Menu

Zoohit.cz – Recenze, zkušenosti, slevy a kupóny 2024

Zoohit.cz – Recenze, zkušenosti, slevy a kupóny 2024

Zoohit.cz je česká varianta německého e-shopu Zooplus, který je největším prodejcem chovatelských potřeb v Evropě. V souvislosti s tím nabízí i široký sortiment zboží nejen pro psy a kočky, ale i ptáky, menší zvířata, akvaristiku či dokonce koně. Jelikož se jedná o zahraniční e-shop, nabízí oproti své konkurenci více značek, jež u nás nejsou běžně dostupné. Na konci recenze se s vámi navíc podělíme o naše osobní zkušenosti s e-shopem.

Shrnutí:

 • Zoohit.cz je česká verze e-shopu od největšího evropského prodejce chovatelských potřeb Zooplus AG se sídlem v Mnichově.
 • Z našich osobních zkušeností Zoohit.cz řadím mezi jeden z nejlepších e-shopů s chovatelskými potřebami.
 • Ve své nabídce má více než 8 000 produktů především od zahraničních značek, a to i těch, které jiné e-shopy v ČR nenabízí.
 • Svým zákazníkům nabízí věrnostní program a dopravu zdarma od 799 Kč.
 • Nabídka sortimentu se zaměřuje na psy, kočky, ptáky, malá zvířata, akvaristiku, a dokonce i koně.

Klady

+ Široká nabídka produktů

+ Věrnostní i slevový program

+ Zahraniční značky krmiv a chovatelských potřeb

+ Velká nabídka veterinárních krmiv

+ Doprava zdarma od 799 Kč

Zápory

Bez online chatu

Nenabízí sortiment pro teraristiku

Občasné problémy s dopravou

Osobní zkušenost se Zoohit.cz

Aby vám recenze nabídla opravdovou přidanou hodnotu, rozhodla jsem se s vámi podělit o osobní zkušenost s e-shopem. Jeho služby využívám několik let, a to především kvůli tomu, že nabízí zahraniční značky, na které u klasických českých e-shopů nenarazíte. Velmi pestrý je především sortiment chovatelských potřeb pro psy a kočky. Pokud však chcete svým mazlíčkům dopřát krmivo bez obilovin a s vysokým obsahem masa, nebude pro vás Zoohit.cz nejlepší volbou.

Samotný e-shop není tak přehledný, takže dohledávání některých produktů může být složitější. Naopak dokončení objednávky je jednoduché a zvládnete ho během pár minut. Na rozdíl od některých jiných e-shopů můžete zboží objednat bez vytvoření uživatelského účtu – pokud však chcete na Zoohit.cz nakupovat častěji, vyplatí se vám ho založit. Následně stačí vyplnit dodací údaje, platební metodu a způsob dopravy.

 

Objednávka s PPL v drtivé většině případů dorazí během 2 až 3 pracovních dní. S menším zpožděním se můžete setkat u České pošty a Balíkovny. Ohledně kvality balíku se Zoohit.cz řadí mezi jedny z nejobezřetnějších e-shopů. Počítat vždy můžete s perfektně zabaleným zbožím v pevné krabici, která zvládne i hrubší zacházení. Uživatelská podpora vám téměř vždy odpoví do 24 hodin – pokud se rozhodnete využít telefonní linku, budete přepojeni do pár minut.

Slevy a kupóny

Zoohit.cz sám o sobě nabízí slevový program, s nímž můžete u každé objednávky ušetřit 3 %. Často jsou dostupné různé slevové akce na přední značky či předem stanovené zboží zakoupené prostřednictvím mobilní aplikace. Veškeré aktuální akce najdete v e-shopu na samostatné podstránce. Využít lze také cashback portály, jejichž přehled si můžete prohlédnout v následující tabulce.

Portál Cashback (%)
Tipli Až 2,5
Ziskejte.cz 0,7 až 1,4
Hamty Až 5
Refundo 0,5 až 1,5
Plná Peněženka 0 -1,5
Vratné peníze 0 -1,5

Základní charakteristiky

E-shop Zoohit.cz funguje již od roku 2009, přičemž od té doby značně rozšířil svůj sortiment, a i ostatní služby spojené s prodejem chovatelských potřeb. Internetový obchod je však pouze jedním z desítek e-shopů v různých zemích, které spadají pod německou firmu Zooplus AG se sídlem v Mnichově. Svoji historii začal psát již v roce 1999, díky čemuž se vypracoval v největšího prodejce chovatelských potřeb v Evropě.

Jeho cílem je zaměřovat se především na kvalitní krmiva, díky čemuž v nabídce narazíte na řadu prémiových značek. V tomto případě je ale možné využít pouze e-shop, jelikož společnost u nás nedisponuje žádnými kamennými prodejnami. Na našem trhu se setkáte s podobným e-shopem Bitba.cz. Ten nabízí stejný sortiment, přičemž se specializuje především na zboží pro psy a kočky.

