Menu

VOYO.cz – Recenze a zkušenosti ze 4 let používání: Lepší než Netflix?

VOYO.cz – Recenze a zkušenosti ze 4 let používání: Lepší než Netflix?

Dalo se čekat, že se dříve nebo později objeví i v České republice streamovací služba, která se bude snažit konkurovat platformám jako je Netflix nebo Apple TV+. Jako jeden z prvních se o to pokusila TV Nova (CME vlastněné skupinou PPF) se službou Voyo, která byla spuštěna již v roce 2011. Nejvíce je o ní slyšet ale v posledních třech letech, přičemž láká nejen na nabídku zahraniční produkce, ale i vlastní tvorby v podobě seriálů, filmů, pořadů a reality show.

Klady

 • Nižší cena v porovnání s konkurencí
 • Vlastní tvorba (filmy i seriály)
 • Tituly z různých zemí světa
 • Přehledné rozhraní platformy
 • Rychlá uživatelská podpora

Zápory

 • Časté výpadky
 • Složité a někdy nefunkční přihlašování
 • Omezená nabídka titulů
 • Méně intuitivní aplikace
 • Rozložení obsahu se téměř nemění
159 Kč / měsíc Cena předplatného

Shrnutí:

 • Voyo se neřadí mezi nejkvalitnější streamovací platformy, ale pro milovníky tuzemské produkce se jedná o jeden z mála způsobů, jak zhlédnout exkluzivní obsah a seriály.
 • Osobně se mi platforma líbí, ale v průběhu zhruba tříletého používání mě stále trápí časté výpadky, odhlašování aplikace či problémy s připojením zařízení.
 • Voyo lze předplatit na 7 dní zdarma, poté už musíte každý měsíc platit poplatek ve výši 159 Kč.
 • Nabídka platformy obsahuje zhruba 2 000 titulů, a to zejména z ČR. Narazíte tu ale i na méně známé filmy a seriály z německé, britské, francouzské či norské produkce. Občas se tu objeví také nové hollywoodské trháky.
 • Platforma funguje již od roku 2011. Předplatné je vyžadováno od roku 2013. Už od roku 2020 je součástí skupiny PPF.
 • Streamovat lze filmy, seriály, originální tvorbu platformy, pořady (reality show atd.), sportovní pořady, dětský obsah či živé TV vysílání.
 • Platit můžete pomocí Apple ID, platební karty nebo Google Pay.
 • K předplatnému lze přihlásit až 5 zařízení. Ve stejný čas mohou streamovat pouze dvě z nich.
 • Uživatelé hodnotí platformu převážně pozitivně. I je však trápí občasné výpadky. Některým vadí i omezená nabídka obsahu a její méně častá aktualizace.
 • Voyo nabízí přehledné rozhraní, rychlou uživatelskou podporu a také kvalitní mobilní aplikaci.
 • V porovnání s ostatními platformami se Voyo drží na posledních příčkách, ale stále je na tom lépe než například Prima+ nebo Canal+.
 • Obecně hodnotíme platformu pozitivně a ceníme především kvalitnější tuzemskou tvorbu. Náročnější uživatelé se ale budou muset poohlédnout po zahraničních alternativách.

 

Osobní zkušenost s Voyo

Osobně Voyo využívám zhruba tři roky a už na úplném začátku můžu říci, že jsem s ním spokojená. Již při registraci jsem od platformy neočekávala nic velkolepého, takže mě ani nepřekvapilo rozložení obsahu. V porovnání s ostatními platformami Voyo zas tak často nevyužívám, ale pokud jste zcela nezanevřeli na českou tvorbu a nechcete šetřit, vyplatí se mu dát šanci.

I když se platforma snaží konkurovat zejména Netflixu, prozatím se mu nedokáže rovnat. Jedním z důvodů je omezená nabídka obsahu, ale i horší intuitivnost – nepočítejte tedy s pokročilým algoritmem, který by vám každý den nabízel obsah na míru.

