Menu

3 nejzábavnější počítačové hry s vánoční tematikou

3 nejzábavnější počítačové hry s vánoční tematikou

Pokud milujete počítačové hry a svou vášeň neopouštíte ani o Vánocích, jistě vás zaujmou některé z těchto titulů. I když se děj her netočí přímo kolem vánočních svátků, o zimní atmosféru, sníh, a někdy i barevná světýlka tu nebude nouze!

Spider-Man: Miles Morales

Tato hra pochází z roku 2020 a byla vyvinutá společností Insomniac Games. Epické akční dobrodružství nás zavádí do New Yorku. Teenager Miles Morales v něm pod vedením svého přítele a mentora Petera Parkera musí objevit svoje superhrdinské schopnosti.

New York je zase v nebezpečí, a je na čase udělat klíčová rozhodnutí, abyste zastavili zuřící boj o moc. Jako Miles Morales, nový Spider-Man, budete mít možnost obdivovat detailní a pulzující město z výšky. S pomocí Petera Parkera, vašeho mentora, odhalíte unikátní explozivní schopnosti, které vás odlišují od předchozího Spider-Mana. Ale nejenom akční souboje a zkoumání, ale i vyvažování mezi běžným životem a superhrdinskými povinnostmi bude součástí vašeho putování.

Zastavte souboj mezi energetickou korporací a zločineckou armádou, abyste uchránili New York před zkázou. Během napínavých misí se ponořte do živých ulic města plných detailů z každého úhlu. Vyzkoušejte všechny nové triky, které Miles může nabídnout – od bioelektrických útoků až po kamufláž. Setkejte se s již známými postavami a objevte nové hrdiny. Milesova matka Rio Moralesová se postaví energetické korporaci a jeho kamarád Ganke Lee mu bude v jeho superhrdinských snahách nápomocen svými schopnostmi vývojáře softwaru.

Navíc se jedná o vánoční počin, který na sváteční atmosféře sice nestojí, ačkoli o Vánocích dokonce začíná. Zasněženému městu a všudypřítomným světýlkům ovšem hráč neuteče. Je to určitě zajímavé oživení.

Dead Rising 4

Dead Rising 4 pochází z dílny japonské společností Capcom a navazuje na původní Dead Rising, které se objevilo v roce 2006. A jak právě tato hra souvisí s Vánocemi? Ve městečku Willamette v Coloradu právě panuje vánoční atmosféra, ale klid naruší neočekávaná hrozba – smrtelní vetřelci, kteří zaplaví oblast okolo Willamette Memorial Megaplex Mall. Fotoreportér Frank West se po 16 letech vrací do Willamette po událostech z Dead Rising. Jako obyčejný člověk se ocitne v neuvěřitelných situacích, kdy se snaží odhalit pravdu za vládním spiknutím, které šíří nákazu. Několik entit touží po témže důkazu – tajná vojenská jednotka, záhadný student s vlastními cíli a nová, inteligentnější rasa zombie. Frank se musí dostat na stopu pravdě jako první… i za cenu vlastního rizika.

Dead Rising 4 se vrací s typickou zábavou zombie série, nabízí širokou škálu zbraní a vozidel pro likvidaci zombií a umožňuje vytváření vlastních nástrojů, od praktických až po šílené. Navíc, novinky jako Exo-zbroje a Exo-zbraně přidávají nový rozměr. Online možnosti umožňují až čtyřem hráčům společnou akci. Díky své intenzivní akci a možnostem úpravy zbraní a postavy nabízí Dead Rising 4 vzrušující herní zážitek. Prozkoumejte rozlehlý svět, sbírejte zdroje a bojujte o přežití v čele další (vánoční) zombie apokalypsy.

Mafia II

Do žebříčku zajímavých vánočních titulů se probojovala také Mafia. V tomto případě se konkrétně jedná o pokračování 3D akční počítačové hry Mafia: The City of Lost Heaven (2002) z roku 2010. Vývojářem je tuzemské herní studio 2K Czech.

Ve hře Mafia II se otevře nádherné zasněžené prostředí, které nás přivítá při návratu Vita do Empire Bay. Projetí městem posetým sněhem a rozhovory s Joem jsou doplněny skvělou hudbou, která dokresluje atmosféru. To všechno trvá, dokud se nezmění roční období. Zasněžené prostředí dodává hře zvláštní kouzlo a zážitek, který se nezapomíná, jako třeba cesta za rodinou, kde zazní Let it Snow od Deana Martina.

Sníh není jenom efektem, ovlivňuje i samotnou hratelnost – jízda autem se stává náročnější, kola kloužou při rozjezdu a pokrývka na střeše sklouzává dolů. Detaily jako uklouznutí chodců na namrzlém chodníku přidávají do hry další realismus. I přes nedodělky a nevyužitý potenciál zůstává Mafia II vizuálně atraktivní a působivá.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.