Recenze a test TrueLife NannyCam H32 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test TrueLife NannyCam H32

8. místo
65,1 % Celkové hodnocení
 • Napájení z powerbanky
 • VOX systém
 • Noční vidění
 • Nelze nastavit citlivost mikrofonu
 • Nemá lampičku
 • Nemá vibrace
2 600 Kč Orientační cena
 • 7,3/10
  Přenos signálu a napájení
 • 5,6/10
  Možnosti nastavení a upozornění
 • 4,7/10
  Hodnocení funkcí
 • 65,1 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Chůvička TrueLife NannyCam H32 přenáší kromě zvuku také video. Můžete tak v živém čase sledovat, co vaše dítě dělá. Obraz se zobrazí na rodičovské jednotce s 3,2″ barevným displejem. Díky šifrovací technologii nikdo nezachytí signál z vaší chůvičky a nenaruší tak vaše soukromí. Obě části chůvičky se při zapnutí samy spárují a naladí, nemusíte se tak o nic starat. To umí většina srovnávaných modelů. Ve volném prostranství má tento model dosah 300 metrů, což je u digitálních chůviček standart. Dosah v interiéru výrobce uvádí 100 metrů. Ten se ale může lišit v závislosti na počtu a typu překážek, které musí překonat. U srovnávaných video chůviček je to standart. Dětskou jednotku s kamerou je kromě síťového kabelu možné napájet také USB kabelem a připojit tak k zařízení powerbanku. Ta vám umožní umístit chůvičku i mimo dosah elektrické zásuvky, například na zahradu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Truelife

27 % Philips, 20 % Truelife, 13 % Vtech, 13 % Bayby, 7 % Bravo, 7 % Beurer, 7 % Babymoov, 7 % Badabulle
Typ

Video

73 % Audio, 27 % Video
Technologie přenosu signálu

Digital

80 % Digital, 20 % Analog
Šifrovací technologie DECT nebo A-FHSS

Ano

67 % Ano, 33 % Ne
Automatické ladění

Ano

73 % Ano, 13 % Ne, 13 % Neuvedeno
Dosah ve volném prostranství

300

393,33
Dosah v budově

100

65,63
Možnost použití mimo zásuvku

S powerbankou

60 % Ano, 20 % Ne, 20 % S powerbankou

Hodnocení nastavení a upozornění

Na vybití baterie a ztrátu signálu vás chůvička sama upozorní. Vždy tedy budete v dosahu a nemůže se vám stát, že byste nevědomky přišli o kontrolu nad svým dítětem. Bohužel chůvičce chybí funkce vibrace a světelné indikace zvuku. Obě tyto funkce jsou užitečné v hlučném prostředí, kdy můžete plačící dítě snáze přeslechnout. Nevýhodou je také nemožnost nastavit citlivost mikrofonu. Nemůžete tak ovlivnit, jakou úroveň hlasitosti bude chůvička přenášet. Tuto funkci měla více než polovina porovnávaných chůviček. Nastavit ale můžete hlasitost, jakou bude chůvička vydávat. Užitečnou funkcí je obousměrná komunikace, která vám umožní mluvit pomocí rodičovské jednotky na dítě a uklidnit ho tak. Můžete ji také využívat při komunikaci s rodičem, který je u dítěte.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Signalizace ztráty signálu

