Recenze Concept VR3520 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze robotického vysavače Concept VR3520

Recenze robotického vysavače Concept VR3520
Mopovací nástavec
Klady Zápory
+ kvalitní vysavač, dokovací stanice a široké příslušenství
+ robot se nezasekává a ze schodů nespadne
+ komunikace v češtině i slovenštině
– aplikace může být nestabilní
– tlačítka ovladače jsou nekvalitní
– při maximálním sání je trochu hlučnější

Tentokrát se nám na testování dostal do rukou robotický vysavač Concept VR3520 s dokovací stanicí. Vysavač vypadá stejně jako starší model VR3210, parametry si také odpovídají. Robot jsme testovali na tvrdé podlaze (linoleum), dlažbě i koberci s krátkým chlupem. Zařízení můžeme doporučit i pro úklid větších ploch, které zvládne díky delší výdrži baterie a vyššímu sacímu tlaku. Zařízení má však i svá úskalí, jako je například fungování aplikace. Podrobněji si průběh testu a jeho výsledky popíšeme níže.

 • První spuštění a aplikace – Na prvním spuštění není nic složitého, manuál vše dobře popisuje. Propojení robota s místní sítí wi-fi není ale kompatibilní se všemi routery a na některých aplikace zamrzá. Jedná se o největší slabinu produktu. Aplikace ovšem poskytuje široké spektrum možností.
 • Příslušenství – Výrobce dodává tento model se širokým příslušenstvím. S tím byste měli vydržet minimálně 250 hodin provozu, než bude na čase první kus vybavení dokoupit.
 • Vysávání tvrdé podlahy – Vysavač si na tvrdé podlaze poradí dobře s běžným každodenním nepořádkem. Nezvládá naopak hrubší nečistoty, jako je rozsypaná sůl či písek většího zrna. To je ale u robotických vysavačů běžné.
 • Vysávání koberců – Zařízení pomocí speciálního kartáče koberec při vysávání vyčesává a tím z něj odstraňuje nejen prach, ale i vlasy. Robot si s kobercem s krátkým vlasem poradil.
 • Mopování podlahy – Concept VR3520 podlahu vytřel bez obtíží, textilie dosedá rovnoměrně. Lepších výsledků jsme dosáhli při vyšším průtoku vody. Při sejmutí nádrže po mopování z ní může ukapávat voda.
 • Sterilizace – Vliv sterilizace slabým UVC světlem při rychlosti pohybu, s jakou robot jezdí, je diskutabilní. Výrobce nedokládá žádné certifikáty.
 • HEPA filtr – I když jsme filtr nepodrobovali laboratorním zkouškám, při pohledu na jeho zanesení po náročném čištění starého koberce bylo zřejmé, že jemným částicím zamezí průchodu.
 • Senzory a bezpečnost – Vysavač mapuje prostor poměrně zdařile, po mapování už moc nebourá. Spodní čidlo proti pádu ze schodů funguje spolehlivě. V prašnějších prostorách je nutno čidla čistit, jinak vysavač bloudí.
 • Závěrečné hodnocení – Concept VR3520 si se všemi úkony poradil dle očekávání. Sací výkon je lehce nadstandardní, jeho provoz je pak při maximálním tahu hlučnější. Senzory fungují výborně, je potřeba je ale čistit. Aplikace má v některých sekcích špatný překlad do češtiny a nefunguje s každým routerem správně. Nabízí však všechny potřebné volby. Celkově hodnotíme vysavač kladně, komunikace v češtině a slovenštině je pak příjemným doplňkem.

Obecné informace

Obrázek ukazuje obsah balení

Robotický vysavač Concept VR3520 je solidně vyrobené zařízení s širokou podporou chytrých funkcí a komunikací v českém jazyce. Výrobce v balení přikládá kromě samotného zařízení a dokovací stanice celé spektrum dalšího příslušenství. Řada parametrů tohoto modelu odpovídá vysavačům ve stejné cenové hladině, nadstandardní je osazení UVC světla pro sterilizaci podlahy a trochu vyšší sací výkon, než bývá běžné. S vyšším výkonem jde ruku v ruce ale i vyšší hlučnost, ta dosahuje až 70 dB.

