Menu

Nejlevnější vs. nejdražší aku úhlová bruska Parkside 2024: Se správnou baterií jsou rozdíly extrémní

Nejlevnější vs. nejdražší aku úhlová bruska Parkside 2024: Se správnou baterií jsou rozdíly extrémní
Ilustrace: Arecenze

Úhlová bruska neboli flexa by neměla chybět v dílně žádného kutila ani řemeslníka. Výrazně vám totiž zjednoduší broušení a řezání všemožných materiálů od kovů přes plast až po beton. Dnes jsme se detailně zaměřili na nejlevnější a nejdražší aku flexu od Parkside a porovnali je mezi sebou. V čem se kromě ceny tyto dva modely od sebe liší? Čtěte dále a vše se dozvíte.

Nejlevnější vs. nejdražší aku flexa Parkside

Pojďte se podívat na stěžejní rozdíly mezi nejlevnější a nejdražší aku flexou Parkside. Porovnali jsme mezi sebou cenově dostupnou Parkside PWSA 20-Li C3 společně s aktuálně nejdražší Parkside Performance PWSAP 40-Li A1 a tady jsou výsledky. Parametry mluví za vše.

Parametr Parkside
PWSA 20-Li C3
Parkside Performance
PWSAP 40-Li A1
Design
Orientační cena 700 Kč 3 500 Kč
Jmenovité otáčky 2 500–10 000 min-1 6000 min-1
Velikost kotouče 125 mm 230 mm
Upnutí M14 – SPINDLE LOCK M14 – SPINDLE LOCK
Vhodné pro materiály Kov, beton, dlaždice Kov, beton, kámen, dlaždice
Rozměry 32,9 × 14,4 × 11,5 cm 46,97 × 24,45 × 14,33 cm
Hmotnost zařízení 1,6 kg 3,58 kg
Kompatibilní akumulátory PARKSIDE X 20 V Team PARKSIDE X 20 V Team
Počet akumulátorů nezbytných pro provoz  1 2
Akumulátor v balení Ne Ne
Nabíječka v balení Ne Ne
Záruka 3 roky 5 let

Aku úhlová bruska Parkside PWSA 20-Li C3

Parkside PWSA 20-Li C3 je aktuálně nejlevnější aku úhlová bruska ze základní zelené řady, která cílí především na domácí kutily. Je určena na řezání a hrubování kovu, betonu nebo dlaždic. Možnost použití na kámen zde výrobce neuvádí, což vás může částečně limitovat při využití. Na rozdíl od dražší flexy se navíc hodí jen pro brusné kotouče do Ø 125 mm.

700 Kč Orientační cena

Aku úhlová bruska Parkside Performance PWSAP 40-Li A1

Parkside Performance PWSAP 40-Li A1 je aku úhlová bruska z vyšší černo-červené řady, která zaujme kvalitnějším zpracováním. Vyznačuje se totiž robustnějším tělem a bezkartáčovým motorem s mimořádně vysokou životností díky nízkému opotřebení.

Na rozdíl od nejlevnějšího modelu si poradí také s širším spektrem materiálů včetně kamene a je vhodná pro všechny běžné kotouče do Ø 230 mm. Díky tomu ji budete moci využít i při řezání silnějšího betonu, zámkové dlažby a ostatních materiálů. Nevýhodou je však potřeba 2 akumulátorů pro provoz.

3 500 Kč Orientační cena

Pozor na akumulátory

Přestože je nejlevnější aku úhlová bruska Parkside PWSA 20-Li C3 kompatibilní se stejnými typy akumulátorů jako nejdražší Parkside Performance PWSAP 40-Li A1, a to série „PARKSIDE X 20 V Team“, musíte být při nákupu příslušenství obezřetní. Proč? Rozdílný je zde totiž počet akumulátorů nezbytných pro provoz nářadí.

Zatímco u nejlevnější aku flexy si vystačíte s jedním akumulátorem, nejdražší aku flexa vyžaduje k provozu bezpodmínečně 2 akumulátory, což se bohužel negativně promítne i do celkové pořizovací ceny. Nezbytná je pak samozřejmě i nabíječka akumulátorů.

Cenově výhodný set Parkside PWSAP 40-Li A1, 2x Smart 4 Ah

Jestliže zatím nevlastníte žádný akumulátor ani nabíječku Parkside z řady PARKSIDE X 20 V Team a toužíte po výkonné aku úhlové brusce, pak doporučujeme sáhnout po cenově výhodném setu Parkside Performance PWSAP 40-Li A1, 2x Smart 4 Ah. Jedná se o zmíněnou aktuálně nejdražší aku flexu z vyšší řady Parkside Performance, ke které však obdržíte současně i dva akumulátory 4 Ah PAPS 204 A1 a duální rychlonabíječku PDSLG 20 B1, tedy vše potřebné.

Upozornění: Na rozdíl od samotné aku úhlové brusky Parkside Performance se zárukou 5 let poskytuje výrobce na příslušenství záruku pouze 3 roky.

6 200 Kč Orientační cena

Chcete-li si udělat lepší přehled o nářadí této oblíbené značky, podívejte se na naše srovnání nejlepších produktů Parkside 2024.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.