Menu

Siemens LF91BUV50 – Recenze, testy a srovnání

92,0 % Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Ostrůvkové digestoře

Klady

  • Smart funkce
  • Vysoký výkon 980 m3/h
  • Skvělá účinnost sání i filtrace
  • Nízká spotřeba

Zápory

  • Vysoká cena
  • Prostorově náročnější
37 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Jak již cenovka tohoto produktu napovídá, ostrůvková digestoř Siemens LF91BUV50 je určená zejména pro náročnější uživatele. S výkonem 981 m3/h ji můžete využít i do opravdu velkých prostor o objemu do cca 100 m3. Zároveň je s hlučností 62 dB relativně tichá, ačkoliv existují i tišší modely. Ani v celkové účinnosti nebude mít moc konkurenci. Za účinnost proudění vzduchu i osvětlení získala nejlepší třídy A, s účinností filtrace tuku se zařadila do třídy B, což je stále velmi dobrý výsledek. Bez obav ji tak můžete využít jak k odtahu, tak k recirkulaci, zvládá obojí.

Co vytknout nemáme ani v ohledu energetické náročnosti, digestoř patří do nejlepší energetické třídy A a i přes velmi vysoký výkon spotřebuje jen 42 kW ročně, což je opravdu nízká hodnota.

Parametr Tento produkt
Odvádění par

Kombinované

Výkon (m3/hod)

981

Hlučnost (dB)

62

Třída účinnosti proudění vzduchu

A

Třída účinnosti filtrace tuků

B

Třída účinnosti osvětlení

A

Energetická třída

A

Roční spotřeba energie (kWh)

42

Roční náklady na provoz v roce 2022 (Kč)

244

Ovládání a rozměry

Také v otázce ovládání má tento model Siemens rozhodně co nabídnout. V první řadě je to výběr z 5 rychlostí odsávání, většina digestoří nabízí pouze 3. Samotné ovládání je moderní, dotykové, nijak proto nenarušuje design modelu. Doplněno je malým displejem, který vám ovládání digestoře usnadní. Součástí balení je dálkový ovladač, digestoř navíc můžete ovládat také prostřednictvím mobilní aplikace, jde totiž o tzv. smart model.

Co se instalace modelu týče, digestoř by měla být minimálně 65 cm od plynové varné desky a 55 cm od elektrické varné desky. To jsou poměrně obvyklé hodnoty, které by vás neměly nijak zvlášť omezovat.

Parametr Tento produkt
Počet rychlostí

5

Typ ovládání

Dotykové

Dálkový ovladač

Ano

Displej

Ano

Minimální výška nad plynovou deskou (cm)

65

Minimální výška nad elektrickou deskou (cm)

55

Šířka (cm)

89,8

Hloubka (cm)

60

Hlavní klady a zápory

Jako jediné zásadní negativum můžeme u digestoře Siemens uvést cenu, která je zkrátka velmi vysoká. Víceméně ji ale opodstatňuje fakt, že jde o opravdu nadstandardní model. Mezi jeho hlavní výhody patří smart funkce, velmi vysoký výkon, poměrně nízká hlučnost, vynikající efektivita ve všech směrech a slušný výběr rychlostí odsávání.

Porovnání s alternativami

O něco levnější variantou ve velmi podobném designovém provedení je digestoř Electrolux KFIB19X. Oproti modelu Siemens má sice o něco nižší výkon a horší efektivitu filtrace tuků, stále jde ale o vysoce nadstandardní model, potěší navíc velmi nízkou hlučností 54 dB. Nejde sice ovládat skrze mobilní aplikaci, má ale možnost propojení s varnou deskou, která zajišťuje automatický chod.

Pokud je pro vás i model Electrolux příliš drahý, za zvážení stojí také ostrůvková digestoř Guzzanti ORW White. Ta nabízí stále dost vysoký výkon 800 m3/h a zaujme specifickým designem. V ostatních ohledech už je ale v porovnání s digestoří Siemens slabší, týká se to především energetické třídy, účinnosti proudění vzduchu či účinnosti filtrace. Nedočkáte se ani žádných chytrých funkcí.

Naše hodnocení a závěr

Ostrůvkové digestoři Siemens LF91BUV50 v podstatě nemáme co vytknout, její hlavní nevýhodou tak zůstává poměrně vysoká cena. Jinak jde o velmi účinný model s výkonem 980 m3/h, nejlepší energetickou třídou, nejlepší třídou účinnosti proudění vzduchu i účinnosti osvětlení a velmi dobrou filtrací tuků. Potěší navíc smart funkcemi, díky kterým ji můžete ovládat např. přes mobilní telefon. Nechybí jí ani moderní dotykové ovládání a malý displej. Celkově tak můžeme tento model doporučit hlavně do velkých prostor a náročnějším uživatelům.

Pokud vám vyhovuje design a efektivita této digestoře, ale preferujete nižší cenu, podívejte se také na model Electrolux KFIB19X.

37 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Siemens LF91BUV50 | Hodnocení: 92,0 %
Eliška je služebně nejstarší redaktorkou v našem týmu a různé kuchyňské spotřebiče má na starosti už dlouhá léta. Díky tomu se i na trhu s digestořemi dobře orientuje a snadno vám poradí, jaký výkon či další vlastnosti volit pro vaši kuchyni. Kromě digestoří recenzuje také různé typy sporáků, myčky a jiné větší spotřebiče.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Siemens LF91BUV50

Siemens LF91BUV50

37 500 Kč Orientační cena