Menu

Seitan jakožto náhražka masa? 3 důvody, proč jeho popularita roste

Seitan jakožto náhražka masa? 3 důvody, proč jeho popularita roste
Ilustrace: Arecenze

Seitan – pojem, který byl dříve známý hlavně mezi vegany a vegetariány, se v posledních letech dostává i mezi běžné smrtelníky – čím dál častěji plní talíře strávníků, kteří se masu nevyhýbají. V čem tkví jeho úspěch a oblíbenost? Může za to nejen přirozený vzhled připomínající opravdové maso, množství příchutí i rozličné možnosti úpravy, ale také složení s vysokým podílem bílkovin. Do karet hraje také příznivá cena, díky které je seitan dostupný pro každého, kdo si chce uvařit levné a zároveň kvalitní a chutné jídlo!

Seitan má vysoký obsah bílkovin, maso tak hravě nahradí

Seitan se vyrábí z pšeničného lepku. Díky tomu dosahuje vysokého podílu bílkovin a může tak masu směle konkurovat. Je populární zejména mezi vegany a vegetariány, kteří potřebují chybějící zdroj bílkovin z masa adekvátně nahradit. Své fanoušky si však najde také mezi běžnými konzumenty masa, kteří chtějí jídelníček odhlečit a osvěžit – hodí se jako surovina do české i exotické kuchyně.

U seitanu se cení struktura připomínající maso i velká škála příchutí

V současné době již najdete na trhu velké množství náhražek, které mohou maso jakožto živočišný produkt plnohodnotně zastoupit. Řada z nich však na pohled nevypadá příliš lákavě, nebo vás zklame svou nicneříkající chuť. U seitanu je tomu jinak – pšeničný lepek má při správné přípravě strukturu velmi podobnou masu – a jak všichni víme, jíme i očima.

Co se týče chuti, seitan má tu výhodu, že jako houba absorbuje koření a marinády – můžete si tak sami vybrat příchuť, která vám bude nejvíce vyhovovat. Na trhu najdete již mnoho hotových produktů ze seitanu s originálními příchutěmi pro přípravu pokrmů z české i exotické kuchyně.

Na cestách oceníte instantní Amylon Bio seitan, který stačí promíchat s vodou a uvařit, doma si můžete pochutnat na Sunfood Seitan dršťkové polévce, která je zdravou a odlehčenou alternativou ke klasické masové variantě.

Seitan si za minimum nákladů snadno vyrobíte i doma

Víte, že seitan si můžete poměrně jednoduše vyrobit i doma? Příprava je jednoduchá – stačí smíchat 1 kilogram hladké mouky s ½ litrem vody a vypracovat těsto, které necháte 1 hodinu odležet. Poté ponoříte těsto do mísy s vodou a hnětete tak dlouho, dokud není voda čistá a veškerý škrob se neodplaví (vodu je třeba během práce vyměňovat). Nakonec stačí seitan povařit, ochutit (vývarem, kořením, marinádou atd.), nakrájet na plátky či kostky a je hotovo.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.