Menu

Parkside a srovnání s konkurencí 2023: Jak se vyrovnává značka ostatním výrobcům nářadí?

Parkside a srovnání s konkurencí 2023: Jak se vyrovnává značka ostatním výrobcům nářadí?

Parkside se v posledních letech stal výrazným hráčem na trhu s nářadím. Nabídka této značky je skutečně široká a v dlouhém seznamu najdete vše, od šroubováků, přes vrtačky, až po sekačky na trávu. Jeho vzestup vyvolal značný zájem o to, jak si tento výrobce vede v porovnání s konkurencí a jaké má výhody či možné nedostatky. S rychlým rozvojem sortimentu a rostoucí popularitou se stává otázka, jakým způsobem Parkside konkuruje ostatním výrobcům nářadí, nejen cenou, ale i kvalitou a inovativností svých produktů.

Konkurenti na trhu

Na trhu nářadí se Parkside musí vypořádat s řadou silných konkurentů, kteří se na výrobu a prodej nářadí zaměřují i dlouhá desetiletí a jsou již hluboce zaryti do podvědomí zákazníků.

Jedním z největších konkurentů je firma Bosch, která má dlouholetou tradici v oblasti výroby nářadí a vyniká nejen vysokou kvalitou, ale také investicemi do nejnovějších technologií a inovací. Dalším významným hráčem je Makita, která si získala uznání profesionálů díky své spolehlivosti a výkonu. Mezi další konkurenty patří například Dewalt, Ryobi či Black & Decker, každý s vlastním portfoliem nástrojů a charakteristickými vlastnostmi.

Každý z těchto konkurentů se snaží lákat zákazníky unikátními vlastnostmi svých produktů a srovnávat se s nimi znamená zkoumat široké spektrum různých funkcí, kvality a ceny. Pro značku Parkside není snadné zaujmout mezi těmito silnými hráči místo. Polehčující není ani fakt, že lidé vnímají nářadí ze supermarketu jako méně kvalitní. Nicméně díky výborným uživatelským recenzím se značce daří držet krok.

Srovnání Parkside s ostatními značkami

Srovnání brandu Parkside s ostatními značkami nářadí důležité k posouzení jeho pozice na trhu. K tomu nám poslouží sledování různých aspektů, jako je cena, kvalita, dostupnost, inovace, zákaznická podpora i recenze samotných uživatelů.

Cena

Parkside vyniká jako cenově dostupná značka hobby nářadí do dílny, garáže i zahrady – právě toto je jeden z hlavních faktorů přitahujících zákazníky. Tento “cenový náskok” je obvykle prvním rozhodujícím faktorem.

Na druhou stranu, i jiné a známější značky se často zaměřují na stejnou cenovou kategorii – například Bosch nabízí hobby “zelenou” řadu, která je dá se říct hlavním konkurentem Parkside.

Kvalita

Pokud jde o kvalitu, názory se různí. Někteří uživatelé si nemohou Parkside vynachválit, zatímco pro jiné není kvalita jejich nářadí dostačující. Nějaké subjektivní posouzení samozřejmě závisí na tom, co od nářadí očekáváte. V první řadě je nezbytné myslet na fakt, že se jedná o hobby nářadí. Černá řada Performance od Parkside pak nabízí o něco vyšší kvalitu, která už se rovná profesionálnímu nářadí od konkurentů.

Obecně ale lze říci, že kvalita nářadí Parkside je v poměru k ceně velmi dobrá. Většina použitých součástek totiž pochází od dodavatelů, kteří vyrábějí díly pro konkurenční značky.

Novinky na trhu

Dalším faktorem, kterým se Parkside snaží konkurovat, jsou inovace. Nové a vylepšené funkce najdeme snad u každého nejnovějšího modelu. Nicméně v tomto ohledu nemůže značka Parkside konkurovat takovým technologickým gigantům jako je například Bosch.

Co je ale určitá skupina zákazníků ocení, je dostupnost těchto “vymožeností” v nižší cenové kategorii. Parkside totiž často aplikuje již zavedené inovace od jiných, dražších značek.

Záruka

Co je naopak velkým tahákem, je prodloužená záruka. Zatímco u většiny značek di za delší záruku připlatíte (pokud ji vůbec výrobce nabízí), u Parkside ji na elektrické a motorové nářadí dostanete automaticky. Základní zelená řada je v záruční lhůtě 3 roky, na vyšší řadu Parkside Performance se záruka vztahuje 5 let.

Zákaznická podpora

Nakonec, důležitým aspektem je i zákaznická podpora a servis. Zde mohou značky jako Bosch, Makita nebo Dewalt nabídnout rozsáhlejší síť autorizovaných servisních center, dostupnější náhradní díly a komplexnější služby zákazníkům než Parkside.

Na druhou stranu – Lidl, který Parkside prodává, nabízí prodlouženou dobu vrácení zboží a při reklamacích postupuje rychle, stejně jako při vrácení peněz. Horší je to s pozáručním servisem, protože plno náhradních dílů už nemusí být dostupných.

Hodnocení uživatelů – jak se zákazníci dívají na Parkside?

Co je ale pro každou značku nejdůležitější, je hodnocení zákazníků. A to má Parkside v převážné většině případů opravdu dobré.

Při zběžném pohledu na Heureka.cz nebo Lidl-shop.cz, kde zákazníci toto nářadí hodnotí, získávají produkty obvykle více než 90 % a jen málokdy je některý z nich špatně hodnocený.

Trochu jiná situace je v různých diskuzních fórech, kde není třeba ověření, zda daný člověk produkt skutečně zakoupil a používá jej. Zde se ke kvalitě nářadí Parkside obvykle vyjadřují profesionálové a řemeslníci, nicméně je důležité mít na paměti, že většina produktů od Parkside slouží spíše k hobby využití.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.