Parkside bruska – co na ní říkají uživatelé v recenzích? | Arecenze
Menu

Parkside bruska – co na ní říkají uživatelé v recenzích?

Parkside bruska – co na ní říkají uživatelé v recenzích?

Bruska je nástroj, který by neměl chybět v žádné dílně nebo garáži. Její využití je totiž rozmanité. Bruska nezvládá jen broušení a vyhlazování nerovností. Lze s ní třeba odstraňovat nánosy starých barev a samozřejmě také řezat kovy. Není proto divu, že tak oblíbená značka nářadí jako je Parkside má ve své nabídce i několik typů brusky. Co o nich zákazníci říkají?

Bruska Parkside

Každý, kdo si otevře kategorii brusky na e-shopu Lidl, kde se produkty Parkside exkluzivně prodávají, zjistí, že nabídka čítá mnoho desítek položek. Patří mezi ně brusky úhlové, vibrační, pásové nebo kombinované, či excentrické. Z nabídky si tak vybere opravdu každý. Zatímco pro řezání budete jistě volit úhlovou brusku, při broušení větších ploch odvede nejlepší práci pásová bruska, finální dobroušení nábytku a dalších dřevěných povrchů zvládne nejefektivněji bruska vibrační apod.

Značka Parkside je však častým námětem diskuzí mezi domácími kutily, ale i mezi profesionálními řemeslníky. Na jednu stranu k ní část lidí přistupuje s určitou nedůvěrou, na druhou stranu získává řada produktů této značky výborná hodnocení v testech a slouží jako příklad produktů se skvělým poměrem cena/výkon. Platí to i pro brusky? Pohled na hodnocení uživatelů u jednotlivých produktů ukazuje, že stejně jako v případě dalšího nářadí uživatelé hodnotí brusky Parkside kladně. Demonstrovat to můžeme podrobnějším pohledem na některé konkrétní produkty.

Aku úhlová bruska PWSA 20–Li D4

 

1 100 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Jedná se o akumulátorovou brusku vhodnou pro řezání, broušení i kartáčování, která je kompatibilní s akumulátory Parkside X 20 V TEAM. Používat s ní lze prakticky všechny běžné kotouče o průměru maximálně 125 mm a také hrncové, nebo kotoučové kartáče. Na brusce lze nastavit otáčky v šesti stupních v rozmezí 2 500 až 11 500 otáček za minutu.

Pro bezpečnou práci je bruska vybavena pogumovanou rukojetí s protiskluzovou úpravou i ochranným krytem, který lze snadno a bez použití nářadí přednastavit podle účelu, ke kterému je bruska právě využívána. Také výměna kotoučů je snadná díky systému SPINDLE LOCK.

Hodnocení této brusky je na e-shopu Lidl vyznívá zcela jednoznačně. 85 uživatelů hodnotilo produkt průměrnou známkou 4,8 z 5 a celkem 96 % z nich by tuto brusku doporučilo ostatním. Uživatelé hodnotí velmi dobře její design i jednoduché ovládání. Několik z nich zmiňuje i nižší výkon v porovnání s elektrickou bruskou, což je ale vzhledem k tomu, že jde o akumulátorové nářadí logické a očekávatelné.

Pouze jeden uživatel hodnotil brusku nejnižším možným hodnocením právě z důvodů nízkého výkonu, současně však neuvedl, jaký akumulátor používal ani jaký materiál hodlal řezat. Jeho hodnocení proto nemá velkou vypovídající hodnotu. Jak již bylo zmíněno, hodnocení je v tomto případě jednoznačné a doporučující.

Další recenze na Heurece

Úhlová bruska PWS 230 D4

 

1 400 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Tato robustní úhlová bruska s příkonem 2 000 W a 6 500 otáčkami za minutu si poradí s většinou úkolů, které před ní běžné domácí použití postaví. Bruska využívá kotouče o průměru do 230 mm a jejich výměna je díky systému SPINDLE LOCK velmi snadná. I v tomto případě je design brusky provedený s ohledem na bezpečnost. Ocelový ochranný kryt lze nastavit bez použití nástrojů a všechna držadla jsou vybavena protiskluzovou povrchovou úpravou.

Kvalitu výrobků hodnotilo na e-shopu Lidl plných 488 zákazníků. Ti udělili produktu průměrné hodnocení 4,4 bodů z pěti. Dalším lidem by tuto brusku doporučilo 85 % zákazníků. Lidé kladně hodnotí kvalitu zpracování i snadnou manipulaci s bruskou. Na druhou stranu zmiňují například riziko poruch kvůli otočné rukojeti s vypínačem. Vyloženě negativní hodnocení však souvisela spíše s tím, že bruska přestala zákazníkovi fungovat úplně. Celkově si však i tato bruska udržela relativně dobré hodnocení a minimálně pro domácí použití se jedná o nástroj s dobrým poměrem cena/výkon.

Další recenze na Heurece

Závěr

Stejně jako většina dalšího domácího a zahradního nářadí Parkside jsou i brusky s touto značkou přijímány zákazníky velmi kladně a jejich poměr cena/výkon je vyloženě oceňován. Stále platí, že se jedná o nářadí vhodné spíše pro hobby využití, na tom však není nic špatného a nic to nemění na hodnocení produktů. Podle hodnocení a zkušeností uživatelů lze brusky Parkside rozhodně doporučit.

Rubriky

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

ja už bych tuto brusku nekoupil měl sem ji po chvíli broušení se furt vypina .

Pavel Smělý

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.