Menu

Philips Avent SCD 630 video – Recenze, testy a srovnání

89,7 % Celkové hodnocení

v kategorii Dětské chůvičky

Jednotlivá hodnocení

 • 8,4/10
  Přenos signálu a napájení
 • 9,5/10
  Možnosti nastavení a upozornění
 • 8,4/10
  Hodnocení funkcí

Klady a zápory

 • Nabíjení přes USB
 • Dobrá vybavenost funkcemi
 • Vyšší pořizovací cena
6 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Chůvička Philips SCD 630 přenáší kromě zvuku také živý obraz vašeho dítěte, můžete tak sledovat v živém čase, co vaše dítě právě dělá. V našem srovnávacím cestu jsou video chůvičky zastoupeny méně než klasické audio přístroje. Šifrovací technologie digitálního signálu zajistí, že ho nezachytí někdo jiným zařízením a soukromí vás i vašeho dítěte zůstane v bezpečí. Automatické ladění vám zajistí, že si chůvička sama najde vyhovující kanál, spáruje se a je připravená k provozu. To umí většina srovnávaných výrobků. Dosah 300 m ve volném prostranství je mezi digitálními chůvičkami standartní. Udávaný dosah 50 m v interiéru se může lišit v závislosti na typu a počtu překážek, stejně jako u všech digitálních i analogových zařízení.  Velkou výhodou je možnost napájení dětské jednotky pomocí USB. To vám umožní přenášet kameru i tam, kde není v dosahu elektrická zásuvka, například na zahradu ke spícímu dítěti.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Philips

21 % Vtech, 21 % Truelife, 14 % Bayby, 14 % Philips, 7 % Badabulle, 7 % Bravo, 7 % Beurer, 7 % Babymoov
Typ

Video

64 % Audio, 36 % Video
Technologie přenosu signálu

Digital

79 % Digital, 21 % Analog
Šifrovací technologie DECT nebo A-FHSS

Ano

64 % Ano, 36 % Ne
Automatické ladění

Ano

64 % Ano, 14 % Ne, 21 % Neuvedeno
Dosah ve volném prostranství (m)

300

397,86
Dosah v budově (m)

50

29 % 50, 14 % 100, 7 % 75, 50 % Neuvedeno
Možnost použití mimo zásuvku

S powerbankou

57 % Ano, 21 % Ne, 21 % S powerbankou

Hodnocení nastavení a upozornění

Video chůvička značky Philips vás upozorní v případě, že se dostanete mimo dosah dětské jednotky a také pokud se vám vybije baterie. Nestane se vám tak, že byste nevědomky ztratili dohled nad svou ratolestí.  Na rodičovské jednotce se kromě 3,5“ nachází také 3 diody, které se postupně rozsvěcejí podle intenzity zvuku. Nastavení přístroje vám umožní přizpůsobit citlivost mikrofonu podle toho, jakou úroveň zvuků chcete zachycovat. Záleží tedy pouze na vás, jestli bude chůvička přenášet i každé zamumlání, nebo pouze hlasitý pláč. Nastavit lze také hlasitost na rodičovské jednotce. Pokud budete v hlučném prostředí, kde byste mohli tiché zvuky přeslechnout, můžete si zvýšit hlasitost.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Signalizace ztráty signálu

Ano

100 % Ano
Signalizace vybití baterie

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Vibrace rodičovské jednotky

