Menu

Recenze jídel a portálu Hotovky.cz

Recenze jídel a portálu Hotovky.cz
Hlavní strana portálu Hotovky.cz

Portál Hotovky.cz nabízí sterilovaná hotová jídla, jak ostatně vychází už z jeho názvu. Na trhu figuruje již přes 10 let. Nabízí polévky, hlavní jídla i přílohy nejen z oblasti české kuchyně, a to vždy v balení po jedné nebo dvou porcích. Kromě toho můžete zakoupit i jiné, drobné občerstvení. Všechny pokrmy slibují prémiovou kvalitu bez konzervantů, výběrové suroviny od lokálních dodavatelů a nejnovější technologii sterilace.

Pokrmy od výrobce Hotovky jsme v redakci sami ochutnali a v této recenzi je zhodnotíme. Můžete je využít při mnoha různých příležitostech, obzvláště vhod přijdou při cestování. Jsou totiž zabaleny v utěsněných cestovních obalech s jednoduchým otevíráním, takže nehrozí riziko jejich vylití.

Hodí se do kanceláře, na dovolenou, na chatu i chalupu, pro řidiče či rybáře i například pod stan a míst bez kuchyňského zázemí obecně, a to díky možnosti samoohřevu. Je možné si je samozřejmě zakoupit i domů na chvíle, kdy máte prázdnou lednici nebo se vám jednoduše nechce vařit či chcete ušetřit čas. Všechna jídla jsou hotová, tudíž je není potřeba nijak dále upravovat, stačí je pouze ohřát.

Hlavní klady

+ Široká nabídka pokrmů z české i jiných kuchyní

+ Jídla jsou již hotová, není potřeba dodělávek

+ Kvalitní složení bez chemie a zbytečností navíc

+ Bez přidaných konzervantů

+ Trvanlivost pokrmů až 2 roky

+ Suroviny od ověřených místních dodavatelů

+ Možnost filtrace dle alergenů

+ Na výběr i pokrmy bez lepku, bez laktózy či bez masa

+ Jídla ve výrobě pravidelně ochutnávána a kontrolována

+ Možnost vyzvednutí na prodejně nebo zaslání poštou

+ Převažují kladné uživatelské recenze

Hlavní zápory

– Vyšší cena pokrmů

– Méně praktické otevírání balení, možnost ušpinění

– Jeden pokrm z různých várek může mít jinou chuť

– Chuť nelze objektivně hodnotit

Nabídka portálu

Portál Hotovky.cz nabízí na svém webu celkem pět sekcí pokrmů. Jedná se o:

 • Jídla bez přílohy
 • Polévky
 • Přílohy
 • Sušené maso
 • Sladké kaše

Jídla bez přílohy

V sekci hlavních jídel bez přílohy na vás čeká vůbec nejširší nabídka pokrmů. U většiny z nich si můžete vybrat, zda chcete jednoporcové, či dvouporcové balení. V době recenzování (listopad 2022) máte k dispozici celkem 88 možností. Největší zastoupení mají jídla z české kuchyně, nabízí ale i jiné, celosvětově oblíbené pokrmy, a to s hovězím, vepřovým i drůbežím masem, se zvěřinou, s tofu nebo robi masem a s mnoha druhy zeleniny. Do nabídky hlavních jídel se mimo jiné řadí řadí:

 • Svíčková na smetaně
 • Kuře na paprice
 • Chilli con carne
 • Hovězí, krůtí, jelení nebo maďarský guláš
 • Boloňská směs
 • Čína s kuřecím masem nebo robi
 • Kuřecí směs na rizoto
 • Hovězí na hříbkách
 • Moravský vrabec se zelím
 • Hrachová kaše

U každého pokrmu si na jeho vlastní stránce můžete zobrazit detailní informace. Najdete zde popis včetně podrobného procentuálního složení, hmotnost pokrmu, doporučenou přílohu i výživové údaje. Alergeny jsou vyznačeny tučně. Můžete si přečíst také recenze uživatelů, které vám dají lepší představu o tom, nakolik je zvolený pokrm oblíbený a jak lidem chutná. Pamatujte však, že chuť je velmi individuální, a co chutná jednomu, nemusí chutnat druhému a naopak.