Mně imponuje především flexibilita, díky níž mohu sledovat obsah, kdy se mi zlíbí, nabídka originálních seriálů či živé sportovní přenosy. Na druhou stranu není nabídka zrovna pestrá, takže počáteční nadšení mě po pár měsících hned přešlo. Navíc během zmíněných třech let se nabídka téměř nezměnila.

Několik měsíců předplatného jsem tedy v průběhu času vynechala a raději vyzkoušela konkurenční platformy. Minusem jsou pro mě časté problémy s aplikací při používání chytré televize. Nespočetněkrát se mi stalo, že se aplikace zasekla, spadla nebo se sama odhlásila. Spolehlivé bohužel nejsou ani živé přenosy, které se často zasekávají.

Předplatné na zkoušku

Podobně jako u jiných platforem můžete i u Voyo vyzkoušet platformu na pár dní zdarma. V tomto případě je dostupných hned 7 dnů zdarma. Po jednoduché registraci, k níž potřebujete e-mail a své osobní údaje, zadáte svoji platební kartu. Z ní si společnost strhne pouze symbolickou částku 1 Kč. Pokud předplatné do 168 hodin (7 dní) zrušíte, nebudete platit žádný poplatek. V opačném případě se vám strhne první platba ve výši 159 Kč.

Základní charakteristiky

Voyo je jedna z prvních českých streamovacích platforem, která nabízí sledování obsahu zcela bez reklam. K jejímu spuštění došlo již v roce 2011, ale největší oblibě se těší teprve posledních pár let. Zpočátku fungovala pouze jako archiv obsahu, který byl součástí vysílání programů TV Nova. Až v roce 2013 byla platforma monetizována, díky čemuž k ní měli přístup jen uživatelé s měsíčním předplatným.

Největší pozornost na sebe ale strhla teprve v roce 2021, kdy se televize rozhodla oblíbený seriál Ordinace v růžové zahradě vysílat pouze na platformě. Ihned poté ohlásila i uvedení vlastní tvorby v podobě seriálů. Od samého počátku byla platforma vlastněna společností Central European Media Enterprises, pod jejíž křídla spadá i TV Nova.

Od roku 2020 je společnost součástí skupiny PPF, kam spadá například i Air Bank nebo O2. Voyo působí nejen v České republice, ale i v dalších evropských zemích, a to v Bulharsku, Chorvatsku, Rumunsku, Slovinsku a Slovensku. Cílem vedení je v ČR dosáhnout v co nejkratší době 1 milionu uživatelů, v polovině roku 2023 jejich počet činil více než 420 tisíc (spolu se Slovenskem jejich počet čítal více než 650 tisíc).

Základní informace
Vlastník Central European Media Enterprises (PPF)
Rok založení 2011
Počet titulů 2 000
Vlastní tvorba Ano
Informační linka Ne
Komunikace přes e-mail Ne
Online chat Ano
Počet zařízení 2
Měsíční cena předplatného (Kč) 159
Počet uživatelů Více než 420 tisíc

Nabídka služby

Voyo nabízí zhruba 2 000 filmů, seriálů a pořadů, které pochází z různých produkcí světa. Neočekávejte ale žádné velké trháky, naopak tu narazíte spíše na méně známé béčkové tituly. Pokud však umíte hledat, můžete tu čas od času narazit i na zajímavé kousky.

Většina dostupného obsahu je nadabovaná do češtiny. Během používání jsme jen párkrát narazili na nedabovaný francouzský film. Pokud na druhou stranu raději koukáte na filmy nebo seriály v originálním znění s titulky, u většiny obsahu neuspějete.

Obvykle nejsou dostupné ani české titulky. Nové tituly jsou přidávány zhruba každý týden, ale na větší filmy si někdy musíte počkat i několik měsíců. Pokud se řadíte mezi nadšené diváky, většinu kvalitního dlouhodobého obsahu prolétnete během pár týdnů.

Voyo se tedy vyplatí zejména pro sledování seriálů, minisérií či reality show. Pokud chcete vědět předem, co pro vás platforma chystá, můžete si její plán na několik měsíců prohlédnout v kategorii „Připravujeme“.

