Menu

Twisto.cz – Recenze, zkušenosti, slevy a kupóny 2023

Twisto.cz – Recenze, zkušenosti, slevy a kupóny 2023

Twisto se řadí mezi oblíbené služby, s nimiž lze nakoupit ihned a platit až později. Jedná se tak o projekt inspirovaný podobnými službami, jež jsou už několik let dostupné v zahraničí. Postupem času se však společnost rozhodla dostupné funkce rozvíjet, a proto se už dávno nejedná pouze o alternativní platební metodu. Nabízí tak i správu financí, cashback, nákup na třetiny či rozložení platby mezi více uživatelů.

Shrnutí:

  • Twisto funguje již od roku 2013, a to jako platforma určená k odložení platby.
  • Z několikaletého používání máme s Twistem pouze pozitivní zkušenosti. Využíváme jak odložených plateb, tak rozdělení plateb do několika osob.
  • V průběhu let se nabídka služeb rozšířila i o nákup na splátky či rozdělení plateb mezi více osob.
  • Uživatelé si mohou zvolit mezi třemi verzemi tarifů, přičemž dva z nich jsou placené.
  •  Twisto je nejčastěji užíváno k bezpečným platbám či překlenutí období mezi dvěma výplatami.

Klady

+ Odložení platby až na 45 dní

+ Široká škála funkcí

+ Nákup na splátky či třetiny

+ Bezpečné platby

+ Kvalitní uživatelská podpora

+ Platba kdekoliv – online i v kamenné prodejně

Zápory

Možnost předlužení

Většina služeb u placených tarifů

Osobní zkušenost s Twisto

S Twistem máme mnohaleté zkušenosti, díky čemuž můžeme zhodnotit i jeho vývoj v posledních letech. Podělit se tak s vámi můžeme se zkušenostmi s více než 9 let starým Twisto účtem, jež byl založen v době, kdy Twisto nabízelo pouze možnost nákupu přímo na e-shopu. Od té doby se služba hodně posunula a až v poslední době jí lze považovat za nástroj, který můžete využívat na denní bázi.

Nákup prostřednictvím Twisto je opravdu jednoduchý, a to hlavně u e-shopů, kdy si jej můžete zvolit jako platební metodu – při vyplňování informací u objednávky nezapomeňte zadat e-mail, jež je spojený s vaším Twisto účtem, jinak se platba nespáruje. Mnohem snazší je používání s placeným tarifem Standard nebo Premium. Osobně máme odzkoušený tarif Standard, jež nabízí více funkcí než bezplatný účet.

Velkou výhodou je možnost využití fyzické karty, kterou můžete využít v kamenných prodejnách. U všech tarifů jsou pak dostupné jednorázové a virtuální platební karty, s nimiž jednoduše zaplatíte kdekoliv online – osobně tuto možnost využíváme u e-shopů, s nimiž nechceme sdílet informace o platební kartě u běžného účtu. Všechny tři varianty karet je přitom možné uložit i do Google Pay či Apple Pay.

 

Zkušenost máme také s funkcí Twisto Split, s níž lze rozdělit platbu mezi více osob. Samotné rozdělení platby bylo jednoduché a trvalo pouze několik minut. Kvalitní je též uživatelská podpora, jež komunikuje rychle a je velmi vstřícná. Obvykle vám tak prostřednictvím e-mailu odpoví do pár hodin.

Služba se navíc nesnaží své uživatele nachytat a několikrát je v průběhu měsíce upozorňuje na nutnost uhrazení měsíčního vyúčtování. Osobně tedy Twisto hodnotíme velmi pozitivně, přičemž jsme se za celou dobu používání nesetkali s žádným problémem – běžně se neřadíme mezi uživatele, kteří by službu používali každý den nebo využívali všechny dostupné funkce.

Slevy a kupóny

Twisto nabízí vedle ostatních služeb také cashback. Po přesměrování ze stránky tak můžete získat zpět z nákupu 0,7 až 8 % – výše se u jednotlivých e-shopů liší. Dostupná je přitom většina oblíbených e-shopů, na které narazíte i u ostatních cashbackových portálů.

