Menu

3 TOP produkty Parkside pro údržbu zahrady: Raději si připlaťte za levnou řadu Performance

3 TOP produkty Parkside pro údržbu zahrady: Raději si připlaťte za levnou řadu Performance
zdroj: Lidl.cz ilustrace: Arecenze

Jaro je v plném proudu a spolu s ním přišla i sezóna zahradničení. Každý, kdo má na starost alespoň kousek pozemku, dobře ví, jak je nezbytné pravidelně krotit travní porost, zavlažovat, tvarovat živý plot a provádět další důležité úkony – na zahradě je zkrátka pořád co dělat. Udělali jsme si proto malý průzkum a objevili jsme 3 TOP produkty Parkside Performance, které vám údržbu zahrady usnadní. 

Parkside, nebo Parkside Performance?

Oblíbená privátní značka Lidlu se letos nově začala prodávat také v obchodním řetězci Kaufland. Dělí se na dvě řady, a to základní zelenou Parkside a pokročilou černo-červenou Parkside Performance, jejíž doménou je lepší zpracování výrobků s obvykle vyšším výkonem a také o něco vyšší cenovkou.

Zjistili jsme však, že je v rámci této oblíbené značky lepší zaplatit si za pokročilejší, avšak stále cenově dostupnou řadu Parkside Performance. Získáte tak nejen kvalitnější výrobek, který zvládne i náročnější využití, ale současně také 5letou záruku.

1. Sekačka na trávu Parkside Performance PBRM 53 A1

Klady

 • Nastavitelná výška sečení
 • 3 funkce sečení
 • 3stupňový LED ukazatel stavu nabití
 • Kola se širokým profilem
 • Elektrický startér

Sekačka na trávu Parkside Performance PBRM 53 A se vyznačuje benzínovým pohonem, nastavitelnou výškou sečení a spolehlivým systémem startování díky elektrickému startéru. Navíc jí nechybí ani 3stupňový LED ukazatel stavu nabití akumulátoru, takže vás během práce nic jen tak nezaskočí.

O velké míře spokojenosti svědčí její celkový průměr uživatelských hodnocení na portále Heureka, který v době přípravy článku dosahuje 98 %, což je opravdu skvělé skóre. Mnoho uživatelů si tuto sekačku pochvaluje za silný výkonný motor a elektrický startér, který usnadňuje obsluhu.

9 000 Kč Orientační cena

2. Nůžky na živý plot Parkside Performance PPHSA 40-Li B2

Klady

 • Laserovaný nůž
 • Nastavitelné otáčky
 • Ochranné pouzdro
 • Příslušenství

Nůžky na živý plot Parkside Performance PPHSA 40-Li B2 osazené bezkartáčovým motorem jsou dalším kouskem, který na zahradě během sezóny jednoznačně využijete. Výkonný výrobek se zadávacím a kontrolním polem nabízí laserovaný nůž s hliníkovou vodicí lištou a ochranou dorazu, nastavitelné otáčky hned ve 3 stupních a bezpečný obouruční ochranný spínač s rychlým zastavením nože. Samozřejmostí je zde také dobrá ergonomie, kterou oceníte obzvláště při delší práci.

Produkt si na Heurece vysloužil celkový průměr uživatelských hodnocení 89 %, což je do velké míry zárukou spokojenosti. Uživatelům se zamlouvá celkové zpracování, chválí si dobré vyvážení přístroje a také solidní výkon. Snad jediné, co lze vnímat negativně, je absence baterie a nabíječky, což je příslušenství, které je tak nutné dokoupit zvlášť.

2 200 Kč Orientační cena

3. Aku křovinořez Parkside Performance PPFSA 40-Li B2 2x Smart 8 Ah

Klady

 • Vyžínač a křovinořez v jednom
 • Až 10krát delší životnost motoru
 • 2 akumulátory v balení
 • Dvojitá rychlonabíječka

Aku křovinořez Parkside Performance PPFSA 40-Li B2 2x Smart 8 Ah potěší svým výkonem i obsahem balení. Na zahradě najde využití při sečení plevele a houštiny, které s tímto produktem zvládnete bez námahy. Předností jsou hned dva akumulátory v balení nezbytné pro jeho provoz a také dvojitá rychlonabíječka. Produkt tedy obsahuje vše potřebné.

Mnoho uživatelů si navíc tento křovinořez chválí a vyzdvihují jeho dobrou ovladatelnost. Kladně je u tohoto produktu hodnocený také výkon, který uživatelé přirovnávají k výkonu benzínových křovinořezů.

6 900 Kč Orientační cena

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Má někdo zkušenost s invertorovou svářečkou na trubičkový drát Parkside PIFDS 120 B2 ???

Václav Feszanicz

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.