Za rozsah příslušenství můžeme Concept pochválit, v balení totiž najdete:

 • Robot a dokovací stanici
 • Mopovací nástavec a 2 textilie
 • Pytlíky na odpad do dokovací stanice
 • Tři páry bočních kartáčů
 • Po jednom kartáči na tvrdou podlahu, koberec a na zvířecí chlupy
 • Napájecí kabel
 • Dálkový ovladač
Základní parametry vysavače Concept VR3520 Hodnota
Zásobník Ano
Vhodný pro povrchy Tvrdé (dřevěná/dlážděná podlaha, linoleum)
Koberce (s krátkým vlasem)
Funkce Vysávání
Vytírání
UVC sterilizace
Maximální doba úklidu (minut) 250
Doba nabíjení (minut) 240–300
Způsob připojení Wi-Fi
Průměr vysavače (cm) 35
Výška vysavače (cm) 10
Hlučnost dle výrobce (dB) 60–70
Naměřená maximální hlučnost (dB) 72,7
Naměřená maximální hlučnost stanice (dB) 81,7
Naměřená minimální hlasitost asistenta (dB) 51 (lze kompletně vypnout)
Naměřená maximální hlasitost asistenta (dB) 85

První spuštění

Na sestavení stanice a spuštění vysavače není nic moc složitého. Stanici jsme umístili dle instrukcí výrobce tak, aby měla po obou stranách minimálně půl metru místa a před sebou volný pruh o délce 1,5 metru. Po odklopení víka stanice se dá snadno nasadit sběrný pytlík na prach. Z vysavače je potřeba nejprve sejmout všechny fólie a reklamní nálepky.

Nasazení kartáčů

Vysavač položte dnem vzhůru na stůl a vyberte vhodný kartáč dle povrchu, který chcete vysávat. Červený kartáč poslouží pro tvrdou podlahu, černý s kombinací gumových lamel a plastových štětin je určen na koberce a gumový kartáč využijete pro sběr chlupů po vašich domácích mazlíčcích. Pro osazení hlavního kartáče je potřeba sejmout kryt. Jedná se o klasickou „zacvakávačku“ se dvěma plastovými zámky a třemi západkami, takže se kryt sundává dobře, ale dobře také drží na místě.

Pod kartáčem se nachází sání vysavače. Na kartáče se moc nepořádku nechytá, ale doporučujeme je pravidelně čistit. Pokud byste tak nečinili, namotaly by se na ně například vlasy a tím by se znatelně snížil výkon. Kryty kartáčů jsou dva, jeden má eretační dráty a je vhodný pro osazení kartáče na tvrdou podlahu (červený). Druhý kryt poslouží ostatním dvěma kartáčům. Boční kartáče osadíte velice snadno na čtvercové upínací prvky. Kartáče se při vysávání otáčí směrem dovnitř, aby vmetaly nepořádek směrem k sání.

Instalace a párování aplikace

Instalace aplikace je snadná. Aplikaci najdete pod názvem Concept Home, vytvoříte si účet a můžete přikročit k párování s vysavačem. A tady přichází jediný větší problém. V první řadě aplikace jsou dostupné dvě, a to Concept Home a Concept Robot. Stahujte ale výhradně první jmenovanou, s druhou párovat nelze. Výrobce sám uvádí v manuálu, že nezaručuje kompatibilitu se všemi Wi-Fi routery. V základu byste měli vysavač párovat pouze se sítí 2,4 GHz, modernějších 5 GHz zařízení nepodporuje. Párování spustíte přidržením obou tlačítek na vysavači až do chvíle, než začnou růžově blikat.

Vysavač vám oznámí, že máte postupovat dle návodu v aplikaci. Podrobný návod pro párování najdete v manuálu. My jsme zkoušeli propojení na dvou odlišných routerech. Na obou se nám propojení podařilo, ale na prvním z nich nefungovala aplikace správně. To více méně odpovídá komentářům uživatelů, kteří aplikaci recenzovali na Google Obchod Play. Aplikace se zasekávala, nefungovala plynule. Na druhém routeru už vše probíhalo naprosto v pořádku, aplikace se nesekala, dokázala aktuálně zobrazovat pohyb robota.

Možnosti aplikace

Aplikace nabízí široké spektrum možností. To nejzásadnější je samozřejmě mapování místnosti. Laserovým dálkovým senzorem si vysavač vyhledá hranice místnosti a při průjezdu je upřesňuje. Po skončení mapování se zobrazí místnost v aplikaci a vy ji můžete dále upravovat. V rámci mapy lze stanovit zakázané zóny nebo vytvořit virtuální hranice, kterými pohyb stroje omezíte. Takto zaznamenaných map můžete v aplikaci uložit 5. To v praxi poslouží dobře pro vícepodlažní domy.

