Menu

Mora OP 630 W – Recenze, testy a srovnání

74,0 % Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Podvěsné digestoře

Klady

  • Dostupná cena
  • Nízká hlučnost
  • Průměrná energetická třída C

Zápory

  • Nižší sací výkon
  • Nižší efektivita proudění vzduchu
1 800 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Digestoř Mora OP 630 W jsme do našeho srovnání zařadili v říjnu 2022, v té době patřila k cenově dostupnějším modelům na trhu. Není tak velkým překvapením, že je zároveň jedna ze slabších, její výkon sání 183 m3/h vystačí pouze pro malé kuchyně do objemu cca 18 m3. Pozitivem ale je, že v dalších ohledech ani zdaleka nezaostává za dražší konkurencí (v kategorii podvěsných digestoří).

Řadí se do třídy účinnosti proudění vzduchu E, třídy účinnosti filtrace tuků D a třídy účinnosti osvětlení D, to vše byly zcela standardní výsledky. Energetická třída C je dokonce jedna z úspornějších na trhu a pozitivem je i poměrně nízká hlučnost 66 dB (modely se slabším sáním bývají často tišší než výkonnější varianty). Stejně jako prakticky všechny dnešní digestoře, i tato je kombinovaná, to znamená, že zvládá odtah i recirkulaci.

Parametr Tento produkt
Odvádění par

Kombinované

Výkon (m3/hod)

183

Hlučnost (dB)

63

Třída účinnosti proudění vzduchu

E

Třída účinnosti filtrace tuků

D

Třída účinnosti osvětlení

D

Energetická třída

C

Roční spotřeba energie (kWh)

40,6

Roční náklady na provoz v roce 2022 (Kč)

236

Ovládání a rozměry

Typ ovládání digestoře Mora neurazí ani nenadchne, jde zkrátka o standard. Nabízí výběr ze tří intenzit sání, jako většina podvěsných modelů na trhu, a ovládá se standardně tlačítky. U některých dražších typů můžete narazit např. na dotykové ovládání, dálkový ovladač či chytré funkce, to se ale týká spíše komínových či ostrůvkových digestoří, u podvěsných variant se nedá s něčím takovým počítat.

Nad plynovou desku lze digestoř umístit minimálně ve výšce 65 cm, nad elektrickou je to pak 50 cm, což je jedna z menších hodnot a může se hodit do kuchyní s nižšími skříňkami.

Parametr Tento produkt
Počet rychlostí

3

Typ ovládání

Tlačítkové

Dálkový ovladač

Ne

Displej

Ne

Minimální výška nad plynovou deskou (cm)

65

Minimální výška nad elektrickou deskou (cm)

50

Šířka (cm)

60

Hloubka (cm)

50,5

Hmotnost (kg)

5,5

Názory uživatelů a odborníků

K odsavači Mora se vyjádřilo několik desítek uživatelů a většina je s tímto výrobkem spokojená. Pozitivně hodnotí především dostupnou cenu a odtah označují za dostatečný. Je ale potřeba počítat s tím, že jde zkrátka o levný výrobek, řada uživatelů proto není spokojená s kvalitou zpracování (tenké plechy, složitá instalace, nesedící součástky) a stěžují si také na nesrozumitelný návod k instalaci a použití. Další recenze k přečtení najdete na stránkách Heureka.cz.

Hlavní klady a zápory

Hlavním pozitivem digestoře Mora je bezpochyby její dostupná cena. V porovnání s dalšími modely v dané kategorii potěší také nižší hlučností a relativně úspornou energetickou třídou. V ostatních ohledech je parametrově spíše průměrná, slabší je nakonec její výkon sání, což je ale v dané cenové hladině pochopitelné.

Nevýhody se projevují spíše při reálném používání, někteří uživatelé si stěžují na nekvalitní zpracování a choulostivé materiály, jiní měli problém s příliš složitou instalací.

Porovnání s alternativami

Pokud vám nevadí si za digestoř trochu připlatit, o pár set dráž získáte digestoře Concept OPP 2260 a Electrolux LFU216X. Obě tyto varianty překonávají digestoř Mora především výkonem sání, lépe hodnocené je také jejich celkové zpracování. Model Electrolux je ale o něco hlučnější a méně úsporný, ještě horší energetické třídy se potom dočkáte v případě digestoře Concept.

Naše hodnocení a závěr

Digestoř Mora OP 630 W můžeme doporučit velmi nenáročným uživatelům, kteří hledají především levný produkt a mají malou kuchyni. Nízká cena je totiž její největší výhodou, spolu s poměrně nízkou hlučností a poměrně úsporným chodem. Kromě slabšího výkonu je negativem zejména kvalita zpracování, se kterou někteří uživatelé nebyli spokojení. Stížnosti se objevovaly také na nesrozumitelnost návodu a instrukcí k instalaci. Náročnějším uživatelům bychom proto doporučili spíše některou z dražších digestoří, za zvážení stojí například Concept OPP 2260.

1 800 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Mora OP 630 W | Hodnocení: 74,0 %
Eliška je služebně nejstarší redaktorkou v našem týmu a různé kuchyňské spotřebiče má na starosti už dlouhá léta. Díky tomu se i na trhu s digestořemi dobře orientuje a snadno vám poradí, jaký výkon či další vlastnosti volit pro vaši kuchyni. Kromě digestoří recenzuje také různé typy sporáků, myčky a jiné větší spotřebiče.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Mora OP 630 W

Mora OP 630 W

1 800 Kč Orientační cena