Menu

Recenze Rixo.cz 2024 – Vyzkoušeli jsme populární srovnávač

Recenze Rixo.cz 2024 – Vyzkoušeli jsme populární srovnávač

Rixo je jeden z předních srovnávačů pojištění, a to i přesto, že je na trhu nováčkem. Svým uživatelům nabízí možnost porovnání hned šesti druhů pojištění a dodavatelů elektřiny a plynu. Dostupné je také vytvoření vlastního uživatelského účtu, jehož prostřednictvím Rixo dokáže kontrolovat pojistné smlouvy a hlídat jejich termíny. Rixo.cz jsme osobně vyzkoušeli a níže přinášíme naše veškeré poznatky.

Shrnutí:

 • RIXO se řadí mezi nové a zároveň oblíbené srovnávače pojištění, s jehož pomocí lze porovnat hned 6 druhů pojištění.
 • Z osobní zkušenosti je Rixo.cz uživatelsky přívětivý srovnávač. Srovnání probíhá poměrně snadno, i když je doprovázeno řadou telefonátů. Samotná kontrola smluv je dostupná pouze u podporovaných pojišťoven, kvůli čemuž není možné nástroj využít u všech pojistných smluv.
 • Kromě srovnání pojištění nabízí také porovnání dodavatelů plynu a elektřiny či kontrolu již existujících pojistných smluv.
 • Rixo v porovnání s ostatními srovnávači nabízí kvalitní služby, které ocení běžní i náročnější uživatelé.
 • Achillovou patou srovnávače je uživatelská podpora, která v mnohých případech nefunguje podle očekávání a prodlužuje tak celý proces sjednání pojištění.

Klady

+ Kvalitní a přehledný web

+ Srovnání až 6 druhů pojištění

+ Možnost kontrolu existujících pojistných smluv

+ Navíc srovnání dodavatelů plynu a elektřiny

 

Zápory

Časté volání z více telefonních čísel

V některých případech složitější komunikace

Základní charakteristiky

Rixo je ambiciózní společnost, která svoji historii píše od roku 2017. Její služby jsou ale dostupné teprve od roku 2018, kdy byla známá ještě pod názvem DOK. V té době do ní investovala i skupina Home Credit. Nakonec se však Rixo po svém přejmenování stalo součástí investiční skupiny EMMA Capital.

Služby srovnávače ročně využívá více než 20 000 uživatelů, přičemž každým rokem jejich počet roste. Od svého založení značně rozšířila nabídku srovnávaných produktů, mezi nimiž narazíte hned na šest druhů pojištění a dodavatele elektřiny a plynu. Zároveň oproti své konkurenci nabízí širší výčet pojišťoven, s nimiž spolupracuje. Konkrétně se jedná o těchto 15 pojišťoven:

 1. UNIQA
 2. VZP
 3. Allianz
 4. ČPP
 5. ČSOB
 6. DIRECT
 7. ERGO
 8. Komerční pojišťovna
 9. MAXIMA
 10. MetLife
 11. NN Pojišťovna
 12. SV Pojišťovna
 13. UNIQA INSURANCE GROUP (AXA)
 14. PILLOW
 15. SLAVIA

 

Osobní zkušenost s Rixo

Pro vyšší přesnost naší recenze jsme za vás Rixo vyzkoušeli osobně. Jako první jsme se rozhodli vyzkoušet srovnání pojištění, a to konkrétně povinné ručení a havarijní pojištění. Zároveň jsme vyzkoušeli i proces kontroly pojistných smluv. Naše zkušenosti s oběma službami jsme pro vás shrnuli v následujících odstavcích.

Srovnání pojištění

Pro naši recenzi jsme si zvolili pojištění vozidel, a to povinného ručení s havarijním pojištěním. I když Rixo k propagaci využívá tvrzení, že si vystačíte pouze s SPZ či VIN, budete muset vyplnit i další informace, jako je počet ujetých km za rok či způsob zabezpečení vozidla.

Srovnávač od vás bude vyžadovat i vaše osobní informace, což velká část uživatelů vnímá jako překážku. Podělit se budete muset o své telefonní číslo, email, rodné číslo, celé jméno, PSČ a obec trvalého bydliště. Pokud tedy nemáte všechny doklady po ruce, bude vyplnění formuláře trvat déle než pár minut.

