Menu

Nejoblíbenější Parkside sekačky z Lidlu podle uživatelů

Nejoblíbenější Parkside sekačky z Lidlu podle uživatelů

Jednou z předností zahradní techniky Parkside je široký sortiment nabízených produktů. Vybírat můžete z mnoha modelů elektrických, aku i benzínových sekaček na trávu. Které z nich jsou podle uživatelských recenzí nejlepší? 

Nejlepší elektrická sekačka

Elektrické sekačky patří mezi ty s nejlevnějším typem pohonu. Na Lidlu je pořídíte už od 1 500 Kč. Uživatelé elektrických sekaček Parkside kladně hodnotí především příznivou cenu, nízkou hmotnost a jednoduché ovládání. Tento typ sekaček se hodí především na malé plochy. Nevýhodou elektrických sekaček je nutnost dostupnosti elektrické sítě a překážející kabel.

Parkside PRM 1500 A1

Z hlediska poměru cena/výkon a kladných uživatelských recenzí vychází nejlépe model PRM 1500 A1 s výkonem 1500 W. Sekačka umožňuje 6-stupňové nastavení výšky sečení (25 – 75 mm) při šířce 36 cm. Sběrný koš nabízí objem 40 l. Lehká konstrukce umožňuje dobrou manévrovatelnost. Výhodou je také mulčovací nástavec.

 

Od 2 500 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Nejlepší akumulátorová sekačka

Aku sekačky mají výhodu, že je nelimituje kabel ani dostupnost elektrické sítě. Mezi zahradní technikou Parkside jsou aku sekačky jedním z nejoblíbenějších typů produktů. Uživatelé aku sekaček Parkside si cení zájmena snadné ovladatelnosti, slušné výdrže akumulátorů, cenové dostupnosti, nízké hlučnosti a ideálního využití na malé plochy. Nejlevnější aku sekačku Parkside koupíte za 2 500 Kč.

Parkside PRMA 40-Li C1

Co se týče hodnocení efektivity sečení vychází nejlépe dvou akumulátorový model PRMA 40-Li C1, který vyniká bezuhlíkovým motorem s delší dobou provozu. Model nabízí dva režimy sečení – auto pro maximální výkon a ECO pro lehké dosečení. Šířka záběru je 40 cm s možností nastavení výšky v 7 stupních. Sběrný koš má objem 50 l. Opět je zde k dispozici praktický mulčovací nástavec.

 

Od 4 000 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Nejlepší benzínová sekačka

Benzínové sekačky vynikají vyšším výkonem, díky kterému jsou schopny posekat i větší plochy. Vyžadují ale častější údržbu. Uživatelé benzínových sekaček Parkside si opět cení jednoduché manipulace a také dobrého poměru ceny a výkonu. V Lidlu jsou k dostání už od 4 000 Kč.

Parkside PBRM 51 A1

Z benzínových sekaček základní řady Parkside vyniká nejlepší hodnocení model PBRM 51 A1. Tato samohybná sekačka disponuje tichým motorem o výkonu 3 kW. Díky startovacímu systému Primer není problém sekačku ihned nastartovat. Seče šířkou záběru 51 cm v 7 výškových stupních. Nabízí velký 65 litrový sběrný koš, a možnost mulčování.

 

 

Od 7 800 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Parkside PBRM 53 A1

 

 

Pokud byste chtěli mít doma nejvýkonnější model Parkside, který si hravě poradí i s velkou zahradou, zvolte Parkside Performance PBRM 53 A1. Sekačka se pyšní výkonem 4,4 kW a pohodlným elektrickým startováním. Disponuje šířkou sečení 53 cm, 3 funkcemi sečení a 7 výškovými stupni. Objem sběrného koše činí 65 l.

 

Od 11 000 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Srovnání nejlepších modelů Parkside

Hlavní parametry výše uvedených modelů shrnuje následující tabulka:

Parkside PRM 1500 A1 Parkside PRMA 40-Li C1 Parkside PBRM 51 A1 Parkside Performance PBRM 53 A1
Typ pohonu elektrická akumulátorová benzínová benzínová
Šířka záběru 36 cm 40 cm 51 cm 53 cm
Výška sečení 6 stupňů (cca 25–75 mm) 7 stupňů (25–75 mm) 7 stupňů (25–75 mm) 7 stupňů (25–75 mm)
Materiál skeletu plast plast ocel s práškovou úpravou ocel s práškovou úpravou
Výkon 1 500 W 3 300 W 4 400 W
Akumulátory 2 x 20 V (4 Ah)
Velikost sběrného koše 40 l 50 l 65 l 65 l
Rozměry (D x Š x V) a hmotnost 125 x 40,5 x 115 cm; 12 kg 124,0 x 44,5 x 101,5 cm; 12 kg 162 x 68 x 107 – 115 cm; 30 kg 162 x 68 x 108–116; 33,3 kg
Cena 2 500 Kč 4 000 Kč 7 800 Kč 11 000 Kč

Závěr

S uživatelských recenzí a komentářů jsme usoudili, že jedním z hlavních kritérií výběru modelu sekačky Parkside, je často co nejnižší cena. Značka naštěstí nabízí také o něco dražší modely, které disponují slušným výkonem za bezkonkurenční cenu a podle uživatelského hodnocení také vyšší efektivitou sečení a spolehlivostí.

Uživatelé sekaček Parkside jsou s kvalitou výše uvedených modelů většinou spokojeni. Čas od času se objeví poruchový kus, u kterého ale není problém s reklamací a vrácením peněz. Co si na nich uživatelé nejvíce cení a co naopak kritizují, shrnuje následující tabulka:

Výhody  Nevýhody
  • skvělý poměr cena výkon
  • snadná manipulace díky nižší hmotnosti
  • jednoduchá obsluha
  • 3 letá záruka (Performance dokonce 5 let)
  • bezproblémová reklamace
  • slabší výkon (oproti dražším značkám)
  • vhodné spíše na menší a středně velké plochy
  • méně odolné materiály (plastové šasi, měkký nůž)

 

Zdroj fotek: Lidl

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Výkon benzínových sekaček – myslete u toho.

Béďa Trávníček

Dobrý den,

děkujeme za zpětnou vazbu, zde se vloudila chybička. V tabulce byly hodnoty správně uvedeny ve wattech, v textu ovšem byly špatně uvedeny kW. Jednalo se o šotka, děkujeme.

Jakub Gulec, redaktor

Dobrý den , měl bych takový dotaz ohledně náhradních nožů do sekačky Parkside Performance PBRM 53 A1, v nevýhodách je uvedeno měkký materiál a opravdu je ,a kde sehnat nový , po 3 hodinách hledání na netu jsem nezjistil, tak doufám že se dozvím od vás, předem děkuji.

David V.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.