Recenze a test Vtech DM1211 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Vtech DM1211

9. místo
62,6 % Celkové hodnocení
 • Nízká cena
 • Velký dosah
 • Oboustranná komunikace
 • Málo funkcí
 • Nutnost připojení do sítě
 • Žádný režim šetření energie
1 300 Kč Orientační cena
 • 5,2/10
  Přenos signálu a napájení
 • 8,1/10
  Možnosti nastavení a upozornění
 • 3,6/10
  Hodnocení funkcí
 • 62,6 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Dětská chůvička Vtech DM1211 přenáší zvuk pomocí digitální technologie, která je oproti analogové méně náchylná na rušení. Ve srovnání s ostatními digitálními chůvičkami měla (v prosinci 2020) nadprůměrný dosah v otevřeném prostoru i v interiéru. Signál je šifrován technologií DECT, která znesnadňuje rušení dalšími přístroji a tím zlepšuje kvalitu přenášeného zvuku. Jedná se o audiochůvičku, takže možnost spatřit dítko na videu vám neposkytne. Rodičovská jednotka je vybavena podsvíceným LCD displejem. Ten usnadňuje ovládání a zároveň vizuálně odlišuje dětskou a rodičovskou jednotku. U některých jiných audiochůviček obě jednotky vypadají velmi podobně, takže může dojít k záměně.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Vtech

27 % Philips, 20 % Truelife, 13 % Vtech, 13 % Bayby, 7 % Bravo, 7 % Beurer, 7 % Babymoov, 7 % Badabulle
Typ

Audio

73 % Audio, 27 % Video
Technologie přenosu signálu

Digital

80 % Digital, 20 % Analog
Šifrovací technologie DECT nebo A-FHSS

Ano

67 % Ano, 33 % Ne
Dosah ve volném prostranství

460

393,33
Dosah v budově

75

65,63
Možnost použití mimo zásuvku

Ne

60 % Ano, 20 % Ne, 20 % S powerbankou

Hodnocení nastavení a upozornění

Pokud se dostanete mimo dosah signálu nebo se vaše zařízení bude blížit vybití, chůvička vás upozorní akustickým signálem. Pokud zachytí u postýlky zvuk, pomocí pěti diod zjistíte, jak je hlasitý. Budete tak schopni rozlišit intenzivní křik od neškodného povídání či broukání. Nastavení citlivosti mikrofonu bohužel možné není, můžete však nastavit hlasitost, s jakou vám chůvička oznámí, že dítě pláče. Alarmy jsou doplněné vibracemi, takže pokud budete například rodičovskou jednotku nosit na opasku v rušném prostředí, nemusíte se bát, že byste její varování přeslechli. Velkou výhodu představuje obousměrná komunikace chůvička dítěti zprostředkuje váš hlas, takže jej můžete tišit i na dálku. Tato funkce také může sloužit jako telefon v momentě, kdy jeden rodič je u miminka a druhý má u sebe rodičovskou jednotku.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Signalizace ztráty signálu

Ano

100 % Ano
Signalizace vybití baterie

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Vibrace rodičovské jednotky

Ano

53 % Ne, 40 % Ano, 7 % Neuvedeno
Světelná indikace zvuku

Ano

73 % Ano, 27 % Ne
Počet diod

5

3,21
Nastavitelná citlivost mikrofonu

Ne

53 % Ano, 47 % Ne
Nastavitelná hlasitost

Ano

100 % Ano
Obousměrná komunikace

Ano

60 % Ano, 40 % Ne

Hodnocení funkcí

Chůvička disponuje spíš základní funkční výbavou. Potěší vás noční lampičkou, která zprostředkuje jemné světlo během nočního krmení. S utěšením plačícího miminko může pomoci také pět melodií ukolébavek. Součástí dětské jednotky je zabudovaný teploměr, který hlídá teplotu v pokojíčku a spustí alarm při jejím překročení. Co se týče chybějících funkcí, přehrávání mp3 souborů a promítání noční oblohy je mezi modely na trhu spíše raritou. Zamrzet by vás však mohla absence jakéhokoliv systému šetření energie. K těm patří Eko režim či mechanismus VOX, díky němuž chůvička nepřenáší zvuk neustále, ale jen když se něco děje. Alespoň jedním z nich byla v době testu (prosinec 2020) vybavená většina chůviček v našem srovnání.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Noční lampička

Ano

60 % Ano, 40 % Ne
Ukolébavky

Ano

53 % Ano, 47 % Ne
Přehrávání mp3 souborů

Ne

100 % Ne
Promítání noční oblohy

Ne

93 % Ne, 7 % Ano
Eco mód

Ne

60 % Ne, 40 % Ano
VOX systém

Ne

53 % Ne, 47 % Ano
Senzor teploty

Ano

53 % Ano, 47 % Ne
Senzor vlhkosti

Ne

100 % Ne

Naše hodnocení a závěr

Chůvička Vtech DM1211 nepatří ke špičce vybavením a funkcemi, přesto nabízí několik zajímavých vlastností. Signál má dlouhý dosah a bezpečné šifrování, takže by neměl být rušen dalšími přístroji. Rodičovská jednotka funguje na nabíjecí baterie, dětská pracuje pouze se síťovým kabelem, takže dále od zásuvky se s ní vzdálit nemůžete. Chůvička upozorní na ztrátu signálu i vybití baterie, hlasitost zvuku signalizuje pomocí pěti diod. K výbavě patří noční lampička, zabudovaný teploměr a pět ukolébavek. Výhodou je obousměrná komunikace, díky které můžete na miminko přes chůvičku mluvit.

Pokud byste ovšem stáli o nastavení citlivosti mikrofonu, EKO mód, nebo o možnost provozu obou jednotek na baterie, musíme vám doporučit poohlédnout se jinde. Těmito možnostmi disponuje například chůvička Philips Avent SCD711.

1 300 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová, Iveta Polášková | Datum: | Produkt: Vtech DM1211 | Hodnocení: 62,6 %
Veronika Vyskočilová se věnuje srovnání dětských chůviček od samého počátku působení v naší redakci, tedy několik let. Téma zná od A do Z, poradí vám proto jaké funkce jsou opravdu užitečné a co využijete pouze jednou za čas. Na této stránce si můžete prohlédnout srovnání video i audio chůviček. Pokud byste dávali přednost smart zařízení, připravila pro vás autorka také srovnání chytrých chůviček, u kterých rodičovskou jednotku nahradila aplikace.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Vtech DM1211

Vtech DM1211

9. místo  v porovnání
1 300 Kč Orientační cena