Menu

Rázový utahovák Parkside je zajímavým zařízením pro domácí výměnu zimních kol

Rázový utahovák Parkside je zajímavým zařízením pro domácí výměnu zimních kol

Kdo by si nechtěl usnadnit práci při výměně kol za zimní v garáži? Právě pro takové případy je zde výkonný a cenově dostupný utahovák z Lidlu. Jaké druhy utahováků oblíbená značka Parkside nabízí a jaký model vybrat?

Jak utahovák usnadní práci?

Utahovák je šikovný pomocník, který oceníte při výměně kol, opravách auta i při běžných kutilských pracích. Rázové utahováky jsou výkonným nářadím, které disponuje vysokým kroutícím momentem. Díky tomu slouží ke snadnému utahování a povolování šroubů, matic a dalšího spojovacího materiálu. Nářadí je poháněno elektrickým nebo vzduchovým motorem, který vytváří krátké kroutivé pohyby. V kombinaci s příklepem při nízkých otáčkách vzniká vysoký kroutící moment.

Rázový nebo ráčnový utahovák?

Kromě rázových utahováků existují také ráčnové utahováky (neboli aku ráčny). Oba typy utahováků jsou vybaveny čtyřhranným náhonem a různými velikostmi rázových hlavic, které se nasazují na šrouby. Aku ráčny postrádají příklep, a proto je jejich kroutící moment v porovnání s rázovými utahováky nižší.

Jejich hlavní výhodou jsou kompaktní rozměry. Díky tomu jsou ideálním nářadím pro utahování a povolování ve stísněných podmínkách (např. na podvozcích, u motorů…), kam se s jinými utahováky nedostanete. Pro výměnu kol jsou ale spíše nevhodné. Oba druhy utahováků naleznete v sortimentu značky Parkside.

Jaký utahovák Parkside zvolit

Hledáte-li nářadí na montáž kol automobilu se skvělým poměrem cena/výkon, vsaďte na rázové utahováky Parkside. Aku provedení vás nebude při práci nijak omezovat kabelem nebo hadicí. Naopak elektrická varianta bude stále v provozu, aniž byste museli hlídat kapacitu baterie. V profesionální sféře se často setkáte také s pneumatickými rázovými utahováky, které nabízí spolehlivost, jednoduché provedení a nízkou cenu. K jejich provozu ale budete potřebovat kompresor s tlakovým zásobníkem.

Značka Parkside nabízí aku, elektrické i pneu provedení za bezkonkurenční ceny. V případě aku nářadí můžete vybírat z levnější základní řady Parkside a vyšší výkonnější Performance. Performance disponuje díky bezuhlíkovým motorům nejen vyšším výkonem, ale také delší životností, a nižším opotřebením. Příjemná je také prodloužená 5letá záruka.

Které utahováky z Lidlu jsou nejoblíbenější?

Vybrali jsme pro vás 3 nejoblíbenější rázové utahováky Parkside, které zároveň vynikají skvělými uživatelskými recenzemi.

Nejprodávanější: Parkside PASSK 20-Li B2

 

1 200 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Aku rázový utahovák Parkside PASSK 20-Li B2  je vybaven točivým momentem (max. 400 Nm) s pěti nastavitelnými stupni, až 2 300 otáčkami za minutu a až 3 000 údery za minutu. Díky tomu se stane praktickým pomocníkem pro výměnu kol osobních automobilů. V ceně výrobku je také úložný kufr a 4 nástrčné klíče nejběžnějších velikostí. Uživatelé si na něm cení jeho výkonu, výrazného usnadnění práce při demontáží kol automobilu a dobrého poměru cena/kvalita.

Levný ale výkonný: Parkside PDSSE 550 A1

 

1 300 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Elektrický rázový utahovák Parkside PDSSE 550 A1 nevyžaduje dokoupení akumulátoru a nabíječky jako ostatní uvedené modely, díky čemuž je levnější. Jeho vysoký výkon zajišťuje povolovací moment až 500 Nm a až 3700 otáček za minutu. V uživatelských recenzích se často objevují fráze “vysoký výkon” a “skvělý poměr cena/výkon”. Jako jediná nevýhoda jsou uváděny příliš velké volnoběžné otáčky, které vyžadují větší cit při užívání.

Pro náročné: Parkside PASSP 20-Li A3

 

3 500 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Super výkonný a spolehlivý – to je aku rázový utahovák Parkside Performance PASSP 20-Li A3 s odolným bezkartáčovým motorem. V porovnání s ostatními modely Parkside nabízí až o 239 % vyšší točivý moment (1 356 Nm) a optimalizaci svého chodu pomocí aplikace Lidl Home. Je dodáván včetně praktického kufru, 3 nástrčných klíčů a adaptéru (1/2″ na 3/4″).

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.