Menu

5 nejoblíbenějších kusů Parkside nářadí podle uživatelů

5 nejoblíbenějších kusů Parkside nářadí podle uživatelů

Značka Parkside nabízí široký sortiment nářadí a příslušenství pro kutily, mezi kterými se proto dlouhodobě těší velké oblibě. Které z produktů jsou ale u zlatých českých ručiček vůbec nejpopulárnější?

Vrtací a sekací kladivo PBH 800 A1

 

Toto sekací kladivo s vysokou silou úderu je oblíbené především kvůli ceně, o čemž svědčí záplava pozitivních ohlasů, které právě příznivý poměr ceny a výkonu vyzdvihují. Tento nástroj je totiž k dostání se slevou za méně než tisíc korun, ale i přesto má hodně co nabídnout. Díky vysokému výkonu má zvládnout bez problémů opracovat dřevo, kov, kámen i beton. Nabízí všestrannou škálu funkcí, od obyčejného vrtání až po sekání nebo příklepové vrtání se zapnutou funkcí kladiva.

Někteří uživatelé ovšem podotýkají, že pro delší bourací práce nebo zpracovávání betonu může být vhodnější jiný, především větší stroj, s vyšším výkonem a hmotností. I přesto si ale PBH 800 A1 poradí s naprostou většinou kutilských projektů.

900 Kč

ORIENTAČNÍ CENA BEZ AKUMULÁTORU

Aku strunová sekačka PRTA 20-Li D3

 

Zahradničení se v dnešní době věnuje naprostá většina Čechů a i ti, kteří péči o zahradu nepovažují za koníček svůj trávník, byť třeba jen z nutnosti, udržují. Nikoho tak zřejmě nepřekvapí, že na pomyslném žebříčku popularity se velice vysoko umístilo hned několik zástupců zahradní techniky. Strunovou sekačku od Parkside si drtivá většina uživatelů pochvaluje, a to hned z několika důvodů.

Za velkou výhodu považují nízkou hmotnost, díky které se se strunovkou dobře manipuluje i při delším používání, a také elektrické nabíjení akumulátorem. Není tedy potřeba mít přístroj při sekání připojený do elektrické sítě. Příhodná je také možnost nastavení délky teleskopickým madlem, sekačka je proto pohodlně použitelná pro každého bez ohledu na výšku.

1 000 Kč

ORIENTAČNÍ CENA BEZ AKUMULÁTORU

Aku nůžky na trávu a živý plot PGSA 4 A2

 

Další z oblíbených pomůcek pro údržbu zahrady jsou aku nůžky – ideální pro precizní zastřihování živých plotů nebo okrajů trávníků. Nůžky jsou zásluhou měkkého ergonomického držadla příjemné do ruky, také jsou ale dostatečně malé a lehké na to, aby je bylo možné komfortně používat po delší dobu. Nůž se dostane kamkoliv, a to i do míst, se kterými si například rozměrný křovinořez či strunovka neporadí.

Většina uživatelů je spokojená také s dlouhou výdrží baterie, kterou stačí dobíjet až po dokončení veškeré práce na zahradě. Mezi zákazníky se ovšem místy objevuje i negativní odezva, a to především na konto výkonu. Ten podle některých uživatelů nestačí na stříhání odolnějších křovin nebo větví. Celkově ale jde vzhledem k nízké ceně o zajímavý výrobek, který odvede svou práci bez větších obtíží.

350 Kč

ORIENTAČNÍ CENA BEZ AKUMULÁTORU

Aku řetězová pila PGHSA 20-Li A1

 

Ve chvíli, kdy kutilům a zahrádkářům už nestačí aku sekačka a nůžky, se hojně obracejí na tuto malou a skladnou, ale i přesto účinnou řetězovou pilu. Sloužit má k prořezávání stromů nebo keřů a popřípadě i kácení menších stromků. Tento účel podle uživatelů naplňuje více než dobře. Díky dlouhé výdrži baterie, bezproblémové manipulaci a nízké ceně jde o výborného pomocníka pro údržbu zahrady. Řetěz pily je zároveň příjemně tichý. Podle řady majitelů je pila vhodná i na kutilské práce mimo zahradu.

1 500 Kč

ORIENTAČNÍ CENA BEZ AKUMULÁTORU

Ponorné kalové čerpadlo PTPS 1100 B2

 

Tento typ čerpadel opět nalézá využití především na zahradě, slouží totiž v první řadě k odčerpávání znečištěné vody ze zahradních jezírek, ale také septiků či jímek ve sklepech. Tělo čerpadla i jeho hřídel je z nerezi, výkonný motor čerpadla má navíc ochranu proti přetížení, zařízení tak vydrží relativně dlouho.

Opět se jedná o výrobek s velice příznivou cenou vzhledem k výkonu, někteří uživatelé navíc vyzdvihují, že čerpadlo pracuje tiše a je velice kompaktní, takže jej lze snadno a pohodlně používat kdekoliv. Díky nastavitelnému plovákovému spínači, který čerpadlo dokáže automaticky zapnout a vypnout, je čerpadlo také velice pohodlné a praktické na použití.

1 500 Kč

ORIENTAČNÍ CENA BEZ AKUMULÁTORU

Zdroje fotek: Lidl

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.