Menu

Zachraňte trávník po zimě 2023/2024 vertikutací! Levný Parkside práci zastane na výbornou

Zachraňte trávník po zimě 2023/2024 vertikutací! Levný Parkside práci zastane na výbornou
zdroj: Lidl.cz

Vertikutace, to je správný krok k dokonalému trávníku. Užívejte si hustý a sytě zelený travní porost po celou sezónu, stačí si zvolit vertikutátor, který zastane práci na výbornou, přitom nemusí stát horentní sumy peněz. Čtěte dále a podívejte se, jak tento úkon zvládá cenově dostupný vertikutátor Parkside z Lidlu.

K čemu je dobrá vertikutace

Vertikutace je v podstatě provzdušnění trávníku. Tato blahodárná procedura travnímu porostu zajistí lepší přístup živin, vláhy, slunce a ke kořenům dostane více vzduchu. Díky tomu získáte zdravý a vitální trávník, který bude na pohled sytě zelený a především hustý. Z vertikutace by se tak měl stát stejně nezbytný úkon, jako je pravidelné sečení, hnojení a zavlažování.

  • Vertikutaci provádějte na jaře na podzim
  • Doporučená hloubka vertikutace je 2 až 4 mm
  • Po vertikutaci by mělo následovat hnojení a dostatečná závlaha

Vertikutátor Parkside PLV 1500 C2

Klady

  • Pro trávníky do 600 m²
  • Dva vyměnitelné pracovní válce
  • 1 vertikutační válec 
  • 1 provzdušňovací válec 
  • Výkonný 1 500W motor

Zápory

  • Dostupnost náhradních dílů
  • Kusově nestálá kvalita

Pokud hledáte cenově dostupný model, který odvede svou práci na jedničku, může být vhodným řešením vertikutátor Parkside PLV 1500 C2. Jedná se o elektrickou variantu, jejíž doménou je oproti benzínovým snadná manipulace a tichý provoz. S tímto vertikutátorem proto zvládnou práci také starší osoby i ženy. 

Vertikutátor má navíc pohodlné, výškově nastavitelné vodící madlo s držadlem s měkkým povrchem a odlehčením tahu kabelu. Disponuje centrálním 4stupňovým nastavením hloubky a pracovní šířkou 36 centimetrů. V rámci bezpečnosti mu nechybí bezpečnostní spínač a automatická ochrana motoru proti přetížení. 

2 800 Kč Orientační cena

Uživatelé jsou s vertikutátorem Parkside spokojení

O slušné míře spokojenosti s tímto vertikutátorem svědčí řada uživatelských recenzí. Na portále Heureka tento model k dnešnímu dni sklízí celkové hodnocení 87 % a velmi dobře si vede i na e-shopu Lidlu, kde jej doporučuje krásných 94 % zákazníků.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud máte důležitou zprávu a očekáváte naši odpověď, oslovte nás přes e-mail.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.