Samotné zpracování srovnání bylo rychlejší než avizované 3 minuty, což hodnotíme pozitivně. Rixo nám nabídlo čtyři nabídky od tří pojišťoven – ty bylo možné následně upravit podle našich potřeb, a to podle najetých kilometrů či nabídky asistence. Po výběru nabídky nás srovnávač převedl k poslednímu kroku, a to objednání pojistné smlouvy.

I když vše napovídalo tomu, že by mělo být možné pojištění sjednat online, ozval se nám operátor. Konkrétně se nám během deseti minut dovolaly hned tři telefonní čísla, přičemž operátor má za úkol vás celým procesem provést a vybranou nabídku upravit podle vašich potřeb – požádat vás může i o doplnění některých dokumentů. Komunikace s Rixo je tedy poměrně matoucí, přičemž je třeba připravit se na to, že vás srovnávač bude v průběhu dalších týdnů kontaktovat i s jinými nabídkami pojištění.

Kontrola pojistných smluv

Jak jsme se zmínili výše, Rixo nabízí i možnost kontroly pojistných smluv. Za tímto účelem jsme se pokusili porovnat některé pojistné smlouvy. Jako první jsme se rozhodli zkontrolovat životní pojištění od Generali České pojišťovny, které však i po pár dnech nebylo zpracováno. Nakonec jsme se tedy dopátrali tomu, že Rixo prozatím s pojišťovnou nespolupracuje.

Po čtrnácti dnech došlo konečně k překontrolování smlouvy, u níž nám Rixo nabídlo bodové ohodnocení, ale zcela nám nevysvětlilo jeho slabé stránky. Následně jsme vyzkoušeli i porovnání dostupných nabídek, které je možné po vyplnění několika formulářů. Nakonec nám Rixo nabídlo životní pojištění propojené s úrazovým pojištěním.

Bohužel srovnávač nenabízí možnost upravit si nabídky na míru, takže se stejně budete muset obrátit na uživatelskou podporu. Jako druhé jsme se pokusili porovnat pojištění mazlíčků, u nějž nám opět Rixo nenabídlo zrovna moc informací. Každopádně se jedná o zajímavý nástroj, který vám dokáže alespoň částečně nabídnout možnost porovnat dostupná pojištění.

Srovnání pojištění

I když Rixo zpočátku nabízelo pouze srovnání pojištění vozidla a životního pojištění, rozhodlo se svoji nabídku rozšířit i o další možnosti. Nově je tedy možné srovnávat i pojištění majetku, odpovědnosti, mazlíčků a cestovní pojištění. Jelikož během energetické krize rostla poptávka po srovnávačích dodavatelů elektřiny a plynu, zařadila i srovnávač dodavatelů elektřiny a plynu.

Pojištění vozidla

U Rixo můžete porovnat jak povinné ručení, tak i havarijní pojištění. V obou případech se vyhnete zbytečnému vyplňování formuláře, přičemž dostupné nabídky porovnáte pouze prostřednictvím zadání registrační značky – pokud SPZ zatím nemáte, můžete využít i VIN. Podle tvrzení samotné společnosti vám dostupné nabídky připraví do 3 minut.

Pojištění majetku

S Rixo si můžete porovnat pojištění majetku u domu, chaty či bytové jednotky. Volit lze mezi tím, zda chcete pojistit pouze samotnou stavbu, nebo i domácnost. Následně je nutné vyplnit formulář, což zvládnete v devíti krocích. Potřebovat k tomu budete adresu dané nemovitosti, parametry nemovitosti (typ střechy, absence sklepa, materiál) a informace o vybavení domácnosti. Následně vám Rixo nabídne nejvhodnější nabídky ušité na míru vaší nemovitosti či domácnosti.

Životní a úrazové pojištění

Životní a úrazové pojištění Rixo opět porovnává na základě vámi vyplněného formuláře. Ten se skládá hned z 5 kroků, v nichž se se srovnávačem podělíte o údaje spojené s vaší osobou. Zajímat ho bude především to, zda jste zaměstnanec nebo OSVČ, informace o vaší výšce, váze a finanční situaci.

