Menu

Electrolux KFIB19X – Recenze, testy a srovnání

88,0 % Celkové hodnocení

Také nás zaujalo v kategorii Ostrůvkové digestoře

Klady

  • Možnost propojení s varnou deskou
  • Energetická třída A+
  • Nízká hlučnost 54 dB

Zápory

  • Slabší filtrace tuků
  • Vyšší cena
24 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Digestoř Electrolux KFIB19X patří mezi ostrůvkovými modely v době porovnání (srpen 2022) ke středně drahým až dražším modelům. Za vyšší investici ale získáte řadu vynikajících parametrů. V první řadě můžeme pochválit energetickou třídu, ta je u tohoto modelu A+, většina konkurentů se nacházela v různých nižších třídách. Také spotřeba tohoto modelu, 44 kW za rok, se tak řadí k těm opravdu nízkým. A to i přesto, že má digestoř poměrně vysoký výkon 740 m3/h. Jistě, mezi ostrůvkovými modely nejde v tomto směru úplně o špičku, stále jde ale o výkon nadstandardní, dostačující i pro větší místnosti.

Hlučností 54 dB se řadí k nejtišším modelům na trhu, což při delším vaření rozhodně oceníte. Pochválit můžeme také celkovou efektivitu tohoto modelu, vynikající známku A získal především za efektivitu proudění vzduchu, ale také za efektivitu osvětlení. Účinnost filtrace tuků byla ovšem hodnocená známkou D, v tomto ohledu má tak digestoř Electrolux trochu mezery.

Parametr Tento produkt
Odvádění par

Kombinované

Výkon (m3/hod)

740

Hlučnost (dB)

54

Třída účinnosti proudění vzduchu

A

Třída účinnosti filtrace tuků

D

Třída účinnosti osvětlení

A

Energetická třída

A+

Roční spotřeba energie (kWh)

44

Roční náklady na provoz v roce 2022 (Kč)

255

Ovládání a rozměry

Začneme-li tím zajímavějším, digestoř Electrolux patří k modelům, které můžete bezdrátově propojit s varnou deskou. Se zapínáním či nastavováním odsavače si pak už nemusíte dělat starosti, vše funguje automaticky. Pokud tuto možnost nevyužijete, k ovládání vám poslouží moderní dotykový panel. Digestoř je vybavena také dálkovým ovladačem, který není na trhu příliš běžný. Spíše sporadicky se setkáváme také s displejem, který u tohoto modelu chybí.

Při instalaci digestoře je nutné dodržet alespoň 65cm odstup od plynové desky a 50cm vzdálenost od elektrické desky, to jsou ale zcela běžné požadavky. V tabulce níže najdete i její rozměry.

Parametr Tento produkt
Počet rychlostí

5

Typ ovládání

Dotykové

Dálkový ovladač

Ano

Displej

Ne

Minimální výška nad plynovou deskou (cm)

65

Minimální výška nad elektrickou deskou (cm)

50

Šířka (cm)

90

Hloubka (cm)

61

Hmotnost (kg)

32,8

Hlavní klady a zápory

Negativem digestoře Electrolux je především slabší filtrace tuků, ani cena tohoto modelu navíc nepatří k nejnižším. Stále jde ale o poměrně adekvátní částku, když berete v potaz, že za ni dostanete možnost propojení digestoře s varnou deskou, vynikající energetickou účinnost a nízkou spotřebu, vysokou efektivitu proudění vzduchu i osvětlení a velmi nízkou hlučnost.

Porovnání s alternativami

Pokud vás digestoř Electrolux zaujala designem či dalšími parametry, ale hledáte ještě o něco vyšší výkon, mohla by se vám hodit digestoř Siemens LF91BUV50. Oproti modelu Electrolux je výrazně dražší, nabídne ale výkon 980 m3/h, velmi dobrou filtraci tuků a ještě o chlup nižší spotřebu. Navíc oplývá smart funkcemi, které značně rozšiřují možnosti používání.

Pár tisíc naopak ušetříte s modelem Guzzanti ORW White. V porovnání s digestoří Electrolux má dokonce trochu vyšší výkon a srovnatelnou efektivitu osvětlení, v ostatních ohledech už je ale slabší. Zejména spotřeba je znatelně vyšší a má o třídu horší filtraci tuků i účinnost proudění vzduchu.

Naše hodnocení a závěr

Digestoř Electrolux KFIB19X patří mezi nadupané modely, které uspokojí i náročnější uživatele. Silnou stránkou je především velmi nízká spotřeba, garantovaná energetickou třídou A+. Model má také vynikající účinnost proudění vzduchu i osvětlení, pouze účinnost filtrace tuků je trochu slabší. Potěší ovšem velmi nízká hlučnost 54 dB. Z funkcí můžeme vyzdvihnout především možnost propojení digestoře s varnou deskou, také výběr z 5 rychlostí odsávání je nadstandardní.

Model Electrolux můžeme označit za variantu s velmi dobrým poměrem ceny a kvality, samotná cena ale není úplně nízká. Pokud by vás zajímala dostupnější varianta, za zvážení stojí také digestoř Guzzanti ORW White.

24 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Electrolux KFIB19X | Hodnocení: 88,0 %
Eliška je služebně nejstarší redaktorkou v našem týmu a různé kuchyňské spotřebiče má na starosti už dlouhá léta. Díky tomu se i na trhu s digestořemi dobře orientuje a snadno vám poradí, jaký výkon či další vlastnosti volit pro vaši kuchyni. Kromě digestoří recenzuje také různé typy sporáků, myčky a jiné větší spotřebiče.

Diskuze a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud máte důležitou zprávu a očekáváte naši odpověď, oslovte nás přes e-mail.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Electrolux KFIB19X

Electrolux KFIB19X

24 000 Kč Orientační cena