Menu

AEG DPB5652M – Recenze, testy a srovnání

92,3 % Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Vysouvací digestoře

Klady

  • Výkon 647 m3/h
  • Hlučnost 63 dB
  • Nízká spotřeba

Zápory

  • Třída účinnosti osvětlení D
  • Třída účinnosti filtrace E
8 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Digestoř AEG DPB5652M patří k tzv. vysouvacím modelům, to znamená, že je většinu času poměrně nenápadně zabudovaná v kuchyňské skříňce a vytáhnete ji jen v případě potřeby. Ve své kategorii nabízí v době srovnání (srpen 2022) jeden z vyšších výkonů, 674 m3/h vám vystačí i na střední až větší kuchyni. Výhodou tohoto modelu je dobrá energetická účinnost, řadí se do třídy A a za rok spotřebuje jen necelých 40 kW, což je opravdu zanedbatelná hodnota.

Hlučnost 63 dB je jedna z nižších, nejde ale o vyloženě tichou digestoř, to by se musela držet pod 60 dB. Pozitivem je třída účinnosti proudění vzduchu A, která je nejlepší na trhu a zdaleka se do ní neřadí všechny digestoře. Trošku překvapením je třída účinnosti osvětlení D, většina modelů na trhu patří do nejlepší třídy A. Potíží pro řadu digestoří naopak bývá nízká účinnost filtrace tuků, i tuto najdeme ve slabší třídě E.

Parametr Tento produkt
Odvádění par

Kombinované

Výkon (m3/hod)

647

Hlučnost (dB)

63

Třída účinnosti proudění vzduchu

A

Třída účinnosti filtrace tuků

E

Třída účinnosti osvětlení

D

Energetická třída

A

Roční spotřeba energie (kWh)

39,7

Roční náklady na provoz v roce 2022 (Kč)

230

Ovládání a rozměry

Ovládání digestoře AEG je zcela standardní, tlačítkové. Nedočkáte se  dotykového panelu, displeje, dálkového ovladače ani chytrých funkcí, je ovšem na vás, jestli tyto prvky u digestoře vůbec potřebujete. Při používání máte na výběr ze tří rychlostí odsávání, to je standardní varianta, kterou najdete u většiny digestoří, jen ty nejdražší obvykle mívají stupňů více.

V tabulce se můžete podívat na rozměry digestoře, ty je dobré zkontrolovat, aby vám zapadla do kuchyňské skříňky. Co se týče umístění, digestoř je nutné nainstalovat nejméně 45 cm od elektrické desky a 65 cm od plynové desky. U konkurenčních modelů se často setkáváme s vyššími čísly, může tak jít o dobrou variantu, pokud máte skříňky nízko nad sporákem.

Parametr Tento produkt
Počet rychlostí

3

Typ ovládání

Tlačítkové

Dálkový ovladač

Ne

Displej

Ne

Minimální výška nad plynovou deskou (cm)

65

Minimální výška nad elektrickou deskou (cm)

43

Šířka (cm)

59,8

Hloubka (cm)

28

Hmotnost (kg)

12,5

Hlavní klady a zápory

Ve své kategorii vyniká digestoř AEG zejména výkonem 647 m3/h, nízkou spotřebou, se kterou se zařadila do energetické třídy A, a relativně nízkou hlučností 63 dB. Slabší stránkou je v jejím případě efektivita osvětlení, za tu dostala známku D. Slabší je také účinnost filtrace tuků.

Porovnání s alternativami

Takřka totožný výkon za výrazně nižší cenu nabízí digestoř Mora OT 611 X. Ta má ovšem oproti modelu AEG také podstatně vyšší spotřebu, nepotěší ani poměrně vysokou hlučností 68 dB. Na druhou stranu ale digestoř AEG překonává v otázce účinnosti osvětlení.

Pokud hledáte opravdu cenově dostupný model, za zvážení stojí také digestoř Gorenje TH60E3B. I ta má vyšší účinnost osvětlení než digestoř AEG, předhání ji také efektivitou filtrace. Její výkon odsávání je ale podstatně nižší (350 m3/h), má výrazně horší třídu účinnosti proudění vzduchu a nepotěší ani slabší energetickou třídou C.

Naše hodnocení a závěr

Výsuvné digestoře obecně bývají poměrně jednoduché a ani model AEG DPB5652M není výjimkou. Nečekejte tedy žádné variabilní programy, chytré funkce, dotykový panel a jiné vychytávky, na které můžete narazit u některých jiných typů digestoří. Silnou stránkou tohoto modelu ale zůstává slušný výkon odsávání 647 m3/h, relativně nízká hlučnost 63 dB a nízká spotřeba, zaručená energetickou třídou A.

Vytknout mu naopak můžeme nízkou efektivitu osvětlení i filtrace. V těchto ohledech si vede lépe například digestoř Gorenje TH60E3B, která je i podstatně levnější, budete se ale muset smířit s výrazně nižším výkonem.

8 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: AEG DPB5652M | Hodnocení: 92,3 %
Eliška je služebně nejstarší redaktorkou v našem týmu a různé kuchyňské spotřebiče má na starosti už dlouhá léta. Díky tomu se i na trhu s digestořemi dobře orientuje a snadno vám poradí, jaký výkon či další vlastnosti volit pro vaši kuchyni. Kromě digestoří recenzuje také různé typy sporáků, myčky a jiné větší spotřebiče.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze AEG DPB5652M

AEG DPB5652M

8 000 Kč Orientační cena