Menu

Recenze a test Gorenje TH60E3B

74,5 % Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Vysouvací digestoře

Klady

  • Dostupná cena
  • Vysoká účinnost filtrace tuků

Zápory

  • Vyšší hlučnost
  • Slabší energetická účinnost
2 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Digestoř Gorenje TH60E3B patří díky své černé barvě k poměrně netypickým modelům. Tato vysouvací digestoř má výkon 350 m3/h, který je vhodný spíše do menších kuchyní o objemu max. 35 m3. Maximální hlučnost 67 dB patří spíše k vyšším, při používání na intenzivní stupeň tak může být poněkud hlučná.

Co se efektivity týče, potěší především dobrou účinností filtrace tuků, se kterou se umístila v třídě B a překonává tím i řadu dražších modelů. Naopak energeticky je účinná víceméně průměrně. Patří do energetické třídy C, má slabší třídu účinnosti proudění vzduchu E a naopak vynikající třídu účinnosti osvětlení A (ta je ale poměrně běžná). Spotřeba 48,4 kW ročně se, ač relativně nízká, vyrovná i spotřebě výrazně výkonnějších modelů.

Parametr Tento produkt
Odvádění par

Kombinované

Výkon (m3/hod)

350

Hlučnost (dB)

67

Třída účinnosti proudění vzduchu

E

Třída účinnosti filtrace tuků

B

Třída účinnosti osvětlení

A

Energetická třída

C

Roční spotřeba energie (kWh)

48,4

Roční náklady na provoz v roce 2022 (Kč)

281

Ovládání a rozměry

Stejně jako u většiny výsuvných digestoří, ani u modelu Gorenje TH60E3B se nedočkáte žádných přelomových technologií. Ovládání probíhá klasicky tlačítkovým spínačem a volit můžete ze tří rychlostí, což je mezi digestořemi víceméně základ. V balení nenajdete dálkový ovladač, digestoř nemá displej ani žádné chytré funkce, nic z toho se ale v dané cenové kategorii nedá očekávat.

Výrobce neuvádí v pokynech k instalaci minimální výšku nad sporákem, doporučujeme proto držet se obecně doporučovaných hodnot, tedy min. 40-60 cm nad elektrický a min. 60-75 cm nad plynový sporák.

Parametr Tento produkt
Počet rychlostí

3

Typ ovládání

Tlačítkové

Dálkový ovladač

Ne

Displej

Ne

Šířka (cm)

60

Hloubka (cm)

30,6

Hmotnost (kg)

6,8

Názory uživatelů a odborníků

Uživatelsky patří digestoř Gorenje mezi poměrně oblíbený model, v době psaní recenze (srpen 2022) byla jedním z nejprodávanějších produktů na českém trhu. Přesto se k ní nesešlo mnoho uživatelských recenzí. Ty, které má, zmiňují hlavně jednoduchou montáž, dobrou cenu a dostačující výkon. Podle některých hodnocení je ale při nejvyšším stupni odsávání poměrně hlučná. Další recenze najdete na stránkách Heureka.cz.

Hlavní klady a zápory

Hlavní výhodou digestoře Gorenje je poměrně dostupná cena, zaujme navíc netypickou černou barvou. Silnou stránkou je také účinná filtrace tuků, kterou překonává i dražší modely. Nevýhodou je spíše vyšší hlučnost, stejně jako slabší výkon, vhodný hlavně do menších kuchyní.

Porovnání s alternativami

V podobné cenové kategorii najdete například digestoř Electrolux LFP316S. Ta už se drží klasické stříbrné barvy, má nepatrně vyšší výkon než model Gorenje a o trochu lepší účinnost proudění vzduchu. Na druhou stranu je její filtrace tuků poměrně slabá, je ještě o 1 dB hlučnější a má velmi chabou účinnost osvětlení třídy E. Energetickou třídu mají oba modely stejnou, stejně jako typ ovládání a množství rychlostních stupňů.

O trochu dražší, za to výkonnější variantu představuje digestoř Mora OT 611 X. Kromě výkonu odsávání překonává model Gorenje také v účinnosti proudění vzduchu a má lepší energetickou třídu. Ovšem opět neoslní účinností filtrace tuků a je také o 1 dB hlučnější než digestoř Gorenje.

Naše hodnocení a závěr

Digestoř Gorenje TH60E3B můžeme s výkonem 350 m3/h doporučit hlavně do menších kuchyní. Má spíše slabší efektivitu proudění vzduchu, potěší ale účinnou filtrací tuků, kterou nedisponuje ani řada dražších modelů. Její energetická třída C už je víceméně průměr. Standardní je také tlačítkové ovládání s výběrem tří rychlostí, nedočkáte se žádných zajímavých funkcí ani doplňků, to je ale opodstatněné typem a také pořizovací cenou tohoto modelu.

Pokud hledáte spíše výkonnější model a oželíte elegantní černou barvu, možná se vám bude více hodit digestoř Mora OT 611 X.

2 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Gorenje TH60E3B | Hodnocení: 74,5 %
Eliška je služebně nejstarší redaktorkou v našem týmu a různé kuchyňské spotřebiče má na starosti už dlouhá léta. Díky tomu se i na trhu s digestořemi dobře orientuje a snadno vám poradí, jaký výkon či další vlastnosti volit pro vaši kuchyni. Kromě digestoří recenzuje také různé typy sporáků, myčky a jiné větší spotřebiče.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Gorenje TH60E3B

Gorenje TH60E3B

2 000 Kč Orientační cena