 

Filmy

Voyo svojí nabídkou filmů potěší v první řadě milovníky české klasiky či pohádek. Zejména v období Vánoc zde narazíte na české pohádky a filmy, bez nichž si většina lidí nedokáže svátky ani představit. Dostupná je i většina černobílých a starších českých filmů, jako například Musíme si pomáhat, Báječná léta pod psa nebo Noc na Karlštejně.

Dostupné jsou i novější české filmy, kam patří i oblíbený Vyšehrad Fylm nebo řada biografických snímků – Jan Palach nebo Masaryk. V posledních dvou letech se objevují i filmy, na nichž se Voyo podílí. Velkou část obsahu tvoří nabídka produkce Hallmark a podobných společností. Ty jsou známé svými romantickými až naivními filmy, které se často zaměřují na různé svátky jako jsou Velikonoce, Halloween nebo Vánoce.

Narazit tu můžete i na kousky pro náročné, a to včetně komedií, drama, hollywoodských trháků či akčních filmů. Z osobní zkušenosti jsem oblíbené kategorie akčních filmů, hororů, drama a thrillerů zhlédla během dvou měsíců od založení. Ani po třech letech se nabídka nějak zvlášť nezměnila a jen čas od času narazím na nový titul, který si s chutí pustím.

Seriály

V nabídce naleznete všechny seriály, které jsou běžně ke zhlédnutí na kanálech TV Nova. Většinu z nich je možné zhlédnout den předem. Setkat se tu můžete například se seriály jako Kriminálka Anděl, Zlatá labuť nebo Táta v nesnázích. Dostupné jsou také české minisérie, které jinde nezhlédnete – doporučit můžeme například #annaismissing nebo #martyisdead.

Narazit tu můžete i na vybrané slovenské seriály (Druhá šanca, Mama na prenájom) nebo méně známé série z německé, norské či britské produkce. Podstatnou část nabídky tvoří i turecké telenovely. Voyo navíc v roce 2023 spojilo síly s Českou televizí a zpřístupnilo velkou část jejího obsahu, včetně oblíbených titulů jako je Sever, Osada, Zločiny velké Prahy či Kukačky.

Voyo se snaží experimentovat i s vlastními seriály a minisériemi, které jsou zpravidla kvalitnější než běžná komerční tvorba, s níž se setkáte při sledování klasických televizních kanálů. Většinu takových seriálů můžete zhlédnout pouze na platformě – všechny seriály jsou označené jako Voyo original, což hodně připomíná známější nabídku Netflix original.

Mezi některé z exkluzivních seriálů a minisérií patří:

 • Extraktoři (2023) – hodnocení 69 % ČSFD
 • Matematika zločinu (2023) – hodnocení 70 % ČSFD
 • Sex o’clock (2023) – hodnocení 78 % ČSFD
 • Král Šumavy (2023) – hodnocení 67 % ČSFD
 • Iveta (2022) – hodnocení 63 % ČSFD
 • Jitřní záře (2022) – hodnocení 72 % ČSFD
 • Vědma (2023) – hodnocení 38 % ČSFD
 • Případ Roubal (2023) – hodnocení 67 % ČSFD

Velká část originálních seriálů dosahuje vysokého hodnocení, které u české tvorby není zas tak obvyklé. Pro porovnání stálice TV Nova v podobě nekonečného seriálu Ulice má na ČSFD hodnocení 21 %. Pokud si tedy chcete vychutnat kvalitně zpracované české seriály, určitě si s Voyo polepšíte.

Na druhou stranu se na platformu přesunuly i méně kvalitní počiny, jako například Ordinace v růžové zahradě. Tímto krokem se společnost pokusila přilákat i uživatele mimo její cílovou skupinu, která by si jinak předplatné nepořídila.

Pořady

Jedním z největších taháků platformy jsou nepochybně pořady a reality show, k nimž je často dostupný i exkluzivní obsah. Velké oblibě se těší zejména české verze Love Island, MasterChef Česko, Survivor, Výměna manželek nebo soutěžní pořad Na lovu.

Skrze Voyo je možné sledovat většinu dílů s předstihem a naleznete zde i obsah navíc v podobě rozhovorů. Například u poslední show Big Brother, mohli sledovat živé online streamy pouze uživatelé Voyo. Dostupné jsou často i obdobné reality show z různých zemí světa. Výjimečně na platformě narazíte i na dokumenty, které nejsou u jiných streamovacích služeb dostupné.

