Menu

Recenze portálu Vyfakturuj.cz

Recenze portálu Vyfakturuj.cz
Hlavní strana portálu

Pokud podnikáte, pravděpodobně potřebujete pravidelně vystavovat faktury svým odběratelům. Právě k tomu slouží portál Vyfakturuj.cz, který je považován za jeden z nejvíce komplexních fakturačních nástrojů v Česku. Nabízí mnoho možností přizpůsobení nebo automatizace, na 8 typů dokladů, širokou škálu pokročilých funkcí a rovnou několik tarifů, z nichž si vybere malý podnikatel i větší firma. Za základní služby navíc není nutné platit.

Hlavní klady

+ Intuitivní registrace i orientace

+ Základní funkce v tarifu zdarma

+ Hlídání obratu pro placení DPH

+ Možnost neomezeného vystavování faktur

+ K vystavení mnoho typů faktur a dokladů

+ Zkušební lhůta zdarma na 30 dní

+ Pokročilá úroveň zabezpečení vašich dokumentů i údajů

+ Pravidelné zálohování

+ Technická podpora

+ Řada kladných uživatelských recenzí

Hlavní zápory

– Některé platební metody a napojení dostupné až v placeném tarifu

– Řada užitečných funkcí až v placené verzi

– Tarif zdarma pouze pro 5 odběratelů

Orientace na portálu

Portál Vyfakturuj.cz nese svůj primární účel již v samotném názvu. Slouží především k vystavování faktur několika druhů, kromě toho ale potěší i řadou dalších přidružených funkcí. Webová stránka je velmi intuitivní a poskytne přehled o všech podstatných informacích. Pokud si přece jen nebudete vědět rady, je vám k dispozici zákaznická podpora, a to jak prostřednictvím e-mailu, tak i telefonu. Z vašeho účtu navíc můžete vznést autorizovaný požadavek rovnou na zákaznickou podporu, která se vám bude věnovat.

Tip: K registraci budete potřebovat pouze vaše osobní údaje. Služby portálu mohou využívat i lidé, kteří nemají IČO, například pokud jednorázově fotí pro podnikatele, aby měl podnikatel nákladovou fakturu. Zákon toto umožňuje jako jednorázový přivýdělek do výše 30 tisíc korun za rok.

Po přihlášení se před vámi otevře již vlastní systém webové aplikace, kde vystavování faktur probíhá. Ten také považujeme za jednoduchý na orientaci. V levém sloupečku máte několik možností s úkony, můžete zde rychle vystavit novou fakturu nebo náklad, zobrazit přehled vašeho obratu či nahlédnou do adresáře. Opakující se faktury si navíc můžete uložit do šablony.

Typy dokumentů

Na portálu Vyfakturuj.cz si můžete vybrat až z osmi typů faktur pro plátce i neplátce DPH. Jedná se o:

 • Faktura
 • Výzva k platbě
 • Proforma faktura
 • Zálohová faktura
 • Objednávka
 • Daňový doklad
 • Příjmový daňový doklad
 • Opravný daňový doklad, dobropis

U všech dokumentů poté vyplňujete jen vaše údaje, z nichž systém sám vytvoří vámi požadovaný typ dokumentu. Nemusíte se tedy o nic starat, pokud nevíte, jaké údaje mají na jakém dokumentů být a kde přesně. Připravte se ale na to, že některé z dokumentů jsou dostupné až v placené verzi.

Funkce

Portál potěší řadou funkcí, které se váží k vystavování faktur a tento proces dokáží zjednodušit nebo urychlit. Některé jsou dostupné zdarma, jiné až po zaplacení vyššího tarifu. Jedná se například o export dokumentů, automatizaci, přehledy a hlídání obratu či široké možnosti přizpůsobení a zabezpečení.

Export dokumentů

Dokumenty, které vám portál pomůže vystavit, si můžete stáhnout rovnou v několika formátech:

 • PDF
 • CSV
 • JSON
 • XML

Ve verzi zdarma je vám ale k dispozici pouze formát PDF, který však pro nenáročného uživatele bohatě postačí. Pokud se rozhodnete předplatit si některý z tarifů, dostane se vám kromě více formátů také možnosti exportu přímo do účetního programu Pohoda, Money S3 a Premier.

Benefitem je, že nemusíte všechny dokumenty exportovat po jednom, ale můžete vytvořit celou várku dokladů na export. V sekci Rychlé exporty je vám tak například k dispozici předvolba pro rychlé exportování všech faktur za letošní nebo minulý rok, což ocení zejména větší subjekty vedoucí si daňovou evidenci.