Základní charakteristiky

Twisto započalo svoji cestu v roce 2013, kdy v ČR jako první nabídlo službu s konceptem „nakupuj teď, plať později“. Jelikož se jedná o českou firmu má své sídlo umístěné v našem hlavním městě. Stále se však jedná o online služby, a tudíž nedisponuje žádnými pobočkami. V průběhu let začalo Twisto rozšiřovat své služby o další funkce.

To přilákalo nejen nové zákazníky, ale i investory, mezi něž se řadí ING nebo UNIQA – v minulosti do služby investoval i zakladatel Slevomat.cz, Dámejídlo.cz a Rohlík.cz Tomáš Čupr. Od roku 2015 přibyly služby, jako Twisto Snap, Twisto Split nebo nákup na třetiny. V roce 2018 se pak společnost rozhodla rozšířit i do Polska.

Základní informace
Počet poboček 0
Rok založení 2013
Sídlo Praha
Počet e-shopů 1 000
Počet uživatelů Přes 170 000
Telefonní linka Ano
Komunikace přes e-mail Ano
Online chat Ano
Věrnostní program Ano (Cashback)

Nabídka e-shopů

Twisto spolupracuje s více než 1 000 českých e-shopů, a to jak prostřednictvím služby Twisto Pay, tak i cashbackovým programem. Dostupné jsou přitom různé e-shopy v celé řadě kategorií od oblečení až po potraviny. Nabídka e-shopů se každý rok rozšiřuje a stále mezi nimi přibývají známější a oblíbenější firmy.

Kategorie Dostupné e-shopy
Móda Answear, CCC, About You, Zoot
Sport Bezva Sport, Gymbeam
Jídlo Burger King, KFC, Rohlík.cz
Služby GoOut, Slevomat
Elektronika Datart, COMFOR
Knihy Knihy Dobrovský

Dostupné tarify

Twisto můžete využívat buď zdarma s omezenými funkcemi, nebo plnohodnotně za měsíční poplatek. Konkrétně lze vybírat mezi třemi tipy tarifů, a to Online, Standard a Premium.

Online

Tarif Online je základní účet, jež si můžete otevřít zdarma. Běžně u něj můžete využívat Twisto Pay, rozložení plateb na třetiny, slevy a cashbacky, rozložení nákupu na splátky, Twisto Snap a odložení platby vyúčtování o jeden měsíc. Nakupovat tak můžete u partnerských e-shopů, nebo využívat proplácení nákupů prostřednictvím faktur přes Twisto Snap.

Standard

S tarifem Standard získáte vše, čím disponuje tarif Online a další nové funkce, a to za poplatek 99 Kč/měsíc – poplatek se strhává přímo z Twisto účtu. Navíc získáte možnost platby pomocí virtuální, jednorázové a fyzické karty. Kromě toho můžete využívat také Twisto Split a platby mobilem prostřednictvím Google Pay a Apple Pay.

Premium

Pokud rádi cestujete, můžete si připlatit za tarif Premium. Ten vám kromě již vyjmenovaných funkcí nabídne možnost platby prostřednictvím výhodných kurzů a sjednání výhodného cestovního pojištění. Měsíčně za něj zaplatíte 199 Kč.

Twisto Pay

Twisto Pay představuje základní funkci, s níž společnost přišla na český trh už v roce 2013. V praxi s její pomocí můžete nakupovat u partnerských e-shopů, kde si mezi platebními metodami vyberete Twisto. Platba je následně odložena až o 45 dní.

Twisto Snap

Twisto Snap slouží k platbě faktur a složenek, jež nemůžete uhradit přes Twisto Pay, ani prostřednictvím platební karty. Dokumenty k proplacení můžete poslat buď na e-mail společnosti, nebo je nahrát do vašeho účtu. Tímto způsobem lze platit například platby v e-shopech, SIPO, pojištění nebo faktury za mobilní služby.

