Recenze a test TrueLife NannyCam H32

Hodnocení:

65,1 %

Klady:

Napájení z powerbanky

VOX systém

Zápory:

Nelze nastavit citlivost mikrofonu

2 500 Kč
orientační cena

Přenos signálu a napájení
(max. 10)
Možnosti nastavení a upozornění
(max. 10)
Hodnocení funkcí
(max. 10)
Celkové
hodnocení
7,3 5,6 4,7 65,1 %

Souhrnné údaje 

Chůvička TrueLife NannyCam H32 přenáší kromě zvuku také video. Můžete tak v živém čase sledovat, co vaše dítě dělá. Obraz se zobrazí na rodičovské jednotce s 3,2" barevným displejem. Díky šifrovací technologii nikdo nezachytí signál z vaší chůvičky a nenaruší tak vaše soukromí. Obě části chůvičky se při zapnutí samy spárují a naladí, nemusíte se tak o nic starat. To umí většina srovnávaných modelů. Ve volném prostranství má tento model dosah 300 metrů, což je u digitálních chůviček standart. Dosah v interiéru výrobce uvádí 100 metrů. Ten se ale může lišit v závislosti na počtu a typu překážek, které musí překonat. U srovnávaných video chůviček je to standart. Dětskou jednotku s kamerou je kromě síťového kabelu možné napájet také USB rozhraním a připojit tak k zařízení powerbanku. Ta vám umožní umístit chůvičku i mimo dosah elektrické zásuvky, například na zahradu.  

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce Truelife 38 % Philips, 15 % Truelife, 8 % Bravo, 8 % Beurer, 8 % Babymoov, 8 % Smarton, 8 % Vtech, 8 % Motorola
Typ  video 77 % audio, 23 % video
Technologie přenosu signálu  digital 85 % digital, 15 % analog
Šifrovací technologie DECT nebo A-FHSS  ano 69 % ano, 31 % ne
Automatické ladění  ano 77 % ano, 15 % ne, 8 % Neuvedeno
Dosah ve volném prostranství 300 395,38
Dosah v budově  100 62,50
Možnost použití mimo zásuvku  s powerbankou 54 % ano, 23 % ne, 23 % s powerbankou

Hodnocení nastavení a upozornění

Na vybití baterie a ztrátu signálu vás chůvička sama upozorní. Vždy tedy budete v dosahu a nemůže se vám stát, že byste nevědomky přišli o kontrolu nad svým dítětem. Bohužel chůvičce chybí funkce vibrace a světelné indikace zvuku. Obě tyto funkce jsou užitečné v hlučném prostředí, kdy můžete plačící dítě snáze přeslechnout. Nevýhodou je také nemožnost nastavit citlivost mikrofonu. Nemůžete tak ovlivnit, jakou úroveň hlasitosti bude chůvička přenášet. Tuto funkci měla více než polovina porovnávaných chůviček. Nastavit ale můžete hlasitost, jakou bude chůvička vydávat. Užitečnou funkcí je obousměrná komunikace, která vám umožní mluvit pomocí rodičovské jednotky na dítě a uklidnit ho tak. Můžete ji také využívat při komunikaci s rodičem, který je u dítěte. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Signalizace ztráty signálu  ano 100 % ano
Signalizace vybití baterie ano 92 % ano, 8 % ne
Vibrace rodičovské jednotky  ne 77 % ne, 23 % ano
Světelná indikace zvuku  ne 77 % ano, 23 % ne
Počet diod  0 3,00
Nastavitelná citlivost mikrofonu  ne 54 % ano, 46 % ne
Nastavitelná hlasitost  ano 100 % ano
Obousměrná komunikace  ano 62 % ano, 38 % ne

Hodnocení funkcí

Vybavení funkcemi je v případě této chůvičky průměrné. Chybí jí noční lampička, která je užitečná, pokud se vaše dítě bojí tmy, nebo pro vás pokud si potřebujete v noci u dítěte posvítit a nechcete rozsvěcovat oslňující světlo v místnosti. S utišením a uspáním dítěte vám pomůžou přednastavené ukolébavky, které můžete pouštět na dálku z rodičovské jednotky. Chůvičce ale chybí ostatní uspávací funkce - přehrávání mp3 souborů a promítání noční oblohy. Obě tyto funkce se objevily pouze vyjímečně. Energii šetří systém VOX, který umožní hlasové spouštění chůvičky. Pokud vaše děťátko spí, je rodičovská jednotka zdánlivě vypnutá a nepřenáší zvuk ani obraz. Pokud dítě začne vydávat zvuky, rodičovská jednotka naskočí a vy máte ihned přehled o tom, co se děje. Vestavěný teploměr za vás hlídá podmínky v místě, kde je vaše dítě. Informace o teplotě se ukazují na displeji. Senzor vlhkosti chůvičce chybí. Při sledování dítěte ve tmě využijete noční vidění. Tím byly vybaveny všechny video chůvičky v našem srovnání. Jedná se o infračervenou diodu, která přisvětluje obraz kameře, ale neruší vaše dítě. Z dalších hodnocených video funkcí chůvičce chybí jak otočná kamera, tak zoom. Musíte tedy chůvičku vhodně umístit, protože pozdější úprava záběru není možná. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Noční lampička  ne 54 % ano, 46 % ne
Ukolébavky  ano 54 % ano, 46 % ne
Přehrávání mp3 souborů  ne 92 % ne, 8 % ano
Promítání noční oblohy  ne 92 % ne, 8 % ano
EKO Smart  ne 54 % ne, 46 % ano
VOX systém  ano 62 % ne, 38 % ano
Senzor teploty  ano 54 % ano, 46 % ne
Senzor vlhkosti  ne 92 % ne, 8 % ano
Noční vidění  ano 23 % ano, 77 % Neuvedeno
Otočná kamera  ne 15 % ne, 8 % ano, 77 % Neuvedeno
Zoom ne 15 % ne, 8 % ano, 77 % Neuvedeno

Naše hodnocení a závěr

Video chůvička TrueLife NannyCam H32 je vhodná pro ty, kdo chtějí své dítě nejen slyšet, ale také vidět. Kamera s nočním viděním vám umožní pozorovat své dítě nepřetržitě ve dne i noci. Výhodou této chůvičky je možnost napájení pomocí powerbanky, můžete ji tak umístit téměř kamkoliv. Dále funkce oboustranné komunikace, pouštění ukolébavek a teploměr. Nedostatkem je možnost nastavit citlivost mikrofonu, absence světelného upozornění na zvuk a vibrace. Pro někoho by mohla být nevýhoda také nemožnost otáčet kamerou na dálku a nepřítomnost zoomu. Uživatelé na webu hodnotí chůvičku pozitivně. Zejména její kvalitní a ostrý obraz. Pokud toužíte po videochůvičce s více funkcemi, doporučujeme Philips Avent SCD 630 video.

Datum:
Produkt: TrueLife NannyCam H32
Hodnocení: 65,1 % 100 % 0 %

Další recenze

Kompletní test