Parametry Hodnoty
Uložení místnosti Ano (skece Resetovat mapu)
Časovač Ano
Oddělovač oblastí Zakázaná oblast
Virtuální hranice
Dávkování vody Ano + úprava průtoku vody
Výkon sání Ano (tichý, střední, vysoký, automatický)
Sterilizace Ano
Automatické vysypávání nádržky Ano + nastavení po kolika vysáváních má proběhnout
Najít robota Ano, robot oznámí svou pozici
Dálkové ovládání Ano (aplikace i fyzický ovladač)
Dostupné jazyky Čeština, angličtina, slovenština, polština, maďarština, němčina, rumunština
Nastavení hlasitosti Ano (lze i vypnout)
Spotřební materiál Ano (filtr, borční kartáče, hlavní kartáč)
Lokální úklid Ano
Sledování v reálném čase Ano

Typicky můžete takové zóny nastavit například na místa, u kterých předem víte, že by se na nich vysavač zasekl, do prostorů s kabely, nebo na místo s pelíškem vašeho domácího mazlíčka. Virtuální hranice dobře poslouží pro oddělení místností, my jsme ji využili, abychom vysavači zakázali najíždění na prahy, které byly příliš vysoké na to, aby je přejel.

V recenzích se běžně uvádí, že není možné místnost uložit, to ale není pravda. Bohužel volili vývojáři trochu nešťastné pojmenování karet v appce, uložení prostoru totiž najdete na kartě „Možnosti“ v sekci „Resetovat mapu“. Další volby v aplikaci vám nabízí možnost ovlivnit výkon sání robota, naplánovat úklid pomocí časovače, upravit dávkování vody pro mopování a dokonce i nastavení jazyku na češtinu. Přístroj pak na vás mluví česky.

Celkové hodnocení prvního spuštění

K dispozici je opravdu hodně možností, ovlivnit můžete naprosto vše, co vás napadne. Uvést vysavač jako takový do provozu není problém i bez manuálu. Jediné co schází je stabilita aplikace. Ta bohužel nefunguje dobře na každém Wi-Fi routeru. Názvy některých karet v aplikaci nedávají smysl. Kdyby výrobce na softwaru pořádně zapracoval a ten začal fungovat spolehlivě, bylo by těžko zařízení něco vytýkat.

Tvrdá podlaha, mopování a sterilizace

Prvním ze série našich testů bylo vysávání na tvrdé podlaze. Vysavač jsme zkoušeli na linoleu a nerovné dlažbě a musíme dodat,  že si na těchto površích vedl dobře. Boční kartáče sbírají nepořádek rovnoměrně i z rohů místnosti, u okrajových lišt tak nezůstávaly chuchvalce prachu. Místnost vysál vysavač už napoprvé poměrně dobře, po druhém průjezdu už bylo možné podlahu označit za naprosto čistou.

Pro pravidelné testování jsme využili časovač, kdy byla nastavena jednotná doba spuštění na pracovní dny. Zařízení dokázalo podlahu udržovat čistou bez obtíží, rozhodli jsme se proto simulovat náročnější podmínky. V běžné domácnosti, obzvláště v té s dětmi či zvířaty, je totiž na denním pořádku také nějaký ten písek, kamínky a chlupy.

Test vysátí písku, mouky a soli

Na podlahu jsme vysypali směs 1:1:1 písku frakce 0,1–0,4 mm, 0,4–0,8 mm a hladké mouky. Samostatně jsme zkoušeli i rozsypanou sůl. Sledovali jsme pak, nakolik dobře dovede vysavač tuto směs z podlahy odstranit. Boční kartáče při běžném prachu dovedou dobře nahrnou nečistoty pod hlavní kartáč, který je sebere a nechá podlahu čistou. To ovšem neplatí pro těžší nečistoty, konkrétně třeba kamínky, hrubší písek či krystalickou sůl.

Štětiny bočních kartáčů hrubší nečistoty zčásti odpalovaly po místnosti a pro kompletní úklid byl potřeba větší počet průjezdů. Vysavač jsme museli nechat místnost uklidit 3x, než se dalo říci, že odstranil i hrubší písek. Většinu nečistot však sebral kartáč bez obtíží.

