Menu

Electrolux LFU216X – Recenze, testy a srovnání

85,0 % Celkové hodnocení

Nejlepší cena/výkon v kategorii Podvěsné digestoře

Klady

  • Slušný výkon odsávání
  • Dobrý poměr ceny a kvality
  • Kratší vzdálenost od varné desky

Zápory

  • Vyšší hlučnost
  • Křehké ovládací páčky
  • Osvětlení v zadní části
2 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Digestoř Electrolux LFU216X jsme do našeho srovnání zařadili v říjnu 2022. Ve své cenové kategorii tehdy vynikala slušným výkonem 272 m3/h. V tomto ohledu se jako podvěsný model samozřejmě nemůže rovnat např. komínovým digestořím, a jde tak stále o variantu vhodnou spíše do menších kuchyní, mezi podvěsnými modely ale nejde o špatný výsledek. Její slabší stránkou je hlučnost 71 dB, která se řadí k vyšším.

V ostatních základních parametrech se držela spíše průměrných hodnot – to platí pro účinnost osvětlení, účinnost filtrace tuků nebo účinnost proudění vzduchu. Také energetická třída D byla víceméně průměr a provoz této digestoře se vám nijak zvlášť neprodraží.

Parametr Tento produkt
Odvádění par

Kombinované

Výkon (m3/hod)

272

Hlučnost (dB)

71

Třída účinnosti proudění vzduchu

E

Třída účinnosti filtrace tuků

D

Třída účinnosti osvětlení

D

Energetická třída

D

Roční spotřeba energie (kWh)

66

Roční náklady na provoz v roce 2022 (Kč)

383

Ovládání a rozměry

Vzhledem k tomu, že jde o podvěsný model, nemůžeme od digestoře Electrolux čekat v otázce ovládání a dalších funkcí žádné zázraky. Něčím ale přece jen zaujme – na rozdíl od klasických tlačítek se ovládá posuvnými páčkami. Stále ale manuálně, dotykové ovládání, dálkový ovladač či synchronizaci s mobilním telefonem budete v této kategorii produktů hledat spíše marně. Výběr ze 3 stupňů intenzity odsávání je naprostou klasikou.

Výhodou pro některé uživatele může být spíše menší minimální vzdálenost od elektrické desky – 50 cm, díky tomu můžete tuto digestoř využít i v kuchyni, kde jsou nízko umístěné skříňky. V tabulce dále najdete také rozměry a hmotnost modelu.

Parametr Tento produkt
Počet rychlostí

3

Typ ovládání

Posuvné

Dálkový ovladač

Ne

Displej

Ne

Minimální výška nad plynovou deskou (cm)

65

Minimální výška nad elektrickou deskou (cm)

50

Šířka (cm)

59,8

Hloubka (cm)

51

Hmotnost (kg)

5,4

Názory uživatelů a odborníků

Uživatelé ve svých recenzích kladně hodnotí především nízkou cenu odsavače par Electrolux. Vyhovují jim také omyvatelné nerezové filtry, slušný výkon odsávání a snadná montáž. V názorech na hlučnost se spíše rozcházejí, podle některých je tichý, podle jiných naopak hlučnější. Kritiky se dočkaly především ovládací páčky, které jsou z méně kvalitního plastu a snadno se poškodí. Některým uživatelů nevyhovuje ani umístění osvětlení, které je spíše vzadu. Další recenze najdete na portálu Heureka.cz.

Hlavní klady a zápory

Největším kladem digestoře Electrolux je poměr dostupné ceny a slušného výkonu odsávání. Pro někoho může být výhodou také možnost umístit digestoř poměrně nízko nad varnou deskou (v případě elektrické desky). V ostatních ohledech už je tento model spíše standardní, slabší stránkou je poměrně vysoká hlučnost a některé nedostatky ve zpracování, například ovládací páčky z křehkého plastu nebo ne zrovna optimální umístění osvětlení.

Porovnání s alternativami

V podobné cenové kategorii se jako zajímavá alternativa nabízí digestoř Concept OPP 2260. Ta má o něco nižší výkon, potěší ale nižší hlučností a odpadají u ní problémy s méně kvalitním posuvným ovládáním. Potěší také o stupeň lepší filtrací tuků, naopak je méně úsporná a má horší třídu proudění vzduchu. Nedá se navíc umístit tak nízko nad kuchyňskou linku, potřebuje odstup alespoň 65 cm.

Cenově dostupnější variantou je potom odsavač par Mora OP 630 W. U něj je kromě nižší ceny výhodou také nižší hlučnost a efektivnější filtrace tuků. Nevýhodou je ale výrazně nižší výkon, kvůli kterému jde o model vhodný pouze do malých kuchyní.

Naše hodnocení a závěr

Electrolux LFU216X patří k modelům se slušným poměrem ceny a výkonu. Potěší zejména relativně silným odtahem (v porovnání s dalšími podvěsnými modely za podobnou cenu), v ostatních ohledech už je spíše průměrná. Jako slabinu v jejím případě vnímáme zejména vyšší hlučnost a podle zkušeností uživatelé není její provedení úplně bytelné, poškození se často dočkají zejména posuvné páčky ovládání.

Zajímavou alternativou v podobné cenové kategorii by mohla být digestoř Concept OPP 2260 s klasickým tlačítkovým ovládáním.

2 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Electrolux LFU216X | Hodnocení: 85,0 %
Eliška je služebně nejstarší redaktorkou v našem týmu a různé kuchyňské spotřebiče má na starosti už dlouhá léta. Díky tomu se i na trhu s digestořemi dobře orientuje a snadno vám poradí, jaký výkon či další vlastnosti volit pro vaši kuchyni. Kromě digestoří recenzuje také různé typy sporáků, myčky a jiné větší spotřebiče.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Electrolux LFU216X

Electrolux LFU216X

2 500 Kč Orientační cena