Twisto Split

Twisto Split slouží k rozdělení platby mezi více osob – hodí se například při platbě pohonných hmot nebo návštěvy restaurace. Využít ji lze jak u uživatelů Twista, tak i těch, co ho nepoužívají. Jen na pár kliků platbu jednoduše rozdělíte, přičemž ihned odešlete upozornění na platbu do aplikace nebo SMS na telefonní číslo vašich přátel. Platbu je následně možné uhradit do 7 dnů – pokud není platba uhrazena, bude vám znovu připsána na váš Twisto účet.

 

Twisto karta

Twisto nabízí hned tři verze platebních karet, které využijete jak v online prostředí, tak i v kamenných prodejnách. Služba se tedy už dávno neomezuje pouze na vybrané e-shopy, což v minulosti velké části uživatelů nevyhovovalo.

Virtuální karta

Funguje stejně jako klasická fyzická karta, s níž můžete platit prostřednictvím Apple Pay nebo Google Pay. Použít ji lze také pro platby online.

Jednorázová karta

Bezpečnější platební karta, s níž můžete platit, aniž byste se museli obávat, že se stanete terčem podvodníků. Jen na pár kliknutí si vygenerujete novou kartu, kterou nabijete na potřebnou částku, s níž budete následně operovat. Při generování si zároveň stanovíte i dobu, na jak dlouho chcete danou částku rozložit do splátek. S kartou lze platit online i pomocí Google Pay a Apple Pay.

Fyzická karta

Klasická fyzická karta vám poslouží hlavně během nákupu v kamenných prodejnách. Vzít ji můžete kamkoliv s sebou, přičemž je mnohem bezpečnější než většina jiných platebních karet. Nejsou na ní totiž uvedeny téměř žádné údaje, díky čemuž je pro případné zloděje bezcenná – všechny informace o kartě si můžete přečíst po přihlášení k účtu nebo mobilní aplikaci.

Odložení platby vyúčtování

Jestliže máte u Twista registrovaný účet, můžete si všechny platby posunout až o 45 dní. Každý měsíc tak zaplatíte minimální částku (10 % z dlužné částky), přičemž za poplatek můžete zbylou dlužnou částku přesunout na další měsíc – takto můžete pokračovat prakticky do nekonečna.

Twisto uvádí, že za každou odloženou stokorunu zaplatíte, 4,5 až 5 Kč, přičemž tato částka se často mění. Měsíční vyúčtování je pak splatné k 15. dni v měsíci. Pokud se vám nepodaří částku uhradit včas bude vám Twisto účtovat poplatky z prodlení. Ty jsou účtovány od 5. dne, a to ve výši 150 Kč den – jejich výše se postupně zvyšuje.

Prodlení Poplatek (Kč)
Od 5. dne 150
Od 10. dne 250
Od 15. dne 350
Od 20. dne 450
Od 25. dne 550
Od 30. dne 650 + 10 % z dlužné částky

Platba na třetiny

Pokud chcete využít platbu na třetiny, je nutné prokliknout se do e-shopu přes Twisto účet – nabídka e-shopů je tedy omezená. Po výběru zboží je nutné zvolit buď možnost platby pomocí Twisto Pay, nebo Twisto karty. Částka se tak následně rozdělí do 3 měsíců, a to bez navýšení. První platbu je nutné uhradit v dalším měsíčním vyúčtování.

Rozložení platby na splátky

Kromě nákupu na třetiny můžete využít i rozložení platby na splátky. Rozložení je možné až na 12 splátek, přičemž je tato funkce dostupná u všech objednávek s hodnotou nad 1 500 Kč. Vše provedete jednoduše přímo v mobilní aplikaci, kde se dozvíte i to, kolik za rozložení částky do více splátek přeplatíte. V praxi při využití této služby přeplatíte 1 000 až 4 000 Kč.

Cestovní pojištění

Podobně jako u jiných služeb, kam patří například Revolut, si můžete i u Twista sjednat cestovní pojištění. To je dostupné pouze u tarifu Premium. Twisto v tomto případě spolupracuje s pojišťovnou UNIQA. Konkrétní podmínky platné od roku 2018 si můžete pročíst níže v galerii.

Uživatelský účet

Abyste mohli Twisto využívat, budete se muset nejprve zaregistrovat. Potřebovat k tomu budete jenom e-mail a telefonní číslo. Následně vyplníte potřebné osobní údaje a můžete začít Twisto využívat naplno. Po přihlášení lze spravovat vaše platby, vybírat cashback, rozkládat platby do splátek nebo upgradovat variantu tarifu.

