Recenze a test Philips Avent SCD 630 video

Hodnocení:

86,9 %

Klady:

Nabíjení přes USB

Dobrá vybavenost funkcemi

Zápory:

Vyšší pořizovací cena

6 000 Kč
orientační cena

Přenos signálu a napájení
(max. 10)
Možnosti nastavení a upozornění
(max. 10)
Hodnocení funkcí
(max. 10)
Celkové
hodnocení
7,3 9,5 8,4 86,9 %

Souhrnné údaje 

Chůvička Philips SCD 630 přenáší kromě zvuku také živý obraz vašeho dítěte, můžete tak sledovat v živém čase, co vaše dítě právě dělá. V našem srovnávacím cestu jsou video chůvičky zastoupeny méně než klasické audio přístroje. Šifrovací technologie digitálního signálu zajistí, že ho nezachytí někdo jiným zařízením a soukromí vás i vašeho dítěte zůstane v bezpečí. Automatické ladění vám zajistí, že si chůvička sama najde vyhovující kanál, spáruje se a je připravená k provozu. To umí většina srovnávaných výrobků. Dosah 300 m ve volném prostranství je mezi digitálními chůvičkami standartní. Udávaný dosah 50 m v interiéru se může lišit v závislosti na typu a počtu překážek, stejně jako u všech digitálních i analogových zařízení.  Velkou výhodou je možnost napájení dětské jednotky pomocí USB. To vám umožní přenášet kameru i tam, kde není v dosahu elektrická zásuvka, například na zahradu ke spícímu dítěti. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce Philips 38 % Philips, 13 % Vtech, 13 % Truelife, 6 % Bravo, 6 % Beurer, 6 % Babymoov, 6 % Smarton, 6 % Motorola, 6 % Bayby
Typ  Video 75 % Audio, 25 % Video
Technologie přenosu signálu  Digital 88 % Digital, 13 % Analog
Šifrovací technologie DECT nebo A-FHSS  Ano 69 % Ano, 31 % Ne
Automatické ladění  Ano 81 % Ano, 13 % Ne, 6 % Neuvedeno
Dosah ve volném prostranství  300 379,38
Dosah v budově  50 61,00
Možnost použití mimo zásuvku  S powerbankou 56 % Ano, 25 % Ne, 19 % S powerbankou

Hodnocení nastavení a upozornění

Video chůvička značky Philips vás upozorní v případě, že se dostanete mimo dosah dětské jednotky a také pokud se vám vybije baterie. Nestane se vám tak, že byste nevědomky ztratili dohled nad svou ratolestí.  Na rodičovské jednotce se kromě 3,5“ nachází také 3 diody, které se postupně rozsvěcejí podle intenzity zvuku. Nastavení přístroje vám umožní přizpůsobit citlivost mikrofonu podle toho, jakou úroveň zvuků chcete zachycovat. Záleží tedy pouze na vás, jestli bude chůvička přenášet i každé zamumlání, nebo pouze hlasitý pláč. Nastavit lze také hlasitost na rodičovské jednotce. Pokud budete v hlučném prostředí, kde byste mohli tiché zvuky přeslechnout, můžete si zvýšit hlasitost. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Signalizace ztráty signálu  Ano 100 % Ano
Signalizace vybití baterie Ano 94 % Ano, 6 % Ne
Vibrace rodičovské jednotky  Ano 56 % Ne, 38 % Ano, 6 % Neuvedeno
Světelná indikace zvuku  Ano 81 % Ano, 19 % Ne
Počet diod  3 3,25
Nastavitelná citlivost mikrofonu  Ano 63 % Ano, 38 % Ne
Nastavitelná hlasitost  Ano 100 % Ano
Obousměrná komunikace  Ano 69 % Ano, 31 % Ne

Hodnocení funkcí

Vybavení funkcemi je v případě přístroje Philips Avent SCD 630 video poměrně bohaté. Pokud potřebujete vaše dítě utišit, pomůže vám v tom noční lampička, kterou využijete také při nočním krmení. Další užitečnou funkcí pro neklidné děti je pouštění ukolébavek. Je možné je pustit na dálku z rodičovské jednotky. Obě tyto funkce měla v našem srovnávacím testu zhruba polovina výrobků. Některé uspávací funkce ale této chůvučce chybí – přehrávání mp3 souborů a promítání noční oblohy. Tyto funkce se ale objevují pouze vyjímečně. Úsporu energie a snížení elektromagnetických vln umožňují technologie EKO Smart a VOX systém. První jmenovaná funkce snižuje spotřebu energie tím, že při přenosu signálu na kratší vzdálenost využívá méně energie. Systém VOX umožňuje aktivaci hlasem. To znamená, že pokud je vaše dítě v klidu a potichu, rodičovská jednotka se uspí a reaguje pouze v případě, že se dítě začne projevovat. O podmínkách v místě kde je vaše dítě vás bude informovat integrovaný teploměr. Budete mít tak neustále přehled, jestli není dítě v příliš horkém, nebo naopak chladném prostředí. Pokud překročí teplota stanovené hranice, chůvička vás upozorní. Senzor vlhkosti chůvičce chybí, nemá ho však většina srovnávaných výrobků. Všechny hodnocené funkce specifické pro video chůvičky tento přístroj má. Noční vidění vám díky infračervené diodě umožní sledovat záběry z kamery i ve tmě. Tím jsou vybaveny všechny video chůvičky v našem srovnávacím testu. Jako jediná má však také funkci otočné kamery a zoomu. Díky otočné kameře můžete sledovat okolí vašeho dítěte a také větší prostor – například hrající si děti. Digitální zoom vám umožní přiblížit se dvakrát obraz a prohlédnout si tak i nejmenší detaily. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Noční lampička  Ano 56 % Ano, 44 % Ne
Ukolébavky  Ano 56 % Ano, 44 % Ne
Přehrávání mp3 souborů  Ne 94 % Ne, 6 % Ano
Promítání noční oblohy  Ne 88 % Ne, 13 % Ano
Eco mód  Ano 56 % Ano, 44 % Ne
VOX systém  Ano 56 % Ne, 44 % Ano
Senzor teploty  Ano 56 % Ano, 44 % Ne
Senzor vlhkosti  Ne 94 % Ne, 6 % Ano
Noční vidění  Ano 25 % Ano, 75 % Neuvedeno
Otočná kamera  Ano 19 % Ne, 6 % Ano, 75 % Neuvedeno
Zoom Ano 13 % Ne, 13 % Ano, 75 % Neuvedeno

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé na webu hodnotí chůvičku pozitivně. Mezi hlavní klady řadí kvalitní obraz, velký dosah a dlouhou výdrž baterie. Některým naopak chybí podsvícení knoflíků, které jsou po tmě snadno zaměnitelné. Objevila se také kritika melodie ukolébavek. Celkový dojem je však dobrý i díky kvalitnímu zpracování. 

Naše hodnocení a závěr

Chůvička Avent SCD 630 je vhodná pro náročné uživatele, kteří chtějí sledovat své dítě kamerou a mít tak stoprocentní dohled. Vybavení funkcemi je bohaté a jistě potěší většinu uživatelů. Výhodu vidíme v poměrně velkém dosahu a možnosti používání dětské jednotky bez síťového kabelu. Chůvička je vybavená většinou funkcí, které se v době hodnocení v dubnu 2018 objevovaly. Nevýhodou je vyšší pořizovací cena. Pokud byste chtěli levnější video chůvičku, doporučujeme TrueLife NannyCam V24

Datum:
Produkt: Philips Avent SCD 630 video
Hodnocení: 86,9 % 100 % 0 %

Další recenze

Kompletní test