Menu

Crossio SolarPower 28W 2.0 – Recenze, testy a srovnání

Dobré Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Solární nabíječky

Klady

  • Možnost nabíjet dvě zařízení
  • I pro delší pobyty v přírodě
  • Rozměry po sbalení
  • Vysoká účinnost (21 až 23 %)

Zápory

  • Pro někoho vyšší cena
  • Může se pronést
  • V balení jen jeden kabel
2 600 Kč Orientační cena

Pokud hledáte solární nabíječku, která je aktuálně nejen velmi dobře hodnocena, ale zároveň patří k nejoblíbenějším na trhu, doporučit vám můžeme Crossio SolarPower 2.0 s výkonem 28 W. Nabízí totiž zajímavé vlastnosti a navíc ani zdaleka nejde o nejdražší produkt tohoto typu na trhu.

Základní charakteristiky

Crossio SolarPower 28 W 2.0 se skládá hned ze čtyř odolných panelů, přičemž každý z nich se stará o výkon 7 wattů, což dává dohromady celkovou výkonnost 28 wattů. Spolehnout se můžete také na vysokou účinnost nabíjení, která činí 21 až 23 %. U mnoha jiných solárních panelů přitom bývá účinnost nižší, když se pohybuje kolem 17 %. Je-li venku slunečno, může nabíjet prakticky stejně rychle jako klasická nabíječka (plného nabití dosáhne už cca za 2,5 hodiny).

Crossio SolarPower 28 W 2.0 dokáže nabíjet dvě zařízení najednou, což může být praktické. Pokud tedy budete trávit mimo domov více času, jedná se o vhodné řešení. Navíc je voděodolná (stupeň krytí IPx4), takže může mít místo v batohu při různých outdoorových aktivitách. V případě horšího počasí doporučujeme přibalit také powerbanku. Pak se ovšem mohou obě zařízení poněkud pronést, byť není hmotnost této solární nabíječky nejvyšší (cca 0,6 kg).

Parametr Tento produkt
Výkon (W)

28

Maximální nabíjecí proud (mAh)

2 400

Výstupní napětí (V)

5

Hmotnost (g)

596

Odolnost proti vlhkosti a prachu

Ano

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Crossio SolarPower 28 W 2.0 patří mezi nejprodávanějšího produkty tohoto typu na trhu, neboť je mezi uživateli velmi oblíbená. Zaujme slušným vstupním výkonem, velmi dobrou efektivitou nabíjení a možností nabíjet dvě zařízení současně. Na druhou stranu se pak intenzita nabíjení dělí. Po sbalení jsou kvitovány kompaktní rozměry, což z ní činí perfektní nabíječku na delší pobyty v přírodě. Některým uživatelům ale připadá poněkud dražší.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Solární nabíječka Crossio SolarPower 28 W 2.0 zaujme velmi dobrou efektivitou nabíjení (21 až 23 %) i možností nabíjet více zařízení najednou. Po sbalení má kompaktní rozměry a zaujme i voděodolností, pročež se jedná o vhodný zdroj energie pro delší pobyty v přírodě. Tedy pokud vám nepřipadá vysoká pořizovací cena, což u některých jedinců neplatí, a budete počítat i s tím, že se společně s powerbankou může poněkud pronést.

Porovnání s alternativami

Dříve patřila mezi velmi oblíbené produkty solární nabíječka Crossio SolarPower 21 W, kterou už dnes ovšem budete shánět jen těžko. K dispozici naopak máte ještě novější variantu, než je recenzovaný produkt, a to Crossio SolarPower 28 W 3.0. Dané zařízení ovšem není u uživatelů ani zdaleka tak oblíbené a k jeho funkčnosti existují určité výhrady. Ve stejné cenové kategorii si nicméně lze pořídit např. i nabíječku Malapa SO128.

Závěrečné shrnutí

Hledáte-li vhodnou solární nabíječku na (delší) aktivity v přírodě, Crossio SolarPower 28 W 2.0 vám určitě můžeme na závěr naší recenze doporučit. Nejlepším doporučením jsou nicméně recenze samotných uživatelů, kteří jsou spokojeni s její účinností, možností nabíjet dvě zařízení současně nebo kompaktními rozměry po sbalení. Pořizovací cena sice není nejnižší, na druhou stranu existují i několikanásobně dražší solární nabíječky.

2 600 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Crossio SolarPower 28W 2.0 | Hodnocení: Dobré
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je zkušený redaktor, který navíc tráví spoustu volného času v přírodě. Nejenže si tedy o recenzovaných zařízeních dokáže najít všechny relevantní informace, ale sám velmi dobře ví, jak je důležité mít (nejen) při outdoorových aktivitách záložní zdroj energie. Za výtečné řešená přitom považuje právě solární nabíječky, které berou energii ze slunečního záření a mohou ji rovnou poskytovat dále.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Crossio SolarPower 28W 2.0

Crossio SolarPower 28W 2.0

2 600 Kč Orientační cena