Mobilní aplikace

Aplikace u Twisto funguje podobně jako jeho webová platforma. Najdete tu tedy vše, co potřebujete, přičemž přístup k citlivým datům pro vás bude mnohem jednodušší. Pro přihlášení a potvrzení plateb tak můžete využít otisk prstu. Prostřednictvím aplikace také lze zobrazit nebo změnit PIN platební karty, což oceníte zejména během nákupů v kamenných prodejnách. Mobilní aplikace je přitom velmi intuitivní a přehledná.

Uživatelská podpora

Twisto můžete kontaktovat hned několika způsoby, včetně telefonní linky, e-mailu či online chatu. Nejrychlejší je právě online chat, kde s vámi komunikuje vyškolený operátor v reálném čase. Pokud se však jedná o složitější úkony, budete stejně převedeni na komunikaci prostřednictvím e-mailu. Odpověď přitom můžete očekávat v řádu několika hodin.

Hodnocení e-shopu zákazníky

Uživatelé hodnotí Twisto především pozitivně, přičemž každý ho využívá jiným způsobem. Někteří ho berou pouze jako prostředek pro bezpečné platby a jiní s ním řeší problémy během překlenutí období mezi dvěma výplatami. Často je vyzdvihována též uživatelská podpora a její kvalita.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným e-shopům

Twisto vyniká zejména svojí širokou škálou služeb, díky čemuž ho využijí nejen lidé, kteří si přejí odložit platbu o několik týdnů. Skvělá je možnost využití odložených plateb prakticky kdekoliv, a to jak v kamenných prodejnách, tak i u služeb, k nimž vám je vystavena pouze faktura. Na druhou stranu je nutné u většiny služeb disponovat placeným tarifem, za který si Twisto účtuje poplatky ve výši od 99 do 199 Kč.

Porovnání s alternativami

Vedle Twista u nás funguje také služba Skip Pay (známá dříve jako Mall Pay). Ta je určená zejména k placení a odložení plateb, přičemž prozatím další služby neposkytuje. Na rozdíl od Twista však nabízí vysokou částku k platbám, a to 50 000 Kč až na 50 dní.

V tomto případě se však jedná už o určitou formu úvěru, u nějž je velmi podrobně kontrolována bonita klienta. Twisto je tedy spíše pro občasné nákupčí či osoby, které mají rádi v kapse menší finanční rezervu, naopak Skip Pay je ideální pro nákladnější nákupy.

Závěrečné shrnutí

Twisto je jedinečná služba, díky níž můžeme i v českém prostředí využít možnost nákupu a pozdější platby, která je velmi oblíbená v zahraničí. I když nabízí řadu šikovných služeb, je nutné být při jeho užívání obezřetný, jelikož stále existuje možnost, že se jeho nezodpovědným používáním můžete dostat do pořádných problémů. Pokud si však dáte pozor jedná se o zajímavý nástroj, který lze využívat i na denní bázi.

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Dobrý den, co se stane, pokud nestihnu vyúčtování uhradit včas? Díky za odpověď.

Matyáš Novák

Dobrý den, pokud vyúčtování nesplatíte do 5. dne, začne vám Twisto účtovat poplatek z prodlení, a to ve výši 150 Kč. Částka se přitom bude postupně zvyšovat. V takovém případě doporučujeme dopředu kontaktovat Twisto a informovat ho o tom, že máte problémy se splácením. Přejeme hezký zbytek dne.

Nikol Engelmann, redaktor

Dobrý den, když už jsem si objednala zboží na e-shopu a zvolila platbu převodem, můžu pořád k platbě využít Twisto? Děkuji.

Tereza Marešová

Dobrý den, pokud vám již došla faktura od e-shopu, můžete ji přeposlat na e-mail Twista nebo ji nahrát přímo ve vašem účtu. Twisto by mělo v co nejkratší možné době fakturu uhradit. Přejeme hezký zbytek dne.

Nikol Engelmann, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.