Swappie.com - Recenze a zkušenosti 2023 | Arecenze
Menu

Swappie.com – Recenze a zkušenosti 2023

Swappie.com – Recenze a zkušenosti 2023

Swappie je finská společnost, která se zabývá prodejem repasovaných iPhonů. Nejoblíbenější mobilní telefon si tak může pořídit doslova každý, a to od pár tisíc korun. Jediné, co je potřeba, je překousnout menší nedostatky a poškození daných zařízení, o nichž vás firma dopředu informuje. Koupit tu můžete i poměrně kvalitní iPhone za 3 000 Kč. Vyplatí se tu nakoupit, nebo je lepší šetřit do prasátka na zbrusu nový iPhone?

Shrnutí:

 • Swappie je finská společnost založená v roce 2016.
 • Ve své nabídce má tisíce repasovaných iPhonů od modelu iPhone 7.
 • V případě nákupu nabízí možnost vrácení do 14 dnů a 12měsíční záruku.
 • Kromě nákupu lze využít i výkup iPhonu na dálku.
 • Pochlubit se může především nízkými cenami, kvalitním webem a rychlou uživatelskou podporou.
 • Swappie je vhodné zejména pro nenáročné zákazníky, kteří hledají zánovní iPhone. Nelze však očekávat zázraky, a proto je třeba brát zařízení s rezervou.
 • Zánovní iPhone je ideální v případě, že potřebujete levný mobilní telefon na přechodné období či občasné volání.

Klady

+ Zánovní iPhone od 3 000 Kč

+ Možnost výkupu starého zařízení

+ Rychlá doprava

+ Kvalitní zákaznický servis

Zápory

Nekvalitní překlad do češtiny

Více negativních recenzí

Složitější reklamace

 

Osobní zkušenost se Swappie

V první řadě jsme se rozhodli vyzkoušet uživatelskou podporu, a to skrze online formulář. Jelikož jsme firmu kontaktovali v pracovní dobu, přišla nám odpověď ještě v ten samý den. Odpověď byla kompletní a uživatelská podpora nápomocná.

Velmi nás potěšilo i centrum pomoci, kde se nám podařilo během pár minut najít odpovědi na většinu našich otázek. Na nečisto jsme vyzkoušeli i výkup iPhonu pomocí online kalkulačky, s níž jsme jeho cenu spočítali během pár minut. Pochválit musíme i kvalitní zpracování webu, v němž se zorientuje každý.

Slevy a kupóny

Swappie aktuálně nenabízí žádné slevové kupóny ani akce. Na slevy zatím nenarazíte ani u oblíbených cashbackových portálů.

Základní charakteristiky

Swappie je mladá finská společnost založená v roce 2016. Aktuálně operuje v různých zemích světa, včetně české republiky. Nápad na její vznik se vyrojil v hlavách Sami Marttinen a Jiri Heinonena, poté co se při nákupu iPhone setkali s podvodníky. Rozhodli se tak vytvořit obchod, kde mohou předem zaplatit za repasovaný iPhone a být si jistí, že dostanou své zboží.

Kromě toho se zaměřují i na ekologii a snížení uhlíkové stopy, čehož se snaží dosáhnout opravou a opětovným použitím starých iPhonů. Za dobu svého fungování se společnosti podařilo na svoji stranu získát více než 1 milion zákazníků. Těm podle svých slov nabízí pečlivě překontrolované zánovní iPhony a 12měsíční záruku. Oproti konkurenci se jí navíc daří nabízet iPhony za opravdu nízké ceny, jež začínají už na částkách 3 000 Kč.

Základní informace
Počet poboček 0
Rok založení 2016
Sídlo Helsinky
Počet produktů Tisíce
Cena dopravy (Kč) 225
Cena dobírky (Kč) Ne
Doprava zdarma (Kč) 225
Minimální výše objednávky (Kč) Ne
Telefonní linka Ano
Komunikace přes e-mail Ano
Online chat Ne
Věrnostní program Ne
V češtině Ano

Sortiment e-shopu

U Swappie zakoupíte širokou škálu modelů iPhonů – vybírat můžete z ročníků od roku 2016. Každopádně je třeba počítat s tím, že čím levnější a starší model si koupíte, tím horší bude kvalita iPhonu. Většina smartphonů se od roku 2016 hodně posunula, a proto je jasné, že vybavení modelů SE a 7 a 8 nebude zrovna nejlepší.

