, nebo se mu raději vyhýbáte, žehlička by v domácnosti určitě chybět neměla. Některé materiály totiž potřebují občas přežehlit – a pokud pravidelně nosíte košile či šaty, bez tohoto pomocníka se neobejdete. Jak ale vybrat žehličku, která práci usnadní a dokonale prádlo vyžehlí? Kterou žehličku hodnotí uživatelé nejhůř a jaké zase nejlépe?

Jak vybrat dobrou žehličku

Výběr žehličky zahrnuje zohlednění několika základních parametrů. Pokud chcete mít prádlo opravdu dobře vyžehlené a nestrávit u žehlicího prkna celé odpoledne, vybírejte ve střední a vyšší cenové kategorii. V tomto případě totiž platí, že čím levnější model, tím horší službu udělá.

Typy žehliček

 • Suché žehličky – pro všechny, kteří milují klasiku. Jsou méně výkonné, žehlení trvá déle, ale vydrží “věčně”. Nezanáší se vodním kamenem, nicméně prádlo je potřeba při žehlení mírně zvlhčovat.
 • Napařovací žehličky – nejčastější typ na trhu, přináší rychlé a efektivní žehlení. Díky páře je prádlo vlhké a žehlička snadněji klouže. Jsou vhodné pro různé typy látek a nabízejí výhodný poměr cena x výkon.
 • Parní žehličky – modely s parním generátorem jsou ideální pro velké množství prádla. S vysokým výkonem a tlakem páry zvládnou i náročné látky.
 • Napařovače oděvů – určené pro napařování vertikálně pověšeného prádla. Ideální pro choulostivé látky a rychlé osvěžení oblečení. Existují ruční modely i varianty se stojanem a parním generátorem.
 • Mandly – s velkou žehlicí plochou, teplem, párou a tlakem. Perfektní pro velké kusy prádla, ale mají vyšší cenu a zaberou více místa. Používají se spíše v prádelnách a provozech.

Parametry pro výběr

 • Příkon – čím vyšší příkon, tím rychleji žehlička produkuje páru. Ideální je model s příkonem alespoň 2000 W.
 • Parní výkon – vyjádření množství páry za minutu, klíčové pro žehlicí schopnost přístroje. Vyšší intenzita páry je výhodná pro rychlé a efektivní žehlení.
 • Tlak páry – je důležitý u parních žehliček s vysokým tlakem. Vyšší tlak znamená, že pára snáze proniká tkaninou.
 • Žehlicí plocha – materiál žehlicí plochy je klíčový pro kvalitu žehlení. Odolný, nepřilnavý materiál, který klouže lehce po látce, je ideální.
 • Hmotnost – čím těžší žehlička, tím lépe vyhladí prádlo bez tlaku. U napařovacích žehliček je třeba brát v úvahu i hmotnost s vodou v nádržce.
 • Objem nádržky – je důležitý zejména u modelů s vysokým parním výkonem. Větší nádržka znamená delší dobu žehlení.
 • Další funkce – sem patří mnoho přidaných funkcí jako je automatické vypnutí, odvápňování, rozpoznání materiálu, parní ráz, samočištění, vertikální napařování a další.

Nejhorší žehlička dle uživatelů – Hyundai SI 332

Dle údajů , které uvádí prodejce, žehlička Hyundai SI332 s příkonem 2200 W a keramickou žehlící plochou poskytuje optimální rozvod páry, vynikající kluznost a zvýšenou odolnost proti poškrábání. S plynulou regulací teploty, funkcí kropení a možností vertikálního napařování nabízí efektivní a flexibilní žehlení.

Disponuje stabilním stojanem, světelnou signalizací provozu a systémem SELF CLEAN pro udržení čistoty. S třídou ochrany I a certifikací CE splňuje nejvyšší bezpečnostní standardy.

Variabilní výstup páry (0–35 g/min) a parní ráz (max 120 g/min) umožňují přizpůsobení žehlení dle potřeby. Možnost použití vody z vodovodu, snadné plnění a vylévání a výkyvná vývodka přívodního kabelu poskytnou pohodlí během žehlení.

Základní technické údaje

Parametr Hodnota
Typ Napařovací
Parní ráz 120 g/min
Objem nádržky 260 ml
Žehlicí plocha Keramická
Hmotnost 1,1 kg
Délka kabelu 1,9 m

 

Hodnocení uživatelů

Žehlička Hyundai SI 332 patří na Heureka.cz k těm nejhůře hodnoceným. Od zákazníků si vysloužila pouze 74 % hodnocení. Jako plus vnímají uživatelé velmi nízkou cenu, která zaujme každého, kdo přístroj použije párkrát do roka.

Co se týče negativ, zákazníci zmiňují například neustálé kapání vody při žehlení, ať už ve vertikální nebo svislé poloze. Žehlení je údajně nekvalitní, na některé materiály je nedostačující, napařuje i při nečinnosti a je hlučná. Někteří zákazníci uvádějí, že příliš dlouho nevydržela a museli přístroj brzy reklamovat.

Oblíbené žehličky mezi uživateli – 3 skvělé alternativy

Pokud hledáte žehličku, se kterou půjde práce opravdu od ruky, vsaďte na některý z těchto uživatelsky oblíbených modelů. V tabulce najdete jejich rychlé srovnání, které vám lépe pomůže s výběrem.

Parametr Tefal Ultimate Pure FV9845E0 Braun TexStyle 9 SI 9270 WH Philips GC 4909/60
Typ napařovací napařovací napařovací
Parní ráz 260 g/min 225 g/min 250 g/min
Objem nádržky 380 ml 330 ml 300 ml
Žehlicí plocha keramická 3D FreeGlide SteamGlide
Hmotnost 1,9 kg 1,6 kg 1,6 kg
Délka kabelu 2,5 m 2,5 m 3 m

 

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Který ruční napařovač je nejlepší?

Zdeňka Sajfertová

Dobrý den,

v našem srovnání zvítězil model Philips GC810/20.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.