Menu

Electrolux LFG716R – Recenze, testy a srovnání

93,6 % Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Vestavěné digestoře

Klady

  • Slušný výkon 700 m3/h
  • Úsporný chod
  • 4 rychlosti odsávání

Zápory

  • Slabší filtrace tuků
  • Mírně vyšší hlučnost
11 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Vestavná digestoř Electrolux LFG716R patřila v době psaní recenze (srpen 2022) k dražším modelům v této kategorii. A co za své vynaložené peníze dostanete? Především výkon 700 m3/h, díky kterému můžete tento model umístit i do větších kuchyní i kapacitě do 70 m3. Pozitivem je také energetická třída A, teda jedna z nejúspornějších na trhu, díky které se i takto výkonný model drží na poměrně nízké spotřebě 55 kWh za rok.

Vynikající je také třída účinnosti proudění vzduchu A, tu přitom mívají vestavné digestoře spíše slabší. Naopak třída účinnosti osvětlení A, do které se tato digestoř také řadí, je víceméně standardem. S účinností filtrace tuků se digestoř dostala do třídy D, která je spíše horší průměr, v dané cenové hladině bychom ocenili i něco lepší výsledek. Hlavně proto, že jde klasicky o kombinovaný model, využívat tak můžete odtah i recirkulaci, u které je zrovna filtrace tuků důležitá. Maximální hlučnost 67 dB je potom mírně nadprůměrná.

Parametr Tento produkt
Odvádění par

Kombinované

Výkon (m3/hod)

700

Hlučnost (dB)

67

Třída účinnosti proudění vzduchu

A

Třída účinnosti filtrace tuků

D

Třída účinnosti osvětlení

A

Energetická třída

A

Roční spotřeba energie (kWh)

55

Roční náklady na provoz v roce 2022 (Kč)

319

Ovládání a rozměry

K ovládání digestoře slouží klasická tlačítka, k dispozici ale máte také dálkový ovladač, se kterým se příliš často nesetkáváme. Výběr ze 4 rychlostí odtahu je také nadstandardní, většina digestoří má 3 (některé ale i 5). U tohoto modelu nenajdete displej ani žádné chytré funkce, mezi vestavnými digestořemi (a koneckonců ani digestořemi obecně) ale nejde o nijak obvyklou výbavu. Při instalaci je nutné digestoř umístit minimálně 50 cm nad elektrickou desku a 57 cm nad plynovou desku, to jsou poměrně běžné hodnoty, a měla by tak zapadnout do většiny kuchyní.

Parametr Tento produkt
Počet rychlostí

4

Typ ovládání

Tlačítkové

Dálkový ovladač

Ano

Displej

Ne

Minimální výška nad plynovou deskou (cm)

57

Minimální výška nad elektrickou deskou (cm)

50

Šířka (cm)

54

Hloubka (cm)

30

Hmotnost (kg)

8,7

Hlavní klady a zápory

Výhodou digestoře Electrolux je bezpochyby její výkon, oceňujeme také úsporný chod, výběr ze 4 rychlostí a dálkový ovladač ve výbavě. Slabší stránkou je, jako u řady modelů, filtrace tuků, se kterou se digestoř umístila v třídě D. Ani hlučnost 67 dB není zrovna nejnižší.

Porovnání s alternativami

Cenově dostupnější alternativu představuje Faber Inka Plus HCS BK A52. Ta má v porovnání s modelem Electrolux obecně slabší parametry, ale zpravidla ne o moc, stojí přitom o několik tisíc méně. Budete se tedy muset smířit s nižším výkonem, vyšší hlučností či slabší účinností proudění vzduchu. Naopak filtraci tuků zvládá tato digestoř lépe.

Pokud hledáte spíše model s moderním dotykovým ovládáním, podívejte se na recenzi digestoře Amica SIO 655 BG. Ta je oproti modelu Electrolux výrazně levnější a má nižší hlučnost a lepší filtraci tuků, nepotěší ale poměrně nízkým výkonem a slabší energetickou třídou.

Naše hodnocení a závěr

Díky výkonu 700 m3/h se může digestoř Electrolux LFG716R vyrovnat i řadě komínových nebo ostrůvkových modelů. Obecně je také velmi efektivní, zejména co se týče proudění vzduchu a osvětlení, v případě filtrace tuků už poněkud pokulhává. Výhodou je velmi úsporná energetická třída A, stejně jako výběr ze 4 rychlostí nebo dálkový ovladač. Slabinou je naopak vyšší hlučnost. Pokud hledáte elegantní tišší model s dotykovým ovládáním, podívejte se na recenzi digestoře Amica SIO 655 BG, budete se ale muset smířit s výrazně nižším výkonem.

11 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Electrolux LFG716R | Hodnocení: 93,6 %
Eliška je služebně nejstarší redaktorkou v našem týmu a různé kuchyňské spotřebiče má na starosti už dlouhá léta. Díky tomu se i na trhu s digestořemi dobře orientuje a snadno vám poradí, jaký výkon či další vlastnosti volit pro vaši kuchyni. Kromě digestoří recenzuje také různé typy sporáků, myčky a jiné větší spotřebiče.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Electrolux LFG716R

Electrolux LFG716R

11 000 Kč Orientační cena