Menu

Recenze a test osobní diagnostické váhy TrueLife FitScale W6 BT

Recenze a test osobní diagnostické váhy TrueLife FitScale W6 BT

Klady

+ Má přehlednou mobilní aplikaci

+ Zahrnuje měření až 19 indexů těla

+ Rychlé měření zhruba 10 sekund

+ Mobilní aplikace v češtině

Zápory

Některé indexy nejsou v aplikaci dostatečně vysvětlené

K měření s aplikací musí být vždy spuštěná aplikace a Bluetooth

Výsledky je nutno brát s rezervou, není to profesionální zařízení

900 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

V listopadu 2023 se nám do rukou dostala na testování chytrá diagnostická váha TrueLife FitScale W6 BT. Diagnostické váhy dnes nabízí širokou škálu doplňkového měření pro uživatele, kteří se nezajímají pouze o svou tělesnou hmotnost. Mimo údaje, jako je míra vody v těle, hmotnost kostní hmoty či hmotnost těla bez tuku, měří diagnostické váhy také bazální metabolický výdej (BMR) či index tělesné hmotnosti (BMI).

Shrnutí recenze:

  • První dojmy a obsah balení – Diagnostická osobní váha FitScale W6 BT přišla precizně a bezpečně zabalena. Na první pohled se jedná o moderní designové zařízení.
  • Základní parametry – Zařízení je na 4 klasické AAA baterky, disponuje čitelným barevným LCD displejem a naměří až 19 tělesných indexů s mobilní aplikací, 7 indexů bez aplikace.
  • Test měření – Váhu jsme porovnali s dalším zařízením tohoto typu, hmotnostně se shodovaly, v dalších hodnotách ne. Proces zabere pouze zhruba 10 sekund, displej se snadno čte a vše máte případně přehledně v aplikaci.
  • Provedení a konstrukce – FitScale W6 BT je poměrně těžký, má snadné ovládání i pro úplné laiky, pouze je třeba dávat pozor na povrch z tvrzeného skla.
  • Funkce – Váhu prakticky zapnete stoupnutím na ni, paměť až na 8 uživatelů ocení celá rodina, s aplikací v režimu vážení dítěte můžete vážit i vaše ratolesti a váha disponuje i rozeznáváním uživatelů mezi sebou.
  • Průběh měření – Váha měří pomocí bioelektrické impedanční analýzy, s aplikací změří 19 tělesných indexů, bez aplikace 7 indexů, což také bohatě stačí. V průběhu měření s aplikací musí být aplikace a Bluetooth vždy zapnuté, což může být nevyhovující.
  • Tělesné indexy – Některé indexy jsou zřejmé a není třeba je vysvětlovat, ty komplikovanější však nejsou v aplikaci dostatečně jasné, proto je možná budete muset dohledávat sami. Níže jsme některé vysvětlili.
  • Názory dalších uživatelů – Recenzenti si váhu obecně chválí, jako nedostatky však uvádí problém se synchronizací a nepřesnost.
  • Porovnání s alternativami – Doporučujeme alternativu k FitScale W6 BT a váhu pro kojence.
  • Závěr – FitScale W6 BT můžeme doporučit jako kvalitní moderní osobní váhu s diagnostickou funkcí, hmotnost měří přesně na 100 g, zbytek hodnot by však měl být brán orientačně.

První dojmy a obsah balení

Diagnostická osobní váha TrueLife FitScale W6 BT spadá svou cenou oproti konkurentům do nižší cenové kategorie. Její vzhled je moderní a tvrzené sklo přidává na estetice. Celé zařízení přišlo bezpečně zabaleno, přičemž neobsahuje žádná další příslušenství, takže nemůžeme hodnotit další obaly.

Součástí balení jsou 4 AAA baterie a standardně bezpečnostní pokyny a manuál, který je opravdu detailní a přehledný. Provede vás celým postupem a vysvětluje i samotné měření, takže se nemusíte bát nezkušenosti s podobným produktem.

Základní parametry

TrueLife FitScale W6 BT je osobní váha diagnostického typu a naměří až 19 tělesných indexů, čímž vyniká oproti zařízením stejného typu, které jich mají většinou 12–15. Pomocí mobilní aplikace se synchronizací přes Bluetooth si můžete výsledky procházet přímo v mobilu a porovnávat je.