Cestovní pojištění

Pokud se chystáte na výlet či dovolenou, můžete si u Rixo prostřednictvím krátkého formuláře porovnat dostupná pojištění. Vybrat si můžete cestovní pojištění vztahující se na cesty po Evropě, ostatních zemí a USA a Kanady. Během pár minut vám srovnávač nabídne dostupné nabídky seřazené podle jejich výhodnosti.

Pojištění odpovědnosti

Ke srovnání je dostupné jak pojištění odpovědnosti občana, tak i zaměstnance. V tomto případě nemusíte vyplňovat zbytečně dlouhý formulář. U odpovědnosti občana si projdete pouze dvěma kroky, kdy zvolíte, zda vlastníte domácího mazlíčka nebo nemovitost a vyplníte své osobní údaje. Naopak u odpovědnosti pro zaměstnance budete muset vyplnit informace o vašem zaměstnání, místě jeho výkonu, vaší průměrné mzdě či platu.

Pojištění mazlíčků

Nově nabízí Rixo i možnost porovnání nabídek pojištění mazlíčků. Pojišťoven, které toto pojištění nabízí je však jen pár. Zvolit si můžete srovnání pojištění pro psa a kočku. Následně stačí, když vyplníte údaje o vašem mazlíčkovi, a i o své osobě.

Elektřina

Energetická krize donutila Rixo zařadit do svého srovnávače i možnost porovnání dodavatelů elektřiny. Vyplnění formuláře zvládnete ve dvou krocích, kdy si zvolíte své odběrné místo, stávajícího dodavatele a způsob využití elektřiny. Volit můžete mezi možnostmi svítím, vařím, ohřívám vodu v bojleru, topím a vlastním elektromobil – alternativy můžete volně kombinovat. Potřebné budou také údaje o vaší distribuční sazbě a spotřebě. Rixo porovnává nabídky od široké škály dodavatelů, a to nejen těch předních, ale i lokálních.

Plyn

Kromě elektřiny můžete srovnat i nabídky dodavatelů plynu. V tomto případě stačí, když vyplníte odběrné místo, vašeho stávajícího dodavatele, spotřebu a vaše kontaktní údaje. Podobně jako u elektřiny můžete porovnávat nabídky od předních dodavatelů, včetně těch menších a lokálních.

Základní informace
Počet porovnávaných pojištění 6
Počet porovnávaných pojišťoven 15
Počet porovnávaných parametrů 600
Možnost sjednání pojištění Ano
Telefonní linka 24/7 Ne
Rychlost srovnání 2 až 4 minuty
Online chat Ne

Způsob srovnání pojištění

Rixo srovnává pojištění hned u 15 pojišťoven, přičemž se řídí vlastní metodikou, podle níž stanovuje výhodnost daného pojištění. Zpravidla tedy porovná více než 600 parametrů. Kromě výhodnosti však hodnotí i potřeby daného uživatele, kdy se mu snaží vybrat nabídku na míru – za tímto účelem vyžaduje i vyplnění již zmíněných formulářů.

Srovnání je podobně jako u konkurence zdarma, a to právě díky četným spolupracím s pojišťovnami. S nimi má uzavřenou dohodu, podle níž získá provizi za každou uzavřenou smlouvu. Samotné srovnání by podle Rixo mělo trvat jen pár minut.

Kontrola pojistných smluv

Kromě srovnání pojištění a dodavatelů elektřiny a plynu nabízí Rixo i možnost kontroly pojistných smluv. Pokud o ni máte zájem, budete si muset v první řadě založit vlastní uživatelský účet. Následně můžete do systému nahrát pojistné smlouvy ke kontrole – ideální je jejich elektrická podoba. Využít lze i mobilní telefon, s nímž smlouvy jednoduše vyfotíte.

Srovnávač následně překontroluje kvalitu nahrané smlouvy a ohodnotí ji svým Rixo indexem od 1 do 10. V případě, že je smlouva ohodnocena méně než 6 body, jedná se o nevýhodnou smlouvu. Naopak smlouvy ohodnocené 8 až 10 body jsou považovány za kvalitní. Pokud je podle Rixo smlouva nedostatečná, nabídne vám lepší alternativu. Zároveň nabízí také generátor, s jehož pomocí si hravě vytvoříte výpověď pojistné smlouvy u pojištění vozidla, majetku či životního pojištění.