Automatizace

Aby bylo vystavování faktur a práce s nimi co možná nejjednodušší, dokáže tento pomocník nabídnout také některé zautomatizované procesy. Umožní propojení s EET, s mnoha platebními bránami a bankami, kromě toho ale i propojení s vaším e-shopem nebo jinými službami. V tomto směru potěší i hlídač neuhrazených faktur, a dokonce také automatické rozesílání pravidelných faktur e-mailem. Za tyto pokročilé funkce ale budete nuceni zaplatit, ve verzi zdarma je nečekejte.

Přehledy a hlídání obratu

Abyste si mohli hlídat příjmy a výdaje vás nebo vaší firmy, najdete v uživatelském prostředí také sekci s přehledy. Zde si můžete zobrazit příjem za poslední tři roky, přehled za letošní rok a také přehled za posledních 12 plovoucích měsíců. Za velký benefit považujeme i možnost hlídání obratu, kdy se vám na grafu počítá, zda jste již překročili hranici jednoho milionu korun, od kterého je ze zákona povinné registrovat se jako plátce DPH.

Zabezpečení a záloha

Vyfakturuj.cz myslí na vaši bezpečnost. Využívá nejmodernější technologie zabezpečení dat obdobné tomu, jaké používají banky. Jedná se například o pokročilé šifrování či firewall bránu. Navíc každé 2 hodiny zálohuje všechna vaše data na dva oddělené servery.

Přizpůsobení

Velice široké možnosti se vám otevírají také na poli přizpůsobení, do kterého se dostanete přes nastavení v uživatelské sekci. Můžete si zde nahrát vaše logo, razítko a podpis, kromě toho ale také vybrat vzhled faktur, položky na dokladu, barvu pozadí dokumentů nebo jejich písma. Zkrátka si vše přizpůsobit vašim tužbám i potřebám.

Ceník

Vyfakturuj.cz nabízí v době psaní recenze (červenec 2022) celkem 4 tarify. Po registraci vám ale běží 30denní zkušební lhůta, která je zdarma, první měsíc tedy nemusíte nic platit a všechny služby portálu jsou vám zadarmo k dispozici.

Během zkušební doby budete vyzváni, abyste si vybrali vámi preferovaný tarif. Pro drobné podnikatele se hodí i tarif zdarma, kde máte možnost neomezeně vystavovat faktury maximálně pěti odběratelům, řada pokročilých funkcí zde ale chybí. Výzvy k platbě, upomínky, zálohové a proforma faktury, našeptávač údajů na fakturách, mobilní aplikace, export faktur do účetních programů, napojení na EET či platební bránu nebo telefonická podpora, to vše jsou funkce, za které je třeba si zaplatit.

Ohlasy zákazníků

Vyfakturuj.cz na svém portálu prezentuje mnoho pozitivních ohlasů od svých zákazníků. Ti si chválí bohatou nabídku funkcí a široké možnosti přizpůsobení, kromě toho ale také vstřícnou zákaznickou podporu. Podle nich se tato fakturační aplikace rychle vyvíjí, a tak neustále přináší drobná vylepšení. Zákazníkům dokáže ušetřit mnoho času a také stresu s vystavováním faktur. Tento portál doporučují také uživatelé na jiných, nezávislých portálech, na negativní recenze jsme v podstatě nenarazili.

Naše hodnocení a závěr

Portál Vyfakturuj.cz můžeme doporučit všem, kteří nechtějí trávit hodiny složitým vystavováním faktur. Tato fakturační aplikace dokáže práci odvést za vás. K dispozici máte celkem 8 dokumentů, se kterými můžete pracovat, v uživatelském rozhraní nechybí ani sekce s přehledy nebo možnostmi přizpůsobení vzhledu i funkcí. Vhod přijde i hlídač obratu, který upozorní, pokud překročíte hranici pro placení DPH.

Služby můžete využívat zcela zdarma, budou ale značně omezené. Pro větší firmy bude pohodlnější zvolit si jeden ze tří placených tarifů, kde ještě zmíníme, že roční verze vyjde finančně lépe než verze měsíční. Portál hodnotíme kladně také díky silnému zabezpečení a pravidelnému zálohování dat. Pokud budete potřebovat s čímkoli pomoci, je vám k dispozici téměř neomezená zákaznická podpora.

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.