Recenze Concept OPI3060bc - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Concept OPI3060bc

73,4 % Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Vestavěné digestoře

Klady

  • Dostupná cena
  • Poměrně slušný výkon 517 m3/h
  • Nízká maximální hlučnost

Zápory

  • Slabší účinnost proudění vzduchu
  • Horší filtrace tuků
  • Slabší energetická třída C
3 800 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Mezi vestavnými digestořemi patřil model Concept OPI3060bc v době psaní recenze (srpen 2022) k cenově dostupnějším produktům. V základních parametrech vyniká především poměrně nízkou hlučností 60 dB, ve které často pokulhávají i výrazně dražší modely. Naopak třídy účinnosti proudění vzduchu E a účinnosti filtrace tuků D se řadí ke slabším a energetická třída C zůstává víceméně průměrná.

Digestoř je klasicky kombinovaná, můžete ji využít na odtah i recirkulaci, to je dnes naprosto běžné. Její maximální výkon je 517 m3/h, pokryje tak potřeby zhruba středně velké kuchyně.

Parametr Tento produkt
Odvádění par

Kombinované

Výkon (m3/hod)

517

Hlučnost (dB)

60

Třída účinnosti proudění vzduchu

E

Třída účinnosti filtrace tuků

D

Třída účinnosti osvětlení

A

Energetická třída

C

Roční spotřeba energie (kWh)

41

Roční náklady na provoz v roce 2022 (Kč)

238

Ovládání a rozměry

V této sekci není třeba se dlouze rozepisovat, vestavné modely nejsou zrovna známé svou širokou nabídkou funkcí. Tuto digestoř tak můžete vypnout, zapnout a vybrat mezi 3 rychlostmi odsávání, to jsou zkrátka naprosto základní možnosti ovládání, které probíhá klasicky tlačítky. Nemá displej ani dálkový ovladač, obojí je ale u digestoří spíše raritou. Umístit ji můžete do 50 a více cm nad varnou desku, to je jedna z nižších hodnot, a měla by tak dobře zapadnout do většiny kuchyní.

Parametr Tento produkt
Počet rychlostí

3

Typ ovládání

Tlačítkové

Dálkový ovladač

Ne

Displej

Ne

Minimální výška nad plynovou deskou (cm)

50

Minimální výška nad elektrickou deskou (cm)

50

Šířka (cm)

52

Hloubka (cm)

29,6

Hlavní klady a zápory

Digestoř Concept potěší dostupnou cenou, za kterou získáte stále velmi slušný výkon. Výhodou je také poměrně nízká hlučnost. Slabší stránkou zůstává zejména účinnost proudění vzduchu a efektivita filtrace tuků.

Porovnání s alternativami

Zajímavou alternativou v podobné cenové kategorii by mohla být digestoř Amica SIO 655 BG. Ta naláká hlavně moderním vzhledem a dotykovým ovládáním, oproti modelu Concept má ale také lepší účinnost proudění vzduchu a filtrace tuků. Na druhou stranu je o pár decibelů hlučnější a má nižší výkon.

Pokud chcete v otázce výkonu spíše povýšit, podívejte se na recenzi modelu Faber Inka Plus HCS BK A52. Ten je  výkonnější, úspornější, jeho filtr lépe zachycuje tuky a má lepší účinnost proudění vzduchu. Oproti digestoři Concept je ale bohužel výrazně hlučnější.

Naše hodnocení a závěr

Mezi hlavní výhody digestoře Concept OPI3060bc patří poměr relativně nízké ceny a slušného výkonu 580 m3/h. S hlučností 60 dB jde zároveň o jeden z tišších modelů. Slabší stránkou je naopak efektivita filtrace tuků, stejně jako účinnost proudění vzduchu. Spotřebou se tento model řadí víceméně k průměru a také jeho možnosti ovládání a nastavení jsou zcela standardní – ovládá se tlačítky a vybírat můžete ze 3 rychlostí.

Pokud toužíte po trochu vyšším výkonu a lepší efektivitě, podívejte se také na recenzi digestoře Faber Inka Plus HCS BK A52.

3 800 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Concept OPI3060bc | Hodnocení: 73,4 %
Eliška je služebně nejstarší redaktorkou v našem týmu a různé kuchyňské spotřebiče má na starosti už dlouhá léta. Díky tomu se i na trhu s digestořemi dobře orientuje a snadno vám poradí, jaký výkon či další vlastnosti volit pro vaši kuchyni. Kromě digestoří recenzuje také různé typy sporáků, myčky a jiné větší spotřebiče.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Concept OPI3060bc

Concept OPI3060bc

3 800 Kč Orientační cena