Recenze a porovnání Babymoov Easy Care Digital Green

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Klady:

Velký dosah

Funkce VOX

Zápory:

Málo funkcí

1 500 Kč
orientační cena

Přenos signálu a napájení
(max. 10)
Možnosti nastavení a upozornění
(max. 10)
Hodnocení funkcí
(max. 10)
Celkové
hodnocení
7,2 8,3 1,1 62,0 %

Souhrnné údaje 

Dětská chůvička Babymoov Easy Care Digital Green používá pro přenos signálu digitální technologii. Tu používá většina z testovaných chůviček. Ta se vyznačuje kratším dosahem, ale lepší ochranou proti rušení signálu. Přesto má však nadprůměrný dosah 500 metrů ve volném prostranství. Ostatní digitální chůvičky v našem srovnání v roce 2018 měly dosah maximálně 330 metrů. Co je ale u této chůvičky podprůměrné je počet kanálů. Dva kanály nemusí stačit k optimálně čistému zvuku. Záleží však na prostředí, ve kterém budete přístroj používat. V husté městské zástavbě by mohl být rušený okolními přístroji. Výhodou však je, že chůvička si díky automatickému ladění sama vybere vhodnější kanál, vy tak nebudete muset zjišťovat, na kterém kanálu má chůvička lepší zvuk. To umí většina z testovaných chůviček, Díky napájení bateriemi lze tuto chůvičku používat i tam, kde není elektrická zásuvka. Výdrž baterie záleží na způsobu používání a je proto velice individuální. V našem srovnávacím testu jsme ji proto nehodnotili. Možnost nabíjet dětskou jednotku bateriemi je velkou výhodou zejména pokud se často pohybujete v místech, kde nejsou zásuvky, nebo necháváte spinkat své dítě například na zahradě nebo balkóně. Bateriový provoz dětské jednotky umožňuje polovina srovnávaných modelů. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce Babymoov 38 % Philips, 15 % Truelife, 8 % Bravo, 8 % Beurer, 8 % Babymoov, 8 % Smarton, 8 % Vtech, 8 % Motorola
Typ  audio 77 % audio, 23 % video
Technologie přenosu signálu  digital 85 % digital, 15 % analog
Šifrovací technologie DECT nebo A-FHSS  ne 69 % ano, 31 % ne
Počet kanálů  2 68,44
Automatické ladění  ano 77 % ano, 15 % ne, 8 % Neuvedeno
Dosah ve volném prostranství 500 395,38
Možnost použití mimo zásuvku  ano 54 % ano, 23 % ne, 23 % s powerbankou

Hodnocení nastavení a upozornění

Model značky Babymoove je vybavený signalizací ztráty signálu, nestane se vám tedy, že byste byli nevědomky mimo dosah dětské jednotky a neslyšeli tak pláč svého dítěte. Stejně tak vás upozorní na vybití baterie. Chybí jí ale funkce vibrace při upozornění, tu v našem testu měla ale jen čtvrtina porovnávaných přístrojů. Úroveň zvuku ukazuje 5 LED diod, které se postupně rozsvěcejí. To je u porovnávaných chůviček maximum. Co se týká nastavení, lze upravit citlivost mikrofonu. Můžete si tedy nastavit, při jaké úrovni bude chůvička na zvuky reagovat. Záleží jen na vás, jestli si nastavíte citlivost tak, abyste věděli o každém zamumlání vašeho dítka, nebo chcete slyšet až hlasitý pláč. Nastavit si můžete také hlasitost na rodičovské jednotce a přizpůsobit se tak hlasitosti ve vašem okolí. Chůvičce však chybí funkce obousměrné komunikace, ta u možňuje mluvit prostřednictvím rodičovské jednotky na dítě a uklidnit ho. Tuto funkci měla v našem srovnávacím testu více než polovina modelů a pokud na ní trváte, můžete sáhnout například po Motorola MBP 16.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Signalizace ztráty signálu  ano 100 % ano
Signalizace vybití baterie ano 92 % ano, 8 % ne
Vibrace rodičovské jednotky  ne 77 % ne, 23 % ano
Světelná indikace zvuku  ano 77 % ano, 23 % ne
Počet diod  5 3,00
Nastavitelná citlivost mikrofonu  ano 54 % ano, 46 % ne
Nastavitelná hlasitost  ano 100 % ano
Obousměrná komunikace  ne 62 % ano, 38 % ne

Hodnocení funkcí

Vybavení funkcemi není u této chůvičky ve srovnání s ostatními výrobky  nijak bohaté. Za největší nedostatek z pohledu funkcí považujeme absenci noční lampičky a teploměru. Chybí ji také uspávací mód a senzor vlhkosti, ten ale není u chůviček obvyklý. Co ale této chůvičce nechybí je VOX systém. Ten šetří energii a snižuje elektromagnetické emise tím, že reaguje pouze v případě, že zaslechne zvuky. V opačném případě nepřenáší žádný signál.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Noční lampička  ne 54 % ano, 46 % ne
Ukolébavky  ne 54 % ano, 46 % ne
Přehrávání mp3 souborů  ne 92 % ne, 8 % ano
Promítání noční oblohy  ne 92 % ne, 8 % ano
EKO Smart  ne 54 % ne, 46 % ano
VOX systém  ano 62 % ne, 38 % ano
Senzor teploty  ne 54 % ano, 46 % ne
Senzor vlhkosti  ne 92 % ne, 8 % ano

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé si v recenzích pochvalují zejména možnost používat obě jednotky na baterie, čistý zvuk ale také design. Podle některých jsou výhodou také malé rozměry. Výrobku naopak vytýkají nízkou hlasitost rodičovské jednotky a světlo z dětské jednotky, které v noci ruší jejich děti. Celkově výrobek hodnotí pozitivně zejména pro malé rozměry a bateriový provoz.

Naše hodnocení a závěr

Chůvička Babymoov Easy Care Digital Green je vhodná spíše pro nenáročné uživatele, kteří nepotřebují mnoho funkcí. Výhodou je úsporný systém VOX a bateriový provoz obou jednotek a nadprůměrný dosah. Slabinou je naopak slabší výbava funkcemi. Pokud jsou pro vás funkce důležité, doporučíme například dětskou chůvičku Motorola MBP 16 ze stejné cenové kategorie, která za funkce získala ve srovnávacím testu více bodů.