Menu

Uživatelé mají jasno: Nejhorší pračky spojuje vysoká hlučnost a špatné ždímání

Uživatelé mají jasno: Nejhorší pračky spojuje vysoká hlučnost a špatné ždímání
Foto: canva, se svolením, Ilustrace: arecenze

Pračka patří ke spotřebičům, které pořizujeme na mnoho let. Při jejím výběru je vhodné zaměřit se na důležité parametry, hodit se ale mohou také uživatelské zkušenosti s daným modelem, které mohou napovědět o slabinách konkrétní pračky. Co spojuje nejhorší pračky podle uživatelských recenzí?

Co uživatelům vadí

Abychom zjistili, jaké nedostatky uživatelé u praček odhalili, prozkoumali jsme jejich recenze na portálu Heureka. Díky těmto poznatkům můžete při výběru pračky dát na vypozorované slabiny pozor. Hůře hodnocené pračky nejčastěji spojují tyto výtky uživatelů:

  • Přílišná hlučnost
  • Neintuitivní ovládání
  • Chybí ovládací panel v češtině
  • Horší kvalita ždímání

Hlučnost praček je do velké míry subjektivně vnímaný parametr a jednomu uživateli může spotřebič připadat tichý, jinému naopak velmi hlasitý. Nejhlasitějším procesem bývá u praček většinou odstřeďování, jehož hlasitost se pohybuje kolem 70 až 75 dB. Pokud vám tedy na tichém provozu pračky záleží, vybírejte modely s nižší hlučností odstřeďování.

Foto: canva, se svolením, Ilustrace: Arecenze

 

Stejně tak ovládání může být vnímáno velmi subjektivně. Při výběru pračky zohledněte pro vás důležitý typ ovládání. Některým uživatelům totiž vyhovuje pračka bez displeje, jiní potřebují mít přehled o zbývajícím čase praní či zvoleném programu. Také anglický ovládací panel některým uživatelům nevyhovuje, zatímco jiní si na něj bez problému zvyknou.

Kvalita ždímání je důležitým parametrem především pro následné sušení prádla v sušičce, pro které by mělo být prádlo dobře vyždímané. Ideální je vybírat model s třídou účinnosti odstřeďování A nebo B.

Kombinované pračky se sušičkou jsou kompromis

K pračkám s horším hodnocením a řadou negativních uživatelských recenzí mnohdy patří modely kombinované se sušičkou. Tyto spotřebiče jsou výhodné pro uživatele, kteří řeší nedostatek místa, jde však o jistý kompromis.

Uživatelům vadí například nutnost důkladného čištění po každém sušícím cyklu. Bez něj totiž při dalším praní mohou na prádle ulpívat vlákna textilií z předchozího sušení. Dalším úskalím bývá také kapacita pro sušení prádla, která bývá menší než kapacita pro praní. Část prádla tak stejně musíte pověsit na šňůru, nebo pračku naplnit jen částečně.

Průzkum spolehlivosti a životnosti praček

Spotřebitelský magazín dTest uveřejnil průzkum spolehlivosti a životnosti praček, který provedl napříč Evropou ve spolupráci s dalšími společnostmi. Které pračky si v průzkumu nevedly nejlépe zjistíte v tomto článku.

Nejlépe hodnocené modely

Skvělou zprávou je, že velká část praček sklízí na serveru Heureka velmi dobré hodnocení a uživatelé jsou s nimi spokojení. Můžete tak vybírat z široké nabídky kvalitních praček od renomovaných výrobců.

Fotogalerie: Oficiální materiály distributora

Pokud se ve výběru pračky ztrácíte, může se vám hodit náš článek 6 kroků, jak jednoduše vybrat pračku. Dozvíte se v něm více o důležitých parametrech, funkcích nebo třeba druzích praček.

Zdroje:

  • Autorská tvorba redaktorky portálu Arecenze
  • Hodnocení uživatelů na portálu Heureka

Rubriky

#arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.