Menu

Faber Inka Plus HCS BK A52 – Recenze, testy a srovnání

84,2 % Celkové hodnocení

Nejlepší cena/výkon v kategorii Vestavěné digestoře

Klady

  • Výkon 580 m3/h
  • Relativně úsporná

Zápory

  • Vysoká hlučnost 70 dB
  • V některých ohledech průměrná
6 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Digestoř Faber Inka Plus HCS BK A52 patří k vestavným kombinovaným modelům, to znamená, že ji v kuchyni  prakticky nezaznamenáte a zvládá jak odtah, tak recirkulaci. Výkon 580 m3/h bude dostatečný zhruba pro středně velké kuchyně, do objemu okolo 60 m3. Energeticky se digestoř řadí do třídy B, která je stále ještě poměrně dobrá, a její spotřeba 47 kW ročně je spíše nižší.

V ohledu proudění vzduchu a filtrace tuků je účinnost tohoto modelu víceméně průměrná, v obou případech patří do třídy C. S účinností osvětlení se zařadil do třídy A, to ale není nic výjimečného. Co nepochválíme, je maximální hlučnost, za dosahuje až 70 dB, a je tak jedna z nejvyšších v našem srovnání (srpen 2022).

Parametr Tento produkt
Odvádění par

Kombinované

Výkon (m3/hod)

580

Hlučnost (dB)

70

Třída účinnosti proudění vzduchu

C

Třída účinnosti filtrace tuků

C

Třída účinnosti osvětlení

A

Energetická třída

B

Roční spotřeba energie (kWh)

47

Roční náklady na provoz v roce 2022 (Kč)

273

Ovládání a rozměry

Tento model značky Faber nijak zvlášť neoslní svou výbavou, ta je ale obecně u vestavných digestoří velmi chudá. Dočkáte se tedy jen naprostého standardu, ve formě tlačítkového ovládání a výběru ze 3 rychlostí. Dotykové ovládání, dálkový ovladač ani různé chytré funkce nejsou u tohoto typu digestoří obvyklé.

Při instalaci musí být mezi digestoří a varnou deskou odstup minimálně 65 cm, to je jedna z vyšších hodnot, doporučujeme proto překontrolovat, v jaké výšce nad deskou máte kuchyňskou skříňku, do které plánujete digestoř nainstalovat.

Parametr Tento produkt
Počet rychlostí

3

Typ ovládání

Tlačítkové

Dálkový ovladač

Ne

Displej

Ne

Minimální výška nad plynovou deskou (cm)

65

Minimální výška nad elektrickou deskou (cm)

65

Šířka (cm)

52.2

Hloubka (cm)

28.6

Hmotnost (kg)

5.5

Hlavní klady a zápory

Výhodou digestoře Faber Inka je slušný poměr ceny a výkonu. Ve většině ohledů je ale spíše průměrná, zejména co se účinnosti proudění vzduchu nebo filtrace tuků týče. Za slabinu považujeme především vysokou hlučnost.

Porovnání s alternativami

Pokud vám nevadí si za novou digestoř připlatit a oceníte model, který může výkonem konkurovat i komínovým či ostrůvkovým digestořím, podívejte se na recenzi Electrolux LFG716R. Oproti digestoři Faber Inka má nejen vyšší výkon, ale i trochu nižší hlučnost, lepší účinnost proudění vzduchu a úspornější energetickou třídu. Nabízí také výběr ze 4 rychlostí. Její filtrace tuků je ale v porovnání s digestoří Faber o třídu horší.

Ušetřit naopak můžete s pořízením digestoře Concept OPI3060bc. Ta má oproti modelu Faber Inka pouze lehce nižší výkon a překvapí výrazně nižší hlučností. V otázce proudění vzduchu, filtrace tuku i energetické třídy je ale vždy alespoň o třídu slabší.

Naše hodnocení a závěr

Digestoř Faber Inka Plus HCS BK A52 představuje průměrný model za průměrnou cenu. Její výkon 580 m3/h bude dostačující i do středně velkých kuchyní, najdete u ní klasické tlačítkové ovládání a standardní výběr ze 3 rychlostí. Řadí se do poměrně dobré energetické třídy B, má průměrnou účinnost filtrace tuku i proudění vzduchu. Celkově tak nijak zvlášť nevyniká v pozitivním ani negativním slova smyslu, její největší slabinou je poměrně vysoká maximální hlučnost.

Výrazně tišší a také levnější model představuje digestoř Concept OPI3060bc, která navíc nemá nijak dramaticky nižší výkon. Obecně je ale méně účinná.

6 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Faber Inka Plus HCS BK A52 | Hodnocení: 84,2 %
Eliška je služebně nejstarší redaktorkou v našem týmu a různé kuchyňské spotřebiče má na starosti už dlouhá léta. Díky tomu se i na trhu s digestořemi dobře orientuje a snadno vám poradí, jaký výkon či další vlastnosti volit pro vaši kuchyni. Kromě digestoří recenzuje také různé typy sporáků, myčky a jiné větší spotřebiče.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Faber Inka Plus HCS BK A52

Faber Inka Plus HCS BK A52

6 500 Kč Orientační cena