Polévky

I v sekci polévek si můžete vybrat, zda chcete balení o jedné, nebo dvou porcích. V době psaní recenze (listopad 2022) na vás čeká celkem 26 možností. Jedná se mimo jiné o tyto polévky:

 • Hovězí nebo slepičí vývar
 • Gulášová polévka
 • Boršč
 • Dýňová polévka
 • Čočková polévka
 • Bramborová polévka
 • Fazolová polévka
 • Mrkvový krém
 • Kulajda
 • Kyselice

Přílohy

V sekci přílohy jsou v době recenzování k dispozici pouze čtyři přílohy v sáčku. Nemůžete si ale vybrat, jakou velikost přílohy s ohledem na počet porcí požadujete, každá příloha se prodává jen v jedné variantě. K zakoupení jsou tyto přílohy:

 • Bramborová kaše s mlékem
 • Bramborová kaše s cibulkou
 • Instantní těstoviny (vřetena)
 • Instantní rýže

Sušené maso a sladké kaše

Samostatnou kategorii má na portálu Hotovky.cz sušené maso, takzvané jerky. To je vhodné jako kvalitní slaná svačina plná bílkovin. Máte k dispozici mnoho různých balení hovězího, vepřového, kuřecího či krůtího sušeného masa. Jerky pochází výhradně od českého výrobce Indiana. Pokud chcete zvolit naopak sladkou svačinu, popřípadě i snídani, na výběr máte v této kategorii ze čtyř druhů rýžové kaše – jablkové, banánové, kakaové, jahodové.

Příprava pokrmů

Každého, kdo si hotová jídla na portálu Hotovky.cz zakoupí, jistě zajímá, jak se tato jídla připravují, respektive ohřívají. Benefitem je, že se jedná o hotová jídla, není tedy potřeba je jakkoli dokončovat, stačí je pouze ohřát. To můžete provést celkem pěti způsoby:

 • Ohřev na plotně – Pokrm stačí vylít do pánve nebo hrnce a na sporáku ohřát na požadovanou teplotu. Tímto způsobem můžete pokrmy také upravit dle potřeby, například dochutit, přidat další suroviny, zahustit, nebo naopak rozředit.
 • Ohřev v mikrovlnce – Pokrm je nutné přemístit do jiné nádoby, například misky nebo talíře, originální balení do mikrovlnné trouby určeno není. Jídlo v mikrovlnce ohřívejte zhruba dvě až tři minuty a občas promíchejte.
 • Ohřev na plynovém vařiči – Jídlo stačí přemístit do nádoby a ohřát na cestovním plynovém vařiči stejně jako na sporáku.
 • Ohřev ve vroucí vodě – Pokrm v originálním sáčku můžete ohřívat ponořený ve vroucí vodě.
 • Samoohřev – Tento způsob přípravy je ideální do míst bez jakékoli možnosti tepelného ohřevu. Pokrm v originálním balení jednoduše vložíte do samoohřívacího sáčku a zalijete vodou. Po 12 až 18 minutách je jídlo teplé. Samoohřívací sady najdete také v nabídce portálu Hotovky.cz.

Naše zkušenosti s pokrmy

Do redakce jsme si na zkoušku objednali celkem šest pokrmů, a to hovězí vývar s játrovými knedlíčky, gulášovou polévku a boršč, z hlavních jídel poté boloňskou směs, kuře na paprice a krůtí směs se zeleninou. Oceňujeme odolné balení, neboť se při přepravě nikde nic nevylilo, na druhou stranu je podle nás otevírání pevného sáčku poněkud nepraktické a hrozí poměrně vysoké riziko, že se při natrhnutí a otevírání ušpiníte. Všechna jídla jsme ohřívali v mikrovlnné troubě, kde jim k ohřátí stačily zhruba 2 minuty.