Pokud potřebujete druhý mobilní telefon na telefonování, nebo jen zařízení na přechodné období, jedná se o vhodné řešení. Setkáte se tu však i s téměř novými zařízeními, které uživatelé téměř nevyužívali. Využít lze kvalitní filtr, s nímž si vyberete iPhone na míru. Komplexní je také samotný výběr zařízení, kdy si snadno navolíte barvu, míru poškození, kapacitu a stáří baterie – za lepší stav i barvu si připlatíte od 500 do 4 000 Kč.

 

U každé objednávky máte navíc možnost bezplatného vrácení, a to do 14 dní. Velkou výhodou je 12měsíční záruka u každého zařízení, jež je mnohem komplexnější než u samotného Applu. Zakoupit tu můžete též příslušenství k iPhonům, které je buď nové, nebo opět zánovní, což se pozitivně projeví i na ceně. Přibližnou cenu jednotlivých modelů si můžete prohlédnout v následující tabulce.

Model Cena (Kč)
iPhone SE Od 3000
iPhone 7 Od 4 000
iPhone 8 Od 5 000
iPhone XR Od 6 000
iPhone 11 Od 8 000
iPhone 12 Od 8 000
iPhone 13 Od 12 000
iPhone 14 Od 19 000

Platební metody a doprava

Jelikož se jedná o zahraniční firmu, je nabídka dostupných platebních metod a dopravy mnohem užší. Podle firmy lze využít k platbě dobírku při využití služby UPS, platební kartu Visa/Mastercard, PayPal a American Express.

U dopravy byste měli mít možnost vybrat si mezi UPS či DHL. Nám nákupní košík nabídl pouze možnost platby kartou či PayPalem a dopravu DHL Express za 225 Kč. Doprava trvá 1 až 3 pracovní dny, přičemž velká část klientů si stěžuje na zpoždění.

Platební metoda
Dobírka Jen u UPS
Platební karta Ano
Bankovní převod Ne
Google Pay Ne
Apple Pay Ano
PayPal Ano
Kryptoměny Ne
Twisto Ne
American Express Ano

Prodej iPhonu

U Swappie můžete iPhone nejen koupit, ale i prodat. Za tímto účelem je možné využít modely od iPhone 8 a výše. Online můžete provést odhad ceny, během něž odpovíte na otázky spojené s:

 • modelem telefonu,
 • kapacitou telefonu,
 • fungováním telefonu,
 • poškozením telefonu a displeje,
 • kapacitou baterie.

Následně vám Swappie vyhodnotí, zda je zařízení vhodné k výkupu a v případě pozitivní odpovědi vám na e-mail přepošle štítek pro přepravce. Využít můžete i možnost ponechání stávajícího telefonu do příjezdu nového zařízení, přičemž vám firma v balíku přepošle i vše potřebné pro odeslání zásilky zpět. Po přijetí technici telefon zkontrolují a následně vám vyplatí do 1 až 4 pracovních dnů dohodnutou částku. Poté ze zařízení vymažou všechna data a přidají ho do nabídky.

Doprava
UPS Ano
DHL Ano
Geis Ne
GLS Ne
PPL Ne
DPP Ne
WEDO Ne
Zásilkovna Ne
Česká pošta Ne
Balíkovna Ne
123 kurýr Ne
Osobní odběr na pobočce e-shopu Ne

Uživatelská podpora

Swappie nabízí možnost kontaktování přes e-mail či telefonní linku. Pro přímou komunikaci je nutné vyplnit formulář přímo na webu společnosti – uživatelská podpora v tomto případě funguje od úterý do pátku 8:00 až 11:00 a 12:00 a 15:00. Využít lze i telefonní linku, a to od pondělí do pátku od 10:00 do 16:00. Dostupné je také propracované centrum pomoci, kde naleznete odpověď na většinu vašich otázek.