Sport

Jelikož je platforma propojená se všemi kanály TV, nabízí i kategorii sportovní zábavy. Sledovat můžete NHL, RFA, KSW, NBA nebo FA Cup. Většinu zápasů lze sledovat živě online, k čemuž je však potřeba kvalitní připojení – v opačném případě si připravte pevné nervy. Dostupné jsou ale i záznamy.

Děti

Voyo nabízí i kategorii určenou přímo pro děti. Většina dostupných titulů je vhodná pro děti do 10 let. Vybírat přitom můžete z pohádek a seriálů jako je My Little Pony, Plamínek a čtyřkoláci, Pat a Mat, Šmoulové, Barbie nebo Kung fu Panda. Pustit si můžete i méně známé animované filmy. Pro ověřené klasiky či hollywoodské animáky se vyplatí investovat do Disney +, HBO MAX nebo Skyshowtime.

TV Živě

Skrze Voyo lze sledovat i živé vysílání, a to všech programů, které jsou běžně dostupné skrze satelitní nebo internetové připojení. Konkrétně se jedná o kanály:

 • Nova
 • Nova Cinema
 • Nova Action
 • Nova Fun
 • Nova Lady
 • Nova Gold
 • Nova Sport 1
 • Nova Sport 2
 • Nova International
 • International (Markíza)
 • TN Live
Nabídka streamovací platformy
Český dabing Drtivá většina obsahu
Originální znění Výjimečně
České titulky Výjimečně
Titulky v ostatních jazycích Výjimečně

Platební metody

Předplatné u Voyo lze platit pouze měsíčně, a to buď skrze platební kartu, Apple ID nebo Google Play. Cena předplatného přitom činí 159 Kč/měsíc. Pro předplatné na delší dobu lze zvolit dárkový poukaz, který je dostupný ve čtyřech variantách:

 • 1 měsíc – 159 Kč,
 • 2 měsíce – 477 Kč,
 • 6 měsíců – 954 Kč,
 • 12 měsíců – 1 908 Kč.

Kupon jednoduše vytvoříte online a pokud jej chcete darovat, můžete k němu připsat i text. Pro aktivaci přejděte do menu a zvolte předposlední možnost „Aktivace kuponu“. Předplatné lze kdykoliv zrušit, a to až jednu hodinu před plánovanou platbou. Voyo může být i součástí zvýhodněných balíčků od O2 (také součást skupiny PPF), T-Mobile nebo Vodafone.

Platební metoda
Platební karta Ano
Google Play Ano
Apple Pay (Apple ID) Ano
PayPal Ne
Jiné platební metody Ne

Uživatelský účet

Uživatelský účet je u Voyo poměrně přehledný. V porovnání například s Apple TV+ nebo Prime Video tu rychle naleznete vše, co potřebujete bez zbytečného proklikávání. Jednoduše můžete rozdělit profily mezi členy rodiny, spravovat svůj profil, zrušit předplatné, nastavit rodičovský zámek nebo spravovat seznam vašich oblíbených titulů.

Ve svém účtu můžete měnit své osobní údaje, heslo nebo spravovat zařízení. Právě přidávání dostupných zařízení nás už několikrát pořádně potrápilo. Není výjimkou, že se aplikace na chytré televizi odhlásí a vyžaduje opětovné připojení. Zaregistrovat lze pouze 5 zařízení, přičemž najednou můžete aplikaci používat pouze na dvou z nich.

Pokud překročíte počet zaregistrovaných zařízení je nutné některé z nich vymazat. Bohužel aplikace často registruje zařízení i vícekrát, čímž rychle vyčerpáte svůj limit. Mně například zaregistrovala jednu chytrou televizi třikrát. Vše lze vyřešit odmazáním zařízení a jejich opětovnou registrací.