V redakci jsme se snažili pokrmy hodnotit objektivně, proto jsme je ochutnali téměř všichni. Nenároční strávníci si jídla pochvalovali, ti náročnější měli několik výtek, i přesto by si ale vybrané pokrmy znovu rádi dali. Všechny recenzované pokrmy měly poměrně hustou až kašovitou strukturu, a to ať už polévky (vyjma vývaru), tak hlavní chody.

U většiny zahuštěných pokrmů jsme všimli nasládlé chuti (nejspíš po rýžové mouce, která je téměř v každém jídle). Ta byla v některých případech výraznější, než bychom očekávali, a to například u boloňské směsi, boršče nebo gulášové polévky, kde přebila ostatní chutě. Jednotlivé suroviny v pokrmech (kořenová zelenina, brambory, maso) jsou většinou nakrájené na drobné kousky. Nevšimli jsme si ale žádné zásadní chyby, maso bylo příjemně rozpadavé a zelenina uvařená vždy do měkka.

Vůbec nejvíce nám chutnalo kuře na paprice. Po recenzování můžeme říci, že velikost porcí odpovídá tomu, co uvádí balení. Oceňujeme kvalitní složení bez přidané chemie a zbytečných surovin, v některých případech jsme ale při ochutnávání v pokrmech necítili všechny komponenty uváděné ve složení (kupříkladu koření či česnek). Jak jsme zde již zmínili, chuť je velmi individuální, pokrmy si ale vždy můžete doladit dle svého – dokořenit, dosolit, naředit nebo zahustit, popřípadě přidat to, co máte rádi. Poslední možnost už ale vyžaduje nějaký kulinářský zásah, čímž by pokrmy ztratily svou výhodu v podobě instantní přípravy.

Ohlasy zákazníků

Portál Hotovky.cz za dobu jeho fungování ohodnotily již stovky zákazníků. V recenzích nejčastěji zmiňují široký výběr pokrmů, jejich kvalitu, rychlost doručení, komunikaci portálu se zákazníky či příznivé ceny. Ty jsou sice na první pohled vyšší v porovnání s jinými hotovými pokrmy, mějte však na paměti, že se jedná o prémiová hotová jídla z kvalitních surovin, nikoli polotovary. Rozporuplné hodnocení sklízí nabízené pokrmy a jejich chutě. Některá jídla strávníkům připadala jako ze školní jídelny, na jiná naopak nedají dopustit a objednávají je pravidelně.

Mezi nejlépe hodnocené pokrmy se řadí kuře na paprice, španělský ptáček, svíčková a jelení na smetaně nebo hovězí v rajské omáčce. Co lidem naopak příliš nechutnalo, byla česnečka či bezlepkový slepičí vývar. Uživatelské recenze na každý pokrm si můžete přečíst vždy na konkrétní stránce vybraného jídla s jeho detailním přehledem. Strávníci se obecně shodují na tom, že portál mohou doporučit dále a pokrmy podle nich přijdou vhod jak na cestách, tak i v případě, kdy mají chuť na poctivé jídlo, ale nechce se jim trávit hodiny za kuchyňskou linkou.

Naše hodnocení a závěr

Portál Hotovky.cz nabízí sterilovaná hotová jídla, a to polévky, hlavní jídla, přílohy i slané či sladké svačiny. Jeho nabídka čítá přes stovku pokrmů, jídla stačí pouze ohřát, k tomu můžete využít mimo jiné nabízených samoohřívacích sáčků. Nabídku jídel můžete filtrovat dle použitých surovin, například druhu masa, ale také podle alergenů nebo velikosti porcí. Za hlavní benefity považujeme kvalitní složení bez chemie, jídla jsou z poctivých surovin, navíc od lokálních dodavatelů.

Chuť je velmi individuální na hodnocení, dle našich osobních zkušeností i recenzí uživatelů však můžeme shrnout, že pokrmy jsou obecně chutné a vydařené, některé je ale vhodné doladit podle vlastních preferencí. Hotovky přijdou obecně vhod při cestování i v případech, kdy se vám nechce vařit, ale chcete si dopřát plnohodnotný a kvalitní pokrm. Jídla můžete objednat přes internet nebo zakoupit na kamenné prodejně ve Frýdku-Místku.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.