Vrácení a reklamace

Vrácení zboží bez udání důvodu je stejně jako u nás možné do 14 dnů. Před vrácením je nutné vyplnit online formulář, jehož prostřednictvím si následně vygenerujete štítek pro dopravce. Během balení iPhonu vypněte funkci najít iPhone a pečlivě jej zabalte do pevné krabice. Následně si objednejte vyzvednutí zásilky skrze DHL Express. V případě, že chcete zboží reklamovat později, můžete jej odeslat do záručního servisu na opravu.

Hodnocení e-shopu zákazníky

Hodnocení služeb od Swappie jsou rozporuplné, přičemž často záleží na jejich samotném očekávání. Lidé, kteří jsou smíření s tím, že iPhone nebude nejnovější a možná nebude šlapat jako hodinky, jsou se službami často spokojení. Najdou se ale i oprávněné negativní recenze, které hovoří o odeslání poškozeného zboží, jež mělo být podle e-shopu jako nové.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným e-shopům

Hlavní výhodou Swappie je především cena zboží, kdy si tu můžete pořídit zánovní iPhone už od 3 000 Kč. Kromě toho vám e-shop nabídne i záruku 12 měsíců a poměrně rychlou dopravu. Využít přitom můžete i výkup vašeho zařízení, které vám nákup často i zaplatí. Velké plus Swappie získává i za kvalitní zákaznický servis.

Dopředu se však připravte na to, že e-shop není vždy dokonale přeložen do češtiny, čehož si ale často ani nevšimnete. Problém představuje také složitější reklamace a časté negativní recenze, u nichž bohužel není možné ověřit, zda jsou oprávněné.

Porovnání s alternativami

Swappie se na mezinárodním trhu řadí mezi jedny z největších ve svém oboru. Jelikož se ale jedná o zahraniční firmu, dochází poměrně často k problémům s dopravou a vrácením zboží. Složitější může být i dohadování s uživatelskou podporou. V takovém případě můžete využít lokální služby.

Jednou z nich je například Mobil Pohotovost, kde si můžete zboží prohlédnout osobně i na jedné z prodejen. Existují i menší projekty jako je PouzityiPhone.cz, kde se snadno domluvíte na reklamaci, a navíc získáte dopravu zdarma. Repasované iPhony nabízí i Mall.cz či Alza.cz. Z hlediska ceny však Swappie nabízí jedny z nejnižších cen na trhu.

Závěrečné shrnutí

Swappie je nepochybně zajímavá, a i propracovaná firma, která má však stále své mouchy. Pokud od zánovního iPhonu neočekáváte velký výkon a chcete jen ušetřit, určitě se vyplatí nad koupí popřemýšlet. Využít můžete i výkup vašeho starého zařízení, čímž při koupi ušetříte ještě více. Kromě ceny je velkou výhodou i kvalitní web a uživatelská podpora.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den, je nákup repasovaného iPhonu opravdu bezpečný?

Petr Kovář

Dobrý den, nákup je bezpečný. Při pročítání negativních recenzí jsme se nesetkali s tím, že by e-shop zařízení po platbě neodeslal. Může se stát, že nebudete se zbožím spokojen, což je možné vyřešit bezplatným vrácením. Přejeme hezký zbytek dne.

Nikol Engelmann, redaktor

Dobrý den, v jakém stavu bude zánovní iPhone a můžu ho, když se mi nebude líbit, vrátit? Nechce se mi vyhodit jen tak peníze, když to jde až z Finska. Díky.

Jana Marešová

Dobrý den, Swappie nabízí možnost vrácení zdarma do 14 dní, přesný popis vrácení si můžete pročíst na webu e-shopu v centru pomoci. Přejeme hezký den.

Nikol Engelmann, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.