Robotické vysavače všeobecně si zkrátka s kamínky, štěrkem a jinými těžšími částicemi moc dobře neporadí. Stejná situace panovala u rozsypané soli, jejíž krystalky mají ostré hrany a špatně se tak vysává. Sůl vysavač sbíral spíše špatně. Pokud se vám tedy v domácnosti rozsypou hrubší nečistoty, doporučujeme nejprve použít ruční vysavač či smetáček a lopatku.

Vysypání nádržky na prach

Mezi hlavní benefity tohoto modelu patří dokovací stanice s automatickým vyprazdňováním nádobky na prach. Ta v základu slouží jako jakési parkovací místo, na kterém se přístroj nabíjí. Po ukončení úklidu vysavač přijede k nádobě, zacouvá do ní a ve dvou fázích nechá stanici odsát obsah nádržky. Robot poté ze stanice vyjede, otočí se a zaparkuje k nabíjení.

Z naší zkušenosti funguje odsávání perfektně, v nádržce skutečně téměř nic nezůstává. Počítejte ale s tím, že je odsávání poměrně hlučné. To prakticky nijak nevadí, ale při prvním vysávání vás to může překvapit. Obsah nádržky je odsáván do sběrného pytlíku, který po naplnění stačí vyhodit a vyměnit. Protože jich výrobce dává v balení k dispozici 6, budete mít bez dalších investic vystaráno na poměrně dlouhou dobu.

Mopování

Nádržka slouží dvěma účelům, sestává proto ze dvou oddělených částí. Menší část zabírá nádoba na prach, větší tvoří nádrž na vodu určenou pro mopování. Dejte si ale před koupí jakéhokoliv robotického vysavače pozor na jednu skutečnost. Žádný robotický vysavač nedovede vytírat v pravém slova smyslu. U všech modelů se jedná o stírání podlahy od prachu, rozlitý kečup či zaschlé nečistoty neodstraní. Jde tedy spíše o nadstandardní funkci, která pomůže odstranit i velmi jemný prach.

Abyste mód mopování uvedli do provozu, je potřeba nádrž naplnit vodou. Uzavřena je pak silikonovým víkem, které drží poměrně dobře na místě. Přesto nádrž moc neotáčejte, jedná se o pouhý silikonový špunt. Naplněná nádržka se zasazuje zpět do vysavače. Pod ni je ještě potřeba vložit mopovací nástavec s textilií a vše je připraveno.

Mód je aktivován automaticky nasazením mopovacího nástavce. Pokud využijete možností aplikace, můžete ovlivnit průtok vody, bez aplikace je průtok nastaven na střední. To v praxi znamená, že vody moc nevytéká. Při této funkci nesmí být použito sterilizační světlo. Souběžné mopování s vysáváním doporučujeme pouze na suché podlaze. Pokud byste při opakovaném spuštění mopování vysávali mokrou podlahu, do nádoby by se mohl dostat mokrý prach. Textilie drží na nástavci pomocí suchého zipu pevně. Nijak se nekrabatí, na podlahu dosedá celou plochou.

Sterilizace

Specifickou funkcí je UVC světlo (ultrafialové světlo ve spektru C) se schopností sterilizovat tvrdou podlahu. Funkce se nesmí používat s nasazeným mopovacím nástavcem. Jen těžko lze dopad této funkce ověřit, ale z našeho pohledu se rozhodně nejedná o stoprocentní sterilizaci.

Pro opravdu funkční sterilizaci prostor či objektů se totiž běžně využívá podstatně silnějšího UV světla po dobu minimálně desítek sekund. Aby to tedy skutečně fungovalo, vysavač by přes ozařovanou podlahu musel projíždět podstatně pomaleji. To nutně neznamená, že světlo nic nedělá. Určitě ale nelze takto čištěný prostor považovat za sterilní.

Celkové hodnocení vysávání tvrdé podlahy, mopování a sterilizace

Vysávání na tvrdé podlaze funguje výborně – štětiny zajíždějí až do okrajů kolem stěn i pod nábytkem. Běžný jemný prach, chlupy a vlasy odstraní robot dobře. Pokud máte v domácnosti větší množství delších chlupů či vlasů, doporučujeme kartáč pravidelně čistit, klidně i každý den. Bez delších vlasů, které by se namotávaly, stačí kartáč čistit i jen jednou týdně.