Základní informace
Počet poboček 0
Rok založení 2009
Sídlo Mnichov
Počet produktů Přes 8 000
Cena dopravy (Kč) 79
Cena dobírky (Kč) 0
Doprava zdarma (Kč) Od 799
Minimální výše objednávky (Kč) 299
Telefonní linka Ano
Komunikace přes e-mail Ano
Online chat Ne
Věrnostní program Ano

 

Sortiment e-shopu

Zoohit.cz se snaží pokrýt co nejširší nabídku sortimentu. Díky tomu u něj narozdíl od některých jiných e-shopů nenarazíte pouze na zboží pro psy a kočky, ale i další domácí mazlíčky a zvířata. Vybírat tedy můžete i v kategorii malých zvířat, kam spadají například králíci, morčata či potkani, koní či akvaristiky. Milovníci teraristiky tu bohužel žádné zboží nepořídí.

U kategorie psů a koček nabízí e-shop krmiva a širokou nabídku ostatních chovatelských potřeb, včetně misek, hygienických potřeb, přepravek či hraček. Z hlediska krmiv můžete vybírat nejen z klasických, ale i prémiových značek, jako je Hill’s, Applaws nebo Calibra – velká část z nich navíc nabízí krmivo bez obilovin. Jako jeden z mála e-shopů nabízí kvalitní zahraniční značky, na něž u nás jen tak nenarazíte. Dostupná jsou také veterinární krmiva.

Sortiment e-shopu
Psi Ano
Kočky Ano
Malá zvířata Ano
Akvaristika Ano
Teraristika Ne
Ptáci Ano
Koně a velká zvířata Ano
Veterinární krmiva Ano

Platební metody a doprava

U Zoohit.cz lze využít téměř všechny dostupné platební metody, a to zcela zdarma. Zvolit můžete:

 • Platbu kartou (Visa, Mastercard),
 • Bankovní převod,
 • PayPal,
 • Dobírku.

Naopak u možnosti dopravy je nabídka užší, což nemusí některým uživatelům vyhovovat. Setkat se můžete i s tím, že vám e-shop v určitém období nabídne pouze jednu variantu dopravy. Obvykle je dostupná:

 • Česká pošta,
 • Balíkovna,
 • PPL.

Všechny zmíněné varianty dopravy jsou zpoplatněny poplatkem 79 Kč. Pokud si však objednáte zboží za více než 799 Kč, máte dopravu zdarma. Pozor si dejte i na minimální výši objednávky, jež činí 299 Kč. Pokud se zajímáte o ekologii, můžete si zvolit ekologické doručení, kdy e-shop kompenzuje uhlíkovou stopu balíku – je třeba počítat se zpožděním objednávky až o 3 dny.

Platební metoda
Dobírka Ano
Platební karta Ano
Bankovní převod Ano
Google Pay Ne
PayPal Ano
Kryptoměny Ne
Twisto Ne

Věrnostní program

Zoohit.cz registrovaným členům nabízí možnost sbírání bodů v rámci bonusového programu. V něm za každých 25 Kč získáte 1 zooBod, přičemž body mohou být rozdávány i v rámci různých akcí – například při koupi určitého zboží či za souhlas s odebíráním newsletteru. Následně je možné nasbírané body uplatnit v sekci prémií, kde již od 60 bodů získáte různé pamlsky, hračky či krmiva pro kočky, psy a další mazlíčky.

ZooBody přitom můžete i darovat zvířatům v nouzi, a to 10 až 200 bodů. Dostupný je též slevový program. Ten lze aktivovat za jednorázový poplatek, přičemž na každou objednávku získáte 3% slevu. Vybírat můžete z jednoroční varianty za 69 kč a tříleté varianty za 139 Kč.

Uživatelský účet

U Zoohit.cz si můžete snadno vytvořit vlastní uživatelský účet. Jeho prostřednictvím zkontrolujete již vytvořené či minulé objednávky a budete spravovat svůj věrnostní program. Navolit zde i prémie, jež si pořídíte za nastřádané body.

Pokud budete mít zájem, nabízí e-shop možnost založení účtu přímo pro vašeho mazlíčka. Po registraci můžete navíc provádět opětovné objednávky, což ocení zejména chovatelé, kteří budou na e-shopu pravidelně objednávat krmivo a další zboží.

