Menu

Historie Parkside: Kdo, kde a jak tyto oblíbené produkty vyrábí?

Historie Parkside: Kdo, kde a jak tyto oblíbené produkty vyrábí?

Nářadí Parkside patří díky své cenové dostupnosti a poměrně slušné kvalitě mezi nejoblíbenější hobby nářadí. A proto je nejvyšší čas podívat se této značce tak trochu na zoubek. Jak tato značka vůbec vznikla, co stojí za jejím úspěchem a kde nářadí vzniká?

Parkside jako úspěšná značka

Parkside je jedna z mnoha privátních značek obchodního řetězce Lidl. Do jejího sortimentu patří hobby nářadí a zahradní technika všeho druhu. Nalezneme zde akumulátorové, elektrické, benzínové, pneumatické i ruční nářadí, včetně příslušenství, spotřebního materiálu a dalšího dílenského vybavení. Značka se zaměřuje na spotřebitele z řad domácích kutilů, kterým nabízí cenově dostupné nářadí.

Přestože se nejedná o profesionální nářadí, uživatelé si jej chválí díky skvělému poměru cena/výkon a dostatečné kvalitě pro běžné domácí využití. Nářadí Parkside je všeobecně vnímáno jako jedno z nejlepších a nejdostupnějších ve své kategorii. Za úspěchem značky stojí vedle výše zmíněných výhod také perfektní zákaznický servis Lidlu, prodloužená až pětiletá záruka a možnost nákupu produktů za akční ceny.

Historie Lidlu a značky Parkside

Historie značky Parkside je úzce spjata s historií obchodního řetězce Lidl. První moderní pobočka diskontního obchodu Lidl byla otevřena v německém Ludwigshafenu v roce 1973. Tehdy čítala pouhé tři zaměstnance a jen okolo 500 produktových řad. Do roku 1979 už společnost vlastnila na 30 obchodů.

V 80. letech Lidl otevřel v Německu více než 300 obchodů s 900 produktovými řadami. V průběhu 90. let společnost expandovala mimo Německo a po roce 2000 měla své obchody ve většině států po celé Evropě včetně Velké Británie. Velký úspěch společnost zaznamenala v roce 2015, kdy založila centrálu v USA v Arlingtonu ve Virginii a pronikla tak na americký trh.

Pravděpodobně v roce 2004 nebo 2005 (zdroje nehovoří jednoznačně) Lidl představil svou novou privátní značku hobby nářadí – Parkside Tools. Značka se nejprve specializovala na elektrické a ruční nářadí a další příslušenství pro kutily. Poptávka na trhu byla obrovská a sortiment Parkside Tools se neustále rozrůstal. A díky tomu spatřilo světlo světa první akumulátorové nářadí a aku zahradní technika.

Dostupnost nářadí a současná situace

Od té doby se sortiment Parkside Tools rozrostl a stal se snad nejoblíbenějším hobby nářadím na našem trhu. Dlouhou dobu byly produkty Parkside k dispozici výhradně na pultech supermarketu Lidl a později také na jejich e-shopu. Od letošního roku nabízí sortiment značky Parkside také řetězec Kaufland, který je spolu s řetězcem Lidl součástí německé skupiny Schwarz-Grupp.

Lidl v současnosti působí ve 32 zemích na celém světě a zaměstnává více než 341 000 zaměstnanců. Jen v USA jsou jejich produkty včetně nářadí Parkside dostupné ve více než 150 prodejnách. Okolo 80 % produktů nabízených v Lidlu spadá pod privátní značky.

Výroba nářadí Parkside

Nářadí Parkside vzniká pod taktovkou několika renomovaných německých značek. Největší podíl nářadí pochází od společnosti Grizzly Tools a Kompernass. Mezi další výrobce patří Scheppach Fabrikation, CFH Löt- und Gasgeräte, OWIM a nejspíš ještě další. Jak se nám podařilo zjistit, výrobci se často střídají, protože se u různých modelových řad téhož nářadí liší.

Obchodní postup, kdy se nářadí od jednoho výrobce prodává pod jinou značkou, je v dnešní době zcela běžný. Díky němu si zákazník může pořídit nářadí za výrazně nižší cenu, než je prodáváno pod svou původní značkou. Nářadí Parkside ale s největší pravděpodobností nevzniká v Německu. Jeho zrod bychom pravděpodobně dohledali v čínských továrnách. Zde je vyráběno podle návrhů a pod kontrolou evropských firem. Ostatně stejným způsobem probíhá výroba spousty jiných produktů na našem trhu.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Dobrý den, chci se zeptat, zda má Parksaid servis v ČR? Děkuji

Lalík Ondrej

Dobrý den,

například servisní středisko Grizzly Tools je v ČR, nedokážeme to však určit pro naprosto všechny kusy vybavení.

Jakub Gulec, redaktor

Jsem váš dlouhodobý klient. Nemohu se ale dopátrat, kdo servisuje nářadí Parkside a kde si mohu objednat náhradní díly, příkladně pilový řetěz k ruční aku pilce atp. Děkuji za informace, s pozdravem Ing.Pavel Šmaha,CSc.
pavel.smaha@seznam.cz 775286015

pavel Šmaha

Dobrý den,

s pozáručním servisem je to u Parkside komplikované, což je bohužel u levného nářadí běžné. Co se týče poruch v záruce, z mé zkušenosti je Lidl řeší velmi rychle zasláním nového kusu. Stačí jen kontaktovat obchod přes formulář, popsat závadu a následně se Vám ozve smluvní partner (např. Hecht CZ), který obratem zašle nový kus. S pozáruční závadou můžete zkusit kontaktovat přímo Parkside, který tuto možnost nabízí na svém webu parkside-diy.com. S průběhem ale bohužel nemám zkušenost.

Další možností je nákup náhradních dílů od konkrétních výrobců nářadí, kteří je Parkside dodávají. Výrobce zjistíte buď z výrobního štítku na nářadí nebo z manuálu. Nejčastěji se jedná o Grizzy Tools, Kompernass, Owim a Scheppach. Na e-shopu daného výrobce pak stačí vyhledat konkrétní náhradní díl. E-shopy sice bývají v němčině, ale jsou poměrně přehledné. Případně můžete zkusit kontaktovat přímo servisní oddělení daného výrobce. Více v našem článku: https://www.arecenze.cz/clanky/kdo-vyrabi-naradi-parkside/

S pozdravem

Sobotová

Lucie Sobotová, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.