Menu

Zdravé jaro? Vybrali jsme 3 perfektní odšťavňovače ve všech cenových relacích

Zdravé jaro? Vybrali jsme 3 perfektní odšťavňovače ve všech cenových relacích
Ilustrační obrázek

Čerstvé ovocné a zeleninové šťávy jsou nejlepším zdrojem vitamínů a minerálů. S nástupem jara se pak přímo nabízí pití těchto pochoutek. Vždy je ale lepší vyrobit si svou vlastní šťávu v domácím odšťavňovači. Přinášíme vám tipy na 3 skvělé produkty z různých cenových hladin. Vyberou si jak velmi nároční zákazníci, tak i ti, kteří nechtějí do tohoto přístroje investovat příliš vysokou částku.

Sana Supreme Juicer EUJ-727

Mezi odšťavňovači s cenovkou do 20 000 Kč vede Sana Supreme Juicer EUJ-727. Tento šnekový model zaujme i ty nejnáročnější uživatele, jelikož nabízí jako jeden z mála modelů nepřetržitý provoz. U motoru se nemusíte obávat přehřátí a můžete lisovat ovoce prakticky bez omezení. Díky vylepšenému šneku a speciální extrakční čepeli je schopen dostat ze surovin veškeré kapky šťávy.

Výběr ze 4 různých rychlostí vám umožňuje zpracovávat různé druhy ovoce a zeleniny – od kořenové zeleniny a jablek po měkké a šťavnaté ovoce, jako jsou kiwi, citrusy či bobule. Díky homogenizačnímu pouzdru v něm můžete připravovat i zmrzliny a ořechová másla. Poradí si i s drcením sušených bylinek.

Zdroj: Sana

Concept LO-7065

Šnekový odšťavňovač Concept LO-7065 představuje jeden z nejpopulárnějších modelů střední cenové třídy. Tento model se chlubí označením „Rybízový specialista” – za pouhé dvě minuty je totiž schopen zpracovat 1,5 kg rybízu, což je úctyhodné tempo.

Mezi jeho další přednosti patří vcelku velký vkládací otvor o průměru 75 mm, což vám umožní vkládat i větší kousky ovoce nebo celé plody bez nutnosti krájení. Za zmínku určitě stojí i systém Anti-Drip, díky kterému se výměna nádoby na šťávu obejde bez ušpinění kuchyňské linky.

Sencor SJE 741SS

V sekci odstředivých odšťavňovačů se těší velké oblibě Sencor SJE 741SS. Tento model bude vhodnou volbou pro nenáročné uživatele, kteří hledají funkční produkt s cenovkou do 1 000 Kč. Odstředivý odšťavňovač vytváří řidší šťávu s nižším obsahem dužiny, takže pokud nepatříte mezi fanoušky hutných smoothie, mohlo by vám to naopak vyhovovat.

S příkonem 400 W se této sekci odšťavňovačů řadí mezi nižší průměr, ale na druhou stranu má dost vysoké otáčky, což zaručuje velmi rychlou produkci šťávy.

Parametr Sana Supreme Juicer EUJ-727 Concept LO-7065 Sencor SJE 741SS
Typ odšťavňovače Šnekový Šnekový Odstředivý
Příkon (W) 150 240 400
Ot/min 40/65/90/120 60 11 000/13 000
Počet rychlostí 4 1 2
Zpětný chod Ano Ne Ne
Průměr vkládacího otvoru (mm) Neuvedeno 75 65
Homogenizační pouzdro Ano Ne Ne
Systém Anti-Drip Ano Ano Ne
Orientační cena 18 000 Kč 6 000 Kč 900 Kč

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.