Funkce mopování je takovým trendy doplňkem všech dražších robotických vysavačů, který ale lidskou práci z procesu úklidu zcela neodstraní. Mopovací nástavec totiž neodstraní zaschlé ani větší nečistoty, v jejich případě budete stále odkázáni na mop či hadr. Na poměry robotických vysavačů však fungovalo mopování standardně dobře. Vysavač se vždy snažil projet oblast v co největší ploše tak, aby  za sebou nenechal žádné neuklizené místo.

Kaluže za nástavcem nezůstávaly. Po skončení práce jsme sejmuli mopovací nástavec a následně nádržku a voda z ní dále vytékala. Nemůžeme říci, zda měl výrobce zamýšlen jiný postup práce, než který jsme prováděli, ale postupovali jsme dle manuálu. Sterilizaci hodnotíme jako pěkný doplněk, o jehož přínosu ale nejsme zcela přesvědčení a doporučujeme na něm výběr produktu nezakládat.

Koberec s krátkým vlasem

Kartáč na koberec využívá kombinace gumových lamel a plastových štětin. Vysávání jsme v tomto případě testovali na klasickém zátěžovém koberci. Musíme přiznat, že nás překvapilo, kolik toho dovedlo zařízení z koberce dostat. Pro účely testu jsme po koberci rozprostřeli delší kousky umělých vlasů a na nich jsme sledovali, zda je vysavač dovede z koberce odstranit v režimu lokálního úklidu. Při prvním spuštění a průjezdu většinu vlasů z koberce kartáčem sejmul, při opakovaných průjezdech pak na koberci nezůstaly vlasy vůbec.

Zařízení jsme nechali místnost uklízet opakovaně 10krát a sledovali jsme dopad na životnost hlavního i bočních kartáčů. Na hlavní kartáč se zejména v okrajových místech namotávají vlasy. Na jedné jeho straně lze koncovku sejmout, na druhé si s jejich odstraněním už budete muset trochu pohrát. Čistící nástroj na kartáče je sice jednoduchý a levný doplněk, ale při údržbě jej skutečně oceníte. Boční kartáče se na zátěžovém koberci rychle opotřebovaly – trvale změnily svůj tvar a místo rovných štětin zůstaly štětiny zaoblené. To samozřejmě omezuje samu podstatu fungování bočních kartáčů.

Celkové hodnocení vysávání koberce s krátkým vlasem

Odstraněné množství nečistot nás překvapilo, nezbývá tedy než výrobce v tomto ohledu pochválit. Výsledky práce hodnotíme jako lehce nadprůměrné. Nepříjemná je nutnost odstraňování namotaných vlasů na kartáči. Pokud vysáváte velký koberec po delší době (například v kanceláři), po prvním průjezdu kartáč očistěte od namotaných vlasů. Boční kartáče se o tvrdší koberce ohýbají a ztrácejí svou funkci.

Bezpečnost, nárazy a schodiště

Na horní části modelu Concept VR3520 najdete rotační laserový dálkoměr, který odečítá vzdálenost od okrajů místnosti a překážek v ní umístěných. Slouží k základní tvorbě mapy a orientaci robota v prostoru. V přední části jsou po stranách dva stěnové senzory, které pomáhají vysavači udržovat při průjezdu kolem stěny stejnou vzdálenost. Tím pádem zařízení ve zmapované místnosti zbytečně nebourá do stěn, ale jezdí podél nich. Snímače obzvláště v prašnějším prostředí často čistěte, pokud vysavač „nevidí“, prostor nevysává ani zdaleka efektivně.

Mapování prostoru probíhá nejen prostřednictvím laserového dálkoměru, ale Concept si prostor při prvním průjezdu nejprve osahá také nárazníkem. Díky tomu podrobněji stanoví, kam se může dostat, a kam už ne. Nárazník je opatřen gumovým pruhem, který nárazy tlumí. Po nárazech nezůstávají žádné fleky od otěru, většina nárazů je také spíše měkkých, bez hluku. Nárazník je stejně vysoký jako konstrukce vysavače, povrch je přitom rovný. Díky tomu se nám vysavač nikde nezasekl.

V přední části je na spodní straně osazeno bezpečnostní čidlo, které zamezuje pádu ze schodů. Jako u každého čidla doporučujeme na ně nespoléhat a v aplikaci stanovit virtuální zábrany, které vysavači zamezí v blízkém kontaktu se schodištěm. Senzor jsme přesto testovali a vysavač se snažili k pádu donutit. To se nepodařilo a zařízení vždy ucouvlo.

