Menu

Concept IL3000 – Recenze, testy a srovnání

83,2 % Celkové hodnocení

Také nás zaujalo v kategorii Nejlevnější IPL epilátory do 5 000 Kč

Klady

 • 5 světelných stupňů
 • 2 režimy ošetření
 • Automatické vypnutí
 • Mobilní aplikace

Zápory

 • Pouze síťový provoz
 • Bez výměnných nástavců
 • Nemá inteligentní snímač pleti
3 000 Kč Orientační cena

Základní vlastnosti

Concept IL3000 je cenově dostupný IPL epilátor, který ale potěší svými parametry. Disponuje životností 300 000 záblesků, což je u IPL epilátorů vyšší číslo, díky kterému se nemusíte bát, že by žárovce došla životnost, a to ani pokud jste již několikátý uživatel v pořadí. Přístroj nabízí výběr z 5 světelných stupňů, což není především u levnějších modelů zcela běžné. Intenzita záblesků je u různých stupňů následující:

 • Stupeň intenzity 1: 2 J/cm2
 • Stupeň intenzity 2: 2,5 J/cm2
 • Stupeň intenzity 3: 2,8 J/cm2
 • Stupeň intenzity 4: 3,2 J/cm2
 • Stupeň intenzity 5: 3,5 J/cm2

Na výběr máte v tomto případě ze dvou režimů ošetření, jak je u těchto přístrojů standardem. V režimu Precision můžete záblesky vysílat ručně individuálním stiskem tlačítka, v režimu Gliss poté IPL epilátor vysílá záblesky sám (36 záblesků za minutu na úrovni intenzity 1). Přístroj funguje pouze při síťovém zapojení, bezdrátové použití nenabízí. To je ale v době psaní recenze (prosinec 2023) typické spíše pro dražší modely.

Parametr Tento produkt
Počet produkovaných záblesků

300 000

Počet nastavení stupňů světla

5

Intenzita světla (J/cm2)

2 - 3,5

Počet režimů ošetření

2

Interval záblesků (s)

1,6 - 3,6

Typ dobíjení

Síťové

Bezdrátové použití

Ne

Vybavení a funkce

Vybavení a funkce tohoto modelu se přímo odvíjejí od jeho nízké ceny. V balení nenajdete žádný výměnný nástavec, kterým by se vám lépe epilovaly menší, nebo naopak větší tělesné plochy. Budete si muset vystačit pouze s jednou aplikační plochou o střední velikosti 3 cm2. Chybí i pokročilý snímač tónu pleti, nutný základ v podobě UV filtru ale nepostrádá. Rovněž může potěšit i automatické vypnutí po 10 minutách nečinnosti.

Benefitem u IPL epilátorů značky Concept je možnost stažení mobilní aplikace do telefonu, kde si můžete mimo jiné naplánovat vaši příští IPL epilaci, aby byl účinek co největší.

Parametr Tento produkt
Velikost aplikační plochy (cm2)

3

Počet nástavců

1

Vyměnitelný nástavec na větší plochy

Ne

Vyměnitelný nástavec na menší plochy

Ne

Inteligentní snímač tónu pleti

Ne

UV filtr

Ano

Automatické vypnutí

Ano

Hodnocení uživatelů

V uživatelských recenzích se setkáváme s poměrně kladným hodnocením tohoto modelu. Uživatelé oceňují jeho skladnost, nízkou hmotnost a také jednoduchost použití. Někteří doporučují nechat přístroj zhruba co 5 minut na chvíli vychladnout, protože se může lehce přehřívat.

Klady a zápory

Tento model značky Concept potěší vzhledem ke své nízké ceně vysokou životností žárovky, dvěma režimy ošetření či pěti světelnými stupni, což není u všech IPL epilátorů samozřejmé. Zajímavá je i možnost stažení aplikace do telefonu, například pro plánování dalšího procesu IPL epilace. Nedostatky spočívají především v nemožnosti používat přístroj bezdrátově a také se připravte na to, že v balení nenajdete žádný výměnný nástavec.

Porovnání s alternativami

Concept IL3000 je na první pohled podobný IPL epilátoru ProfiCare PC-IPL 3024. Základní parametry, jako je počet světelných stupňů, schopnost automatického vypnutí nebo přítomnost UV filtru, mají oba modely totožné. Liší se však režimy ošetření, model značky ProfiCare nabízí totiž jen jeden (ruční vysílání záblesků). Je o něco levnější, nicméně jeho žárovka nedosahuje ani z poloviny takové životnosti jako u modelu Concept.

Cenově podobný je Hyundai PL209, který má s modelem Concept mimo jiné stejnou životnost žárovky, na druhou stranu nabídne o jeden nástavec více (na menší tělesné plochy). Proto by vám mohl vyhovovat lépe, pokud vám záleží na preciznosti IPL epilace například na obličeji či v tříslech.

Naše hodnocení a závěr

Concept IL3000 je IPL epilátor z nižší cenové kategorie, hodí se proto pro méně náročné uživatele. V základních parametrech si vede dobře, vyniká například dlouhou životností žárovky, širokými možnostmi nastavení světla nebo možností využívání mobilní aplikace. Na druhou stranu vzhledem k nižší ceně budete muset jisté věci oželet – například možnost výměny nástavců nebo bezdrátové použití. Pokud sháníte IPL epilátor s podobnou cenou, ale alespoň jedním výměnným nástavcem, mohl by se vám více líbit Hyundai PL209.

3 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Concept IL3000 | Hodnocení: 83,2 %
Karolína Šerá
Redaktorka
Karolína studuje mediální studia a žurnalistiku spolu s environmentálními studii na Masarykově univerzitě. Tyto obory charakterizují její zájmy a pohled na svět. Psaní se věnuje ve škole, v práci i ve volném čase, v šuplíku má rozepsaných několik knih. Kromě toho vyznává zdravý životní styl, zajímá se o ekologii, ráda sportuje a nejlépe jí je v přírodě.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Concept IL3000

Concept IL3000

3 000 Kč Orientační cena