Vyplatí se podle uživatelů koupit vrtáky, brusné kotouče, pilové řetězy a další doplňky Parkside z Lidlu? | Arecenze
Menu

Vyplatí se podle uživatelů koupit vrtáky, brusné kotouče, pilové řetězy a další doplňky Parkside z Lidlu?

Vyplatí se podle uživatelů koupit vrtáky, brusné kotouče, pilové řetězy a další doplňky Parkside z Lidlu?

Nářadí se dnes nakupuje v prodejnách Lidl nebo na e-shopu stejné značky opravdu hodně. Důvod je prostý a pravděpodobně i dostatečně známý: nářadí Parkside (exkluzivní značky montované pro Lidl z dílů jiných výrobců) vykazuje skvělý poměr cena/výkon a pro domácí použití je ideální. Jedna věc je ale funkčnost vrtačky, druhá potom kvalita příslušenství v podobě vrtáků. Jak je na tom tedy s kvalitou spotřební materiál z Lidlu obecně?

Parkside: nářadí do každé domácnosti

Nářadí značky Parkside vzniká v tzv. režimu OEM. Co to znamená? Konkrétně to, že je montováno z dílů nakoupených od jiných výrobců a je mu přidána značka Parkside. Dobrou zprávou však je, že Lidl si dává záležet na tom, aby šlo o díly kvalitní.

V případě řady Parkside Performance, která je určena pro poloprofesionální používání, to potom platí dvojnásob. Volba značky Parkside ze strany kutilů všeho druhu je tak vždy celkem pochopitelná.

Příslušenství nechybí

Nabídka e-shopu a kamenných obchodů Lidl je velmi široká a v sekci „Dílna a zahrada“ (a nejen tam) lze nalézt celé spektrum aku vrtaček, šroubováků a mnoho dalšího. K samotným nástrojům je samozřejmě k dispozici i příslušenství, díky němuž jej lze používat opravdu dlouhodobě.

Většinu kutilů zajímá v tuto chvíli především jedna věc: jak moc kvalitní nebo naopak nekvalitní je příslušenství k nářadí Parkside. Vrtáky, řetězy pro pily, brusné kotouče… bez toho se neobejdete.

PARKSIDE Sada SDS vrtáků PBHZ 2 A1

Jedná se o příklad sady ocelových vrtáků pro vrtačky Parkside, konkrétně jsou její součástí vrtáky do betonu a do kamene o různých průměrech s pracovní délkou 450 mm, resp. 800 mm. Jak kvalitní vrtáky jsou?

Zákazníci e-shopu Lidl se povětšinou shodují na tom, že vrtáky splňují to, co od nich zákazník očekává. Nejčastějším hodnocením je plných pět hvězd a lidé povětšinou nešetří slovy chvály směrem k odolnosti, zpracování i parametrům vrtáků.

  • „Pro hobby použití super. Vyvrtají vše.“
  • „Potřebné vrtáky pro 2 proražení vnější stěny (50 cm stěny). To fungovalo skvěle. Kvalita je dobrá pro hobby řemeslníky. Vrtačky určitě nejsou pro každodenní použití v profesionálním sektoru, ale pro soukromé použití jsou více než dobré (zvláště za tuto cenu!).“

Přesto lze ale v seznamu hodnocení nalézt i jednu vyloženě negativní recenzi:

  • „První vrátka po vyvrtáni tři otvorů do cihelného zdiva, uštíplá upínací stopka, druhý po vyvrtáni jedné díry nejde z vrtačky vytáhnout. Bude muset na nějaký servis. Špatný materiál vrtáků pravděpodobně se v hlavičce rozklepal do šířky.“

Je však zřejmé, že naprostá většina zákazníků byla s vrtáky plně spokojená a doporučila by je i ostatním.

PARKSIDE Sada brusných papírů PSPTS 50 A1, 50dílná

Své široké využití jistě v mnoha dílnách a domácnostech nalezne i padesátidílná sada brusných papírů se zrnitostí 60, 80, 120, 180 a 240. Jedná se o brusné papíry ideální pro použití na dřevo všech typů, dřevotřískové i dřevovláknité desky, ale také ocel nebo barevné kovy. Snadnou vyměnitelnost potom zajistí suchý zip.

I s tímto příslušenstvím jsou zákazníci obecně velmi spokojeni a naprostá většina z dvou desítek recenzí je veskrze pozitivní:

  • „Dobrý pomocník pří práci se dřevem. Dobrý poměr cena výkon.“
  • „Zatím používám pouze 80 papírů, ale již intenzivně. Dobrá výdrž za velmi dobrou cenu.“
  • „Levný brusný papír, dobrý „držák“ v rozumných otáčkách, lze použít i na rovnou brusku, jen měkká přídavná podložka ještě nebyla použita…“

PARKSIDE Náhradní pilové řetězy, 2dílná sada

Jedná se o sadu dvou náhradních pilových listů z chrom-niklové oceli pro řadu řetězových pil s různou délkou lišty od osmi do osmnácti palců. Všechny listy charakterizují především nízké vibrace i zpětný ráz. Použití kvalitních materiálů zaručuje v rámci této cenové kategorie dlouhou životnost.

Zákazníci i tento produkt hodnotí velmi dobře a ke koupi jej doporučuje plných 93 procent z nich. Tomu odpovídá i jasná převaha kladných hodnocení.

  • „Poměr kvality a ceny je velmi dobrý, otázkou je životnost produktu, která zatím nebyla plně ověřena.“
  • „Velmi dobrý produkt a za tu cenu doporučuji!“

Mezi recenzemi jsou však i takové, které upozorňují na problémy s kompatibilitou a některými vlastnostmi.

  • „Nevím, do čeho tyto PARKSIDE® Náhradní pilové řetězy jsou, ale určitě né do PARKSIDE® řetězové pily! Řetězy jsou do lišty 1,3 mm, kdežto lišta v pile má drážku jen 1,1 mm.!?“
  • „Náhradnī pilový řetěz 10 palců je v liště aku pily těsný můże se zadřít při použiváni v liště. Nedoporučuji použivat, čas řezáni se zkrátí na minimum baterie dlouho nevydrží.“

Shrnutí

Vrtáky, pily, kotouče i další příslušenství… zákazníci dávají v recenzích jasně najevo, že jsou spokojeni a považují produkty za dostatečně kvalitní s ohledem na jejich pořizovací cenu. Rádi bychom ovšem doporučili každému, kdo hodlá nářadí využívat profesionálně, vsadit spíše na dražší příslušenství renomovaných značek (např. DeWalt, Milwaukee, Wera, Narex a dalších).

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.