Menu

Zasadili jsme vrtáky Parkside a Milwaukee do kompostu: Toto se po 7 dnech stalo (Test rezivění)

Zasadili jsme vrtáky Parkside a Milwaukee do kompostu: Toto se po 7 dnech stalo (Test rezivění)

Kvalitní vrták by měl být ostrý, neměl by se rychle tupit a měl by být odolný vůči korozi. V nedávném testu jsme ověřili, že vrtáky do železa Milwaukee a Parkside zůstávají po vyvrtání zkušebních otvorů stále ostré a po 2 dnech ve vlhku nezreznou. Co se s nimi ale stane po týdenním pobytu ve vlhkém a kyselém kompostu? Vyzkoušeli jsme a byli jsme překvapeni.

Chtěli jsme je pořádně otestovat

Předpoklad byl takový, že vystavení vrtáků mokrému prostředí po delší dobu způsobí jejich korozi. Dvoudennímu pobytu ve vlhké vatě (viz náš test vrtáků Parkside vs. Milwaukee) vrtáky odolaly bez sebemenších stop koroze. A tak jsme v redakci přemýšleli, jak jim podmínky ještě ztížit a pořádně prověřit kvalitu jejich materiálu.

Čerstvý kompost byl po ruce

A protože jsem na naší zahradě právě vybírala kompostér, nápad byl na světě. Kompost, který dobře drží vlhkost a zároveň nabízí kyselé prostředí, vrtáky rozhodně šetřit nebude. O to obzvlášť, když v něm vrtáky nechám týden.

Připravila jsem si prázdný květináč, nádobu s čerstvým kompostem, lopatku, konev s vodou a samozřejmě vrtáky do železa ze sady Parkside PBS 11 B2 a Milwaukee Thunderweb (oba ve velikosti 4). Vrtáky jsem doslova “zasadila” do květináče s kompostem a zalila vodou z konve. Pak už jen stačilo umístit květináč na stinné místo a čekat.

Po týdnu jsem se nestačila divit

Během týdne několikrát pršelo, takže byl substrát s vrtáky neustále vlhký. Týden uplynul a já jsem se s nadšením pustila do “sklízení” toho, co jsem zasadila. Očekávala jsem nános koroze, nebo alespoň místy rezavé fleky. K mému překvapení vypadaly vrtáky netknutě.

Po jemném očištění plastovým kartáčem jsem na vrtáku Milwaukee našla v místě, kde se vrták upíná do vrtačky, tři drobné hnědé flíčky (mohlo se jednat o zrezlé kovové zbytky ze sklíčidla po předchozím testu). Parkside byl zcela beze stop.

Výsledky testu lze interpretovat tak, že jsou oba druhy vrtáků vyrobené z odolné nerezavějící oceli. Proto se rozhodně nemusíte bát, že by vám během zimy v dílně či garáži zrezly.

Související články

Otestovali jsme vrtáky do železa Parkside vs. Milwaukee: Výsledky nás překvapily! (Recenze)

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Vrtáky,bity apod. Zn. Parkside sice nereznou ale je to takové bláto,že Zn. Milwaukee může být úplně v klidu.

Mrwtch

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.