Zařízení disponuje 4 snímači, díky kterým je možné provést bioelektrickou impedanční analýzu. Ta funguje na základě vyslání naprosto bezpečného a slabého elektrického proudu jednou nohou přes celé tělo, načež se vrátí druhou nohou. Proud prochází jednotlivými tělesnými hmotami jinak, takže je lze následně analyzovat.

Typicky probíhá vážení s přesností výsledné hmotnosti na 100 g a nosnost je běžná pro osobní váhy, a to 180 kg. Dobře čitelný LCD displej předchází rannímu mžourání a luštění výsledků. Aplikace váhy je v češtině, což je vždy vítané. Můžete v ní dokonce nastavit režim vážení dítěte, jelikož se obvykle bioelektrická impedanční analýza pro děti nedoporučuje.

Parametry TrueLife FitScale W6 BT
Hmotnost 1 795 g
Nosnost 180 kg
Typ váhy Diagnostická
Přesnost Na 100 g
Paměť na uživatele 8 osob
LCD displej Ano
Napájení 4x AAA baterie 1,5V
Mobilní aplikace Ano
Párování přes Bluetooth Ano
Jazyk mobilní aplikace Čeština
Materiál desky Tvrzené sklo
Vážení dětí Ano, ale v nastavitelném režimu
Rozsah vážení 0,2–180 kg
Metoda měření Bioelektrická impedanční analýza

Test měření

Váhu TrueLife FitScale W6 BT jsme porovnali s další diagnostickou váhou Concept VO4000. V tělesné hmotnosti se naprosto shodovaly oba produkty, v ostatních hodnotách se však více i méně rozcházely. Ani v jednom případě nelze říci, která váha měřila lépe nebo správně. Nejedná se o profesionální lékařská zařízení, musíte počítat s orientačními čísly a brát vše s rezervou. Váha vám však dobře poslouží k porovnávání již naměřených výsledků.

Jelikož celé měření s mobilní aplikací zabere zhruba 10 sekund, ráno před prací vás to nijak nezdržuje. Dobře čitelný displej nemusíte dlouho luštit a v aplikaci vidíte vše přehledně. Co ale v aplikaci poměrně chybí, jsou lepší vysvětlivky některých hodnot jako třeba BFR či index viscerálního tuku.

Provedení, konstrukce

FitScale W6 BT je s hmotností 1 795 g poměrně těžká váha, což však ničemu nevadí, protože s váhou se příliš nemanipuluje. Působí tak více odolně a nebojíte se, že ji hned rozbijete. Opatrnosti je však potřeba kvůli povrchu z tvrzeného skla, které by se při hrubé manipulaci mohlo poškodit.

U barevného LCD displeje se nachází 3 dotyková tlačítka SET, šipka nahoru a šipka dolů, kterými můžete nastavovat informace o uživateli při vážení bez aplikace. Váha nemá vstup na nabíječku, je pouze na 4 AAA baterie. Nehrozí však, že by se vám brzy vybila.

Funkce

TrueLife FitScale W6 BT disponuje funkcí automatického zapnutí při stoupnutí na váhu, nemusíte se tak ohýbat a zapínat ji manuálně. Obrovskou výhodou je paměť na 8 uživatelů, může ji tak používat celá rodina a nebudete si navzájem zasahovat do výsledků.

Váha také rozpozná jednotlivé uživatele mezi sebou, a jak už jsme zmínili, dá se použít s aplikací i bez ní, což se může hodit v případě absence mobilního telefonu. Pokud chcete zvážit dítě, v aplikaci se dá zapnout režim vážení dítěte, ve kterém je upravené měření speciálně na děti. Zároveň si můžete výsledky exportovat, sdílet je či uložit.

Průběh měření

Měření pomocí TrueLife FitScale W6 BT zvládnete snadno bez mobilní aplikace i s ní. Na váhu stačí stoupnout, čímž se automaticky zapne. Vážení provádějte bez oblečení, naboso a ideálně vždy ve stejnou denní dobu, nalačno a po ranní toaletě. Váha by měla být na rovném povrchu, abyste dosáhli konzistentních výsledků. Celé měření zabere zhruba 10 sekund, což je příjemné a ráno vás to nebude zdržovat.

Bez mobilní aplikace lze s váhou diagnostikovat 7 tělesných indexů – tuk, vodu, svalovou hmotnost, hmotnost kostí, BMI (index tělesné hmotnosti) a BMR (bazální metabolický výdej). Stiskněte tlačítko “SET” a následně si šipkami zvolte číslo uživatele. Při opětovném stisknutí “SET” si zvolíte typ postavy (s možností režimu sportovce), výšku a věk, vše pomocí šipek. Pak už se stačí zvážit. Výsledky však ani následně do aplikace nedostanete.