Doprava
Geis Ne
GLS Ne
PPL Ano
DPP Ne
WEDO Ne
Zásilkovna Ne
Česká pošta Ano
Balíkovna Ano
123 kurýr Ne
Osobní odběr na pobočce e-shopu Ne

Uživatelská podpora

Internetový obchod nabízí hned několik možností, jak se s ním můžete spojit. Jednou z nich je telefonní linka, jež funguje ve všední dny od 8:00 do 18:00. Využít můžete také e-mail či kontaktní formulář přímo na webu e-shopu. V něm upřesníte svůj problém a doplníte ho i o dokumentaci a fotografie.

Jako jeden z mála e-shopů bohužel nenabízí vlastní online chat, takže není možné očekávat poradenství v reálném čase. Na druhou stranu e-shop disponuje podrobným FAQ a spravuje vlastní magazín o zvířatech, v němž pravidelně přispívá články s tipy a radami pro chovatele.

Mobilní aplikace

Zoohit.cz nabízí jako většina e-shopů svojí vlastní aplikaci, jejímž prostřednictvím je možné uplatnit i speciální slevy. Aplikace je v porovnání s webovou verzí mnohem přehlednější, díky čemuž je výběr zboží jednodušší. Na druhou stranu se pomalu načítá a někdy se i úplně zasekne.

V některých případech dochází také k problémům při dokončování objednávky či vkládání slevy, která se ne vždy propíše do konečné ceny objednávky. Ve výsledku má tedy aplikace své mouchy, které když přehlédnete, můžete čas od času využít zajímavé slevy či akce.

Hodnocení e-shopu zákazníky

Zákazníkům imponuje především široká nabídka sortimentu, díky čemuž si zde na své přijdou chovatelé koček, psů i drobné zvěře. Často je vyzdvihována také příznivá cena a zahraniční značky prémiových krmiv, jež nejsou nikde jinde dostupné. Jako mínusy často zmiňují pomalejší dopravu, která je obvykle problémem České pošty. Podobně jsou na tom i některé výtky ohledně kvality krmiv, jež se u některých značek v minulosti objevily – jedná se ale o ojedinělé případy.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným e-shopům

Zoohit.cz oproti jiným e-shopům nabízí širší nabídku sortimentu, a to především z hlediska značek, díky čemuž mohou zákazníci vybírat ze zboží, na nějž nikde jinde nenarazí. Vybírat tak můžete jak z obsáhlé nabídky zboží pro psy a kočky, tak i pro menší zvířata. Pokud budete e-shop navíc využívat pravidelně, vyplatí se vám využít věrnostní i slevový program.

Jako jeden z mála e-shopů nabízí i recenze produktů přímo od zákazníků, kteří jsou často aktivní, díky čemuž jsou téměř všechny produkty ohodnoceny. Menším mínusem je pak užší výběr dopravy a její časté nedostatky, a to zejména při volbě České pošty.

Porovnání s alternativami

Zoohit.cz vám dokáže nabídnout opravdu zajímavý sortiment zboží, přičemž i přesto nemusí uspokojit všechny chovatele. Pokud si potrpíte na prémiové krmivo bez obilnin, budou pro vás vhodnější menší tuzemské e-shopy, jako je Psimafie.cz, Krmeni.cz, Zvireci-Potreby.cz nebo Bezednamiska.cz.

Vybírat u nich můžete i ze značek jako je Fitmin, Marp, Acana nebo N&D. Jestliže naopak upřednostňujete možnost vyzvednutí přímo na prodejně, bude vám vyhovovat e-shop Superzoo.cz, jež disponuje desítkami kamenných e-shopů po celé ČR.

Závěrečné shrnutí

E-shop Zoohit.cz ocení jak běžní, tak i náročnější chovatelé – ti budou překvapeni hlavně širokou nabídkou zahraničních značek pamlsků, krmiv a některého vybavení. Na druhou stranu ale e-shop nedisponuje všemi oblíbenými prémiovými značkami, což ho lehce znevýhodňuje. Pokud vám však nabídka zboží vyhovuje, určitě oceníte výhodný věrnostní a slevový program.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Dobrý den, je možné zboží od e-shopu vyzvednout někde osobně? Díky.

Matěj Horák

Dobrý den, jelikož se jedná o zahraniční e-shop, nepůsobí u nás zatím žádné kamenné pobočky. Osobní odběr tedy není možný. Využít lze pouze uložení v Balíkovně, které stojí stejně jako jiné druhy dopravy. Přejeme hezký zbytek dne.

Nikol Engelmann, redaktor

Dobrý den, jak přesně funguje u e-shopu proces reklamace? U nich jsem to nenašla. Přeji hezký den.

Anna Kovaříková

Dobrý den, děkujeme za dotaz. U Zoohit.cz je možné veškeré reklamace provést po kontaktování zákaznického servisu. S ním se můžete dohodnout o způsobu vrácení zboží či jeho výměně. Potřebovat k tomu budete číslo objednávky a případně čísla produktů. Hezký zbytek dne.

Nikol Engelmann, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.