Menu

Samsung Galaxy S24 Ultra přijde o svou TOP funkci

Samsung Galaxy S24 Ultra přijde o svou TOP funkci
Zdroj: Samsung

Poslední 3 generace byl Samsung Galaxy S Ultra znám nejlepším zoomem na trhu. Jeho periskopický fotoaparát už někdy od generace S20 zvládal 10násobné optické přiblížení a až 100násobný digitální zoom. Nová generace tento precedens podle všeho změní, jaký bude dopad na kvalitu fotek?

Menší zoom s větším přiblížením

Úniky už delší dobu naznačují, že se letošní vlajkový model řady Samsung Galaxy dočká pouze 5x optického zoomu a je jich tolik, že pro tentokrát není o informaci potřeba ani pochybovat. Jen pro utvrzení zarytých „zdroj-milovníků“ uvedeme informace zveřejněné jedním z nejúspěšnějších leakerů na síti X, tedy od Alvina.


Přes to že se nedočkáme letos 10x periskopického fotoaparátu, kvalita fotek se pravděpodobně zvýší. Periskopický fotoaparát totiž opticky přiblíží méně, než dříve, ale také obdrží podstatně lepší snímač. Ten má tentokrát mít rozlišení 50 MPx a samozřejmě i větší plochu.

Protože předchozí generace měla rozlišení pouze 10 MPx, telefon může čerpat výrazně více z digitálního ořezu snímku. Výsledné fotky tak budou mít vyšší rozlišení při stejném přiblížení.

Ne zrovna „perspektivní“ přístup

Zatímco kvalita snímků téměř jistě oproti předchozí generaci stoupne, a to při focení portrétů či všeobecně fotek 5x přiblížených i výrazně, nový směr Samsungu naráží i na fyzikální zákony. Větší optický zoom totiž neznamená pouze větší přiblížení jako takové, ale také jinou perspektivu fotky.

Některé náročnější uživatele, kteří doteď používají Galaxy S21 / Galaxy S22 či Galaxy S23 Ultra pro tvorbu snímků se „staženou“ perspektivou při focení 10x periskopickým fotoaparátem, tak přechod na 5násobný optický zoom spíše zklame.

Související články

Nejnovější testy: Samsung Galaxy S24 s Exynosem nemusí být přešlapem, rozdíly oproti Snapdragonu 8 Gen 3 mizí

Podoba Samsungu Galaxy S24 Ultra odhalena: Brazilci si s NDA hlavu nelámou, ukázali plakáty Samsungu

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.