Celkové hodnocení senzorů

Stěnové senzory i laserový dálkoměr fungovaly velice dobře. Při testech se jen výjimečně dostal robot do míst, odkud chvíli nemohl odjet. Jednalo se o prostor mezi nohami židle a stolu, kam vysavač zajel se dvěma centimetry prostoru po stranách. V takovém případě dělalo zařízení rychlé a krátké pohyby, při kterých se pomalu otáčelo a nakonec si cestu ven našlo. Výjimečně se stalo, že Concept trochu nesmyslně vjel na stejné místo několikrát, protože jej prostor kolem zmátl. Bezpečnostní prvky fungují dobře, čidla zabránila pádu ze schodů.

Další příslušenství

V balení najdete přiložen také ovladač pro snadnou a rychlou obsluhu vysavače, pokud jej zrovna nemůžete ovládat prostřednictvím aplikace. Na první pohled vypadá ovladač zcela průměrně, nabízí základní prvky pro nastavení pohybu robota, nastavení časovače i korekci výkonu sání. Umožní spuštění i pozastavení úklidu, vydání příkazu pro návrat do stanice a také spuštění módu sterilizace.

K dispozici dostanete od výrobce tři HEPA filtry. Celý filtr se skládá z HEPA vložky, pěnové destičky a jemného bílého plastového filtru. Při zkoušce na starém a zašlém koberci jsme mohli jasně vidět, že tyto filtry pracují zcela správně a zachycují ty nejjemnější částice. Každý z nich by měl vydržet 150 hodin aktivního provozu vysavače.

Celkové hodnocení dalšího příslušenství

Všechny základní funkce ovladač nabízí, kvalita provedení je ale spíše podprůměrná. Tlačítka nejsou spolehlivá, někdy je musíte stisknout opakovaně a musíte se také naučit, jakým způsobem je stisknout. Příliš dlouhé či krátké stisknutí ovladač nepochopí, na tlačítka je potřeba také tlačit prstem kolmo. Stejně jako kompatibilita aplikace je i kvalita ovladače slabým místem modelu Concept VR3520 a nabízí hodně prostoru pro zlepšení při výrobě.

Sestava filtrů zachycuje velmi jemné nečistoty a i když není v našich možnostech testovat filtr v laboratorních podmínkách vakuové nádoby, podle zachycených částic můžeme vcelku s jistotou usuzovat, že filtry pracují přesně tak, jak mají. Kdybychom měli hledat zlepšení, plastový kryt s bílou síťkou má drobné madlo bez otvoru. Za ně se tento kryt poměrně špatně sundává.

Hodnocení robotického vysavače Concept VR3520

Vysavač můžeme bez obav do běžných domácností doporučit. Svou funkci plní dobře po všech stránkách, velkou výhodou je široké množství příslušenství. Na trhu však existují i jiné levnější alternativy s dokovací stanicí. Zásadní roli může hrát pro některé uživatele podpora češtiny i slovenštiny a dalších středoevropských jazyků. Baterie vydrží nadstandardně dlouho, zařízení příliš nebloudí (kromě prvního průjezdu) a nikde se nezasekává.

Senzory brání pádu ze schodů, nebrání však najetí na objekty, které nedovede vysavač přejet. Výrobce slibuje maximální výšku prahů 1,8 cm. Pokud je objekt jen o něco málo vyšší, robot se o průjezd pokusí, ale zasekne se. Je škoda, že toto není řešeno nějak lépe, například dotykovými čidly či snímačem měření výšky nad podlahou. O zaseknutí na příliš vysokém prahu či lehce vyšší podstavě stolu jsme se pokoušeli a uspěli jsme při prvním pokusu.

Sterilizační proces uvádí výrobce jako benefit, z našeho pohledu je jeho dopad na bakterie na základě jejich odolnosti diskutabilní. Pokud je výrobce schopen prokázat účinnost tohoto sterilizačního prvku, bylo by dobré doplnit prospekty o nějakou formu certifikátu laboratorní zkoušky. Osazené UVC světlo na vysavači má rozhodně nižší výkon, než jakého se běžně pro sterilizaci užívá. Zklamáním je nestabilita jinak krásně provedené a funkcemi naplněné aplikace. V kombinaci s nekvalitním ovladačem si výrobce trochu zbytečně poškozuje vlastní renomé. Celkově však vysavač až na tyto menší výhrady bez problémů doporučujeme k nákupu.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.