S mobilní aplikací změříte 19 tělesných indexů, ale nejdříve si ji musíte nainstalovat. Pak stačí zapnout aplikaci a Bluetooth v mobilu a během pár kroků si snadno vytvoříte účet. Při každém měření musí být aplikace zapnutá, jinak se nesynchronizuje s váhou – to je docela nevýhodné, ale u těchto vah běžné a zvyknete si na to. Během vážení doporučujeme vždy vyčkat, až displej přestane blikat, aby měření proběhlo správně.

Tělesné indexy

Čím TrueLife FitScale W6 BT převyšuje konkurenci, je počet naměřených tělesných indexů, kterých je hned 19. Obvykle jsou v rozmezí 12–15. Některé jsou však nadbytečné a nemusely by tam vůbec být. V aplikaci také chybí podrobnější vysvětlivky u některých hodnot, takže si je budete muset dohledat pro lepší pochopení. Proto níže popíšeme, co ty nepříliš zřejmé indexy znamenají.

BMI je index tělesné hmotnosti a orientačně ukazuje, zda je hmotnost ideální k výšce těla. BFR ukazuje míru vašeho tělesného tuku. BMR je výpočet bazálního metabolismu, který vypočítává množství energie, kterou tělo denně spálí v naprostém klidu bez aktivity. Index viscerálního tuku značí hodnotu tuku uloženého v břišní dutině a je blízko orgánů či tepen. Metabolický věk značí orientačně vaši tělesnou kondici vzhledem ke spalování.

FitScale W6 BT sice měří 19 tělesných indexů, některé nám však přijdou poměrně zbytečné a evidentně nepřesné. Pro někoho však mohou být zajímavé. Při vážení bez aplikace měří váha 7 indexů, které bohatě stačí.

Názory dalších uživatelů

Uživatelé si TrueLife FitScale W6 BT hlavně chválí, často však narazíte na četné zmínky o problémech se synchronizací a nepřesnosti. Jako hlavní nevýhodu recenzenti vidí zkrátka to, že se nejedná o profesionální zařízení, vše je tedy nutno brát s rezervou. Kromě toho však oceňují její líbivý design a skvělou cenu v poměru s kvalitou.

Porovnání s alternativami

Pokud hledáte zařízení podobného rázu přímo pro miminka, s TrueLife FitScale W6 BT jej sice zvážíte v režimu dítěte, mohla by se vám však hodit na to přímo specializovaná váha. TrueLife BabyScale B5 BT je uzpůsobená přímo na vážení miminek do 20 kg, čemuž odpovídají i její funkce. A pokud požadujete ještě levnější alternativu diagnostické váhy pro dospělé, mohla by vás zajímat TrueLife FitScale W3, která však nedisponuje mobilní aplikací.

Závěr

Diagnostická váha TrueLife FitScale W6 BT může uživateli sloužit k orientačnímu měření až 19 indexů, nejedná se však o lékařské či profesionální zařízení, proto by se vše mělo brát s rezervou a spíše přibližně. To neplatí pro tělesnou hmotnost, kterou měří přesně na 100 g. Pokud však hledáte váhu k přibližnému sledování dalších hodnot v nízké cenové hladině, využije ji celá rodina vzhledem k paměti až na 8 uživatelů.

Použít ji můžete jednoduše s aplikací i bez aplikace, což se může hodit i pro starší jedince nepotrpících si na chytré funkce. Pokud tápete v definicích konkrétních hodnot, můžete si krátký popis k nim přečíst v aplikaci. Často je však příliš obecný a budete muset pátrat na internetu. Měření kolem 10 sekund vás ráno nebude zdržovat. FitScale W6 BT je rozhodně zajímavé moderní zařízení, které můžeme v segmentu osobních vah doporučit.

Klady

+ Má přehlednou mobilní aplikaci

+ Zahrnuje měření až 19 indexů těla

+ Rychlé měření zhruba 10 sekund

+ Mobilní aplikace v češtině

Zápory

Některé indexy nejsou v aplikaci dostatečně vysvětlené

K měření s aplikací musí být vždy spuštěná aplikace a Bluetooth

Výsledky je nutno brát s rezervou, není to profesionální zařízení

900 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Zobrazit nabídky

Recenze Premium

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.