Ohne Google trh ve svůj prospěch? Skládací Pixel Fold je na cestě | Arecenze
Menu

Ohne Google trh ve svůj prospěch? Skládací Pixel Fold je na cestě

Ohne Google trh ve svůj prospěch? Skládací Pixel Fold je na cestě

Už léta se spekuluje o tom, že by Google mohl chystat svůj vlastní ohebný telefon. Tato informace byla v minulosti už tak trochu potvrzena, protože má ale americký gigant rozsáhlou tradici v zabíjení vlastních projektů, jednalo se pořád tak trochu o naše „zbožné přání“. Necelé tři dny zpět se ovšem společnost vytasila s krátkou upoutávkou a ukázkou telefonu. Podrobnosti najdete v článku.

Další dílky skládačky

Společnost Google vydává své vlastní telefony Pixel už dlouhá léta, vždy se přitom řadí zejména v oblasti fotoaparátů, ale také nadstandardních funkcí systému ke špičce na trhu. Ku příležitosti neoficiálního svátku Star Wars dne 4.5. vydal Google video upoutávku s popiskem „May the Fold be with you.“.


Pozn. red.: 4. květen je dnem Star Wars, protože se datum v angličtině čte „May the fourth“. To nápadně připomíná filmovou hlášku „May the force be with you.“, tedy „Ať tě síla provází.“. Z toho je odvozeno „May the fourth be with you.“, neboli „Ať tě 4. květen provází.“.

Zdroj videa: Google

K videu Google dodává, že se více informací o chystaném modelu Google Pixel Fold dozvíme na jeho konferenci Google I/O zaměřenou na vývojáře. Více se o konferenci dočtete v tomto článku. Když celou situaci zvážíme ze všech stran, vydání ohebného telefonu by v květnu pro Google mohlo dávat smysl. Je totiž nelogické, aby se představení dočkala nová řada Pixel 8, která by tak příliš rychle nahradila předchozí generaci.

Pokud by naopak výrobce přišel s ohebným telefonem zároveň s Pixely 8, telefony by si zbytečně konkurovaly. Design ukázaného telefonu navíc odpovídá současným Pixelům 7. Dá se předpokládat, že chce mít Google mezi svými produkty stále stejnou kohezi, jakou drží už léta a nebude odlišovat design mezi jednotlivými zařízeními. Možná se tedy ohebného telefonu dočkáme skutečně už za pár dní.

*Náhledový obrázek je koláží založenou na renderech Googlu.

Rubriky

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.