Rozhraní služby

Pro sledování Voyo můžete využít webovou a mobilní aplikaci nebo aplikaci v chytré televizi případně android boxu. Webová aplikace nabízí moderní rozhraní, hezkou grafiku i rychlé načítání. Za dobu používání se mi nestalo, že by přehrávání na webu nefungovalo. Obsah můžete sledovat i skrze mobilní aplikaci, která je také intuitivní a rychlá.

Z ní lze obraz promítat i do TV, u některých mobilních zařízení není možné během přehrávání opustit aplikaci. Poslední volbou je přehrávání přímo v aplikaci, kterou si stáhnete do chytré televize nebo do android boxu. Z dlouhodobého hlediska je aplikace poměrně spolehlivá, ale jak jsem již zmínila, párkrát do měsíce se sama odhlásí.

Uživatelská podpora

Voyo nabízí pouze komunikaci skrze formulář, kde doplníte své jméno a příjmení, e-mail a znění dotazu. Teoreticky lze využít i další kontakty na stránkách TV Nova, ale lepší je zvolit zmíněný formulář. Obvykle se vám podpora ozve do druhého dne, pokud píšete dopoledne, můžete odpověď očekávat ještě tentýž den.

Hodnocení služby zákazníky

Většina uživatelů si platformu z hlediska funkčnosti chválí. Někteří se ale podobně jako já čas od času potýkají s menšími problémy jako je zamrznutí aplikace, odhlašování nebo problémy při sledování živých přenosů. Větší kritika ale míří na kvalitu obsahu, která nesedne zrovna každému. Uživatelům vadí, že se nabídka filmů a seriálů nemění příliš často. Náročnější diváci neocení ani širokou nabídku méně kvalitních seriálů, romantických filmů či reality show.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným e-shopům

Voyo se řadí mezi průměrné streamovací platformy. Její největší výhodou je především nabídka kvalitnějších českých seriálů, filmů či reality show. Jelikož se jí daří skrze platformu generovat více prostředků, investuje i vyšší částky do své vlastní tvorby, což se na ní pozitivně odráží.

Nový obsah zas tak rychle nepřibývá, na což si stěžují i někteří uživatelé. Plusem je poměrně kvalitní platforma a mobilní aplikace. Pokud hledáte širokou nabídku kvalitního obsahu, který se rychle mění, a navíc zrovna neholdujete české tvorbě, nebude Voyo pro vás vhodnou volbou.

Porovnání s alternativami

Voyo se na rozdíl od většiny streamovacích platforem zaměřuje především na český obsah. Některé české filmy, a to i ty nové, můžete najít například na Netflixu. Právě ten ocení náročnější uživatelé, kterým na rozdíl od Voyo nabídne širokou škálu obsahu, jež navíc pravidelně obměňuje. Voyo nedisponuje ani algoritmem, který by vám přizpůsoboval obsah na míru.

Vyhledávání jednotlivých titulů či používání filtrů také není zrovna přesné – v tom ale nevyniká ani HBO MAX. Pokud porovnáme všechny dostupné streamovací platformy na trhu, bude se Voyo držet na posledních příčkách. I přesto je lepší než její největší konkurence Prima+ nebo méně známá platforma Canal+.

Závěrečné shrnutí

Pokud se na Voyo podíváme optikou běžného českého uživatele, jedná se o jednu z mála služeb, kterou se vyplatí předplatit. Náročnější uživatelé, které netáhne česká tvorba či reality show však službu neocení. Na druhou stranu není od věci vyzkoušet alespoň 7denní předplatné zdarma, s nímž se můžete sami přesvědčit, zda je pro vás dostupný obsah zajímavý či naopak. Já osobně hodnotím platformu pozitivně, a to především její originální tvorbu, která toho má ještě co nabídnout.

Klady

 • Nižší cena v porovnání s konkurencí
 • Vlastní tvorba (filmy i seriály)
 • Tituly z různých zemí světa
 • Přehledné rozhraní platformy
 • Rychlá uživatelská podpora

Zápory

 • Časté výpadky
 • Složité a někdy nefunkční přihlašování
 • Omezená nabídka titulů
 • Méně intuitivní aplikace
 • Rozložení obsahu se téměř nemění
159 Kč / měsíc Cena předplatného

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.