Recenze Mora OT 611 X - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Mora OT 611 X

84,1 % Celkové hodnocení

Nejlepší cena/výkon v kategorii Vysouvací digestoře

Klady

  • Výkon 639 m3/h
  • Poměr ceny a výkonu
  • Energetická třída B

Zápory

  • Třída účinnosti filtrace tuků E
  • Hlučnost 68 dB
3 600 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Digestoř Mora OT 611 X představuje model se slušnými parametry za rozumnou cenu. Dražším konkurentům šlape na paty zejména svým výkonem 639 m3/h, který se hodí do středně velkých až větších kuchyní. Pozitivem je také účinnost osvětlení třídy A, ačkoliv ta je u dnešních digestoří poměrně běžná (srovnání ze srpna 2022). Na zbytku parametrů už je znát, že nejde zrovna o nejdražší model na trhu. Slabá je především filtrace tuků, se kterou se digestoř umístila ve třídě E.

Za účinnost proudění vzduchu a energetickou účinnost získala v obou případech známku B, což není úplně špatný výsledek. Horší energetickou třídu v praxi poznáte hlavně na spotřebě, která je oproti konkurenčním modelům trochu vyšší. Obecně ale digestoře nepatří mezi žrouty peněz a i vyšší spotřeba vás v tomto případě bude stát pouze několik desítek korun ročně navíc. Pochvaly se od nás ovšem nedočká hlučnost  tohoto modelu, ta se může vyšplhat až na 68 dB, což je jedna z vyšších hodnot na trhu.

Parametr Tento produkt
Odvádění par

Kombinované

Výkon (m3/hod)

639

Hlučnost (dB)

68

Třída účinnosti proudění vzduchu

B

Třída účinnosti filtrace tuků

E

Třída účinnosti osvětlení

A

Energetická třída

B

Roční spotřeba energie (kWh)

61

Roční náklady na provoz v roce 2022 (Kč)

353

Ovládání a rozměry

Vysouvací digestoře jsou obvykle poměrně jednoduché, to platí i pro model Mora. V kategorii ovládání se tak nedočkáte ničeho extra zajímavého. K zapínání, vypínání a nastavování rychlosti slouží klasická tlačítka, digestoř nemá ani dotykový panel, ani různé bezdrátové funkce, které by sloužily k jejímu ovládání. Ve výbavě nenajdete ani displej nebo dálkový ovladač, obecně ale nejsou tyto prvky u digestoří až tak běžné. Při používání můžete nastavit tři různé intenzity, což je zcela standardní číslo.

Instalace digestoře je možná minimálně 50 cm od elektrické a 65 cm od plynové varné desky. Některé konkurenční modely vyžadují kratší vzdálenost, stačí ale přeměřit, jak vysoko nad sporákem máte kuchyňskou skříňku, pravděpodobně se dočkáte dostatečné vzdálenosti.

Parametr Tento produkt
Počet rychlostí

3

Typ ovládání

Tlačítkové

Dálkový ovladač

Ne

Displej

Ne

Minimální výška nad plynovou deskou (cm)

65

Minimální výška nad elektrickou deskou (cm)

50

Šířka (cm)

60

Hloubka (cm)

30,5

Názory uživatelů a odborníků

Digestoř Mora ohodnotilo několik málo uživatelů, kteří ji obecně popisují jako nenápadný a spolehlivý model. Uživatelé také oceňují, že jde o český výrobek, který je navíc za rozumnou cenu. Podle některých názorů je digestoř tichá, častěji jsme se ale setkali naopak spíše se stížnostmi na její hlučnost. Další uživatelské recenze najdete na stránkách Heureka.cz.

Hlavní klady a zápory

Jako pozitivum můžeme u digestoře Mora vyzdvihnout především výkon 639 m3/h, dobře je na tom také s účinností osvětlení. Výhodou je samozřejmě rozumná cena, stejně jako česká značka, se kterou jsou uživatelé obecně spokojení. Hlavní nevýhodou je poměrně vysoká hlučnost 68 dB, pokulhává také účinnost filtrace tuků.

Porovnání s alternativami

Pokud je pro vás vysoká hlučnost digestoře Mora problém, za zvážení jistě stojí model AEG DPB5652M. Ten je mezi vysouvacími modely jeden z nejtišších. Oproti digestoři Mora má také lepší energetickou třídu, nižší spotřebu a lepší třídu proudění vzduchu. Za takový pokrok si ale pár tisíc připlatíte. Výkon přitom mají obě digestoře na podobné úrovni.

Méně náročným uživatelům by mohla naopak vyhovovat digestoř Gorenje TH60E3B, která zaujme především velmi nízkou cenou. K té se ovšem váže výrazně nižší výkon odsávání, horší účinnost proudění vzduchu a vyšší spotřeba. Naopak filtraci tuků tato digestoř zvládá lépe než mnohé dražší modely.

Naše hodnocení a závěr

Vysouvací digestoř Mora OT 611 X patří ke spotřebičům od české značky, které potěší rozumnou cenou. Za tu navíc dostanete výkon 639 m3/h, který je v této kategorii digestoří nadstandardní. Poměrně dobrá je i energetická třída B a ocenit můžeme také třídu účinnosti osvětlení A. V dalších ohledech už je tato digestoř spíše průměrná, místy i podprůměrná. Její slabinou je především vysoká hlučnost 68 dB a slabá filtrace tuků třídy E. Možnosti nastavení zůstávají zcela standardní a nedočkáte se smart ani jiných pokročilých funkcí.

Zejména zmíněná vysoká hlučnost byla pro řadu uživatelů této digestoře problémem. Pokud hledáte tišší model, podívejte se na recenzi digestoře AEG DPB5652M.

3 600 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Mora OT 611 X | Hodnocení: 84,1 %
Eliška je služebně nejstarší redaktorkou v našem týmu a různé kuchyňské spotřebiče má na starosti už dlouhá léta. Díky tomu se i na trhu s digestořemi dobře orientuje a snadno vám poradí, jaký výkon či další vlastnosti volit pro vaši kuchyni. Kromě digestoří recenzuje také různé typy sporáků, myčky a jiné větší spotřebiče.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Mora OT 611 X

Mora OT 611 X

3 600 Kč Orientační cena