 

Uživatelská podpora

Pro komunikaci s Rixo můžete využít telefon i e-mail. Telefonní linka je přitom dostupná sedm dní v týdnu, přičemž ve všední dny je možné volat od 8:00 do 20:00 a o víkendu od 10:00 do 18:30. Bohužel na rozdíl od některé konkurence nenabízí online chat – pokud tedy chcete komunikovat v reálném čase, bude nejlepší volbou právě telefonní linka.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Podle dat samotné společnosti je vidět, že nemá o uživatele nouzi. Většina z nich oceňuje možnost rychlého srovnání a úspory peněz při výběru nového pojištění. Na druhou stranu se ale objevují i negativní ohlasy, které jsou spojené především s komunikací. Poměrně často je totiž nutná ke sjednání pojištění konzultace přes telefon. Právě časté telefonáty a zdlouhavý proces sjednání některé uživatele od uzavření pojistné smlouvy odrazuje.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Rixo se od své konkurence odlišuje především kvalitně zpracovaným a přívětivým webem. Zároveň nabízí i širokou nabídku porovnávaných pojištění, přičemž jako jeden z mála srovnává i pojištění mazlíčků. Velkou výhodou je i výčet spolupracujících pojišťoven, kterých je hned 15 – menší srovnávače nabízí často okolo 10 pojišťoven. Pokud chcete Rixo využívat dlouhodobě, určitě vás potěší možnost otevření účtu.

Jeho prostřednictvím si navíc můžete pravidelně kontrolovat již uzavřené pojistné smlouvy. Na druhou stranu Rixo často vyžaduje komunikaci přes telefon, kvůli čemuž není možné pojistku vždy uzavřít zcela online – jedná se hlavně o případy, kdy si chcete ujasnit nebo upravit některé parametry. V praxi tak může dojít i ke zpomalení celého procesu. I přesto je vše mnohem rychlejší, než kdybyste se rozhodli nabídky porovnávat svépomocí.

Porovnání s alternativami

Rixo se rozhodlo se svými službami vstoupit do velmi konkurenčního prostředí, kde působí hned několik srovnávačů. Pokud se řadíte spíše mezi nenáročné uživatele a nechcete vyplňovat dlouhé formuláře, bude pro vás dobrou volbou srovnávač Klik.cz. Jestliže hledáte větší nabídku pojišťoven, určitě se vyplatí vyzkoušet e-pojištění.cz.

Závěrečné shrnutí

Rixo je kvalitní srovnávač pojištění, s jehož pomocí hravě porovnáte šest druhů pojištění a také dodavatele elektřiny a plynu. Zároveň nabízí jeden z největších výčtů pojišťoven, s nimiž spolupracuje. Na druhou stranu ale stále existují určité mezery v komunikaci, kvůli čemuž se může celý proces sjednání prodloužit – to neplatí v případě, že se pojištění rozhodnete sjednat zcela online bez pomoci operátora. Pokud ale nemáte čas na vlastní porovnávání dostupných pojištění, určitě vám Rixo ušetří čas a práci.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den, existuje způsob, jak můžu provést srovnání bez zadání osobních údajů?

Tereza Maláčová

Dobrý den, bohužel u Rixo není možné provést srovnání, aniž byste vyplnili své osobní údaje. Podle slov samotné společnosti se však nemusíte obávat toho, že by je přeprodávala třetím stranám. Přejeme hezký zbytek dne.

Nikol Engelmann, redaktor

Dobrý den, stačí tedy k porovnání povinného ručení jenom SPZ? A jde vše sjednat kompletně online? Děkuji.

Jakub Novotný

Dobrý den, vyplnění SPZ vám usnadní plno práce. I přesto budete muset vyplnit některé údaje svépomocí. Samotné sjednání by teoreticky mělo jít provést kompletně online. I tak vás ale bude pravděpodobně kontaktovat uživatelská podpora.

Nikol Engelmann, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.