Ano

100 % Ano
Signalizace vybití baterie

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Vibrace rodičovské jednotky

Ne

53 % Ne, 40 % Ano, 7 % Neuvedeno
Světelná indikace zvuku

Ne

73 % Ano, 27 % Ne
Počet diod

0

3,21
Nastavitelná citlivost mikrofonu

Ne

53 % Ano, 47 % Ne
Nastavitelná hlasitost

Ano

100 % Ano
Obousměrná komunikace

Ano

60 % Ano, 40 % Ne

Hodnocení funkcí

Vybavení funkcemi je v případě této chůvičky průměrné. Chybí jí noční lampička, která je užitečná, pokud se vaše dítě bojí tmy, nebo pro vás pokud si potřebujete v noci u dítěte posvítit a nechcete rozsvěcovat oslňující světlo v místnosti. S utišením a uspáním dítěte vám pomůžou přednastavené ukolébavky, které můžete pouštět na dálku z rodičovské jednotky. Chůvičce ale chybí ostatní uspávací funkce – přehrávání mp3 souborů a promítání noční oblohy. Obě tyto funkce se objevily pouze vyjímečně. Energii šetří systém VOX, který umožní hlasové spouštění chůvičky. Pokud vaše děťátko spí, je rodičovská jednotka zdánlivě vypnutá a nepřenáší zvuk ani obraz. Pokud dítě začne vydávat zvuky, rodičovská jednotka naskočí a vy máte ihned přehled o tom, co se děje. Vestavěný teploměr za vás hlídá podmínky v místě, kde je vaše dítě. Informace o teplotě se ukazují na displeji. Senzor vlhkosti chůvičce chybí. Při sledování dítěte ve tmě využijete noční vidění. Tím byly vybaveny všechny video chůvičky v našem srovnání. Jedná se o infračervenou diodu, která přisvětluje obraz kameře, ale neruší vaše dítě. Z dalších hodnocených video funkcí chůvičce chybí jak otočná kamera, tak zoom. Musíte tedy chůvičku vhodně umístit, protože pozdější úprava záběru není možná.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Noční lampička

Ne

60 % Ano, 40 % Ne
Ukolébavky

Ano

53 % Ano, 47 % Ne
Přehrávání mp3 souborů

Ne

100 % Ne
Promítání noční oblohy

Ne

93 % Ne, 7 % Ano
Eco mód

Ne

60 % Ne, 40 % Ano
VOX systém

Ano

53 % Ne, 47 % Ano
Senzor teploty

Ano

53 % Ano, 47 % Ne
Senzor vlhkosti

Ne

100 % Ne
Noční vidění

Ano

27 % Ano, 73 % Neuvedeno
Otočná kamera

Ne

27 % Ne, 73 % Neuvedeno
Zoom

Ne

20 % Ne, 7 % Ano, 73 % Neuvedeno

Naše hodnocení a závěr

Video chůvička TrueLife NannyCam H32 je vhodná pro ty, kdo chtějí své dítě nejen slyšet, ale také vidět. Kamera s nočním viděním vám umožní pozorovat své dítě nepřetržitě ve dne i noci. Výhodou této chůvičky je možnost napájení pomocí powerbanky, můžete ji tak umístit téměř kamkoliv. Dále funkce oboustranné komunikace, pouštění ukolébavek a teploměr. Nedostatkem je nemožnost nastavit citlivost mikrofonu, absence světelného upozornění na zvuk a vibrace. Pro někoho by mohla být nevýhoda také nemožnost otáčet kamerou na dálku a nepřítomnost zoomu. Uživatelé na webu hodnotí chůvičku pozitivně. Zejména její kvalitní a ostrý obraz. Pokud toužíte po videochůvičce s více funkcemi, doporučujeme Philips Avent SCD 630 video.

2 600 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová, Iveta Polášková | Datum: | Produkt: TrueLife NannyCam H32 | Hodnocení: 65,1 %
Veronika Vyskočilová se věnuje srovnání dětských chůviček od samého počátku působení v naší redakci, tedy několik let. Téma zná od A do Z, poradí vám proto jaké funkce jsou opravdu užitečné a co využijete pouze jednou za čas. Na této stránce si můžete prohlédnout srovnání video i audio chůviček. Pokud byste dávali přednost smart zařízení, připravila pro vás autorka také srovnání chytrých chůviček, u kterých rodičovskou jednotku nahradila aplikace.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze TrueLife NannyCam H32

TrueLife NannyCam H32

8. místo  v porovnání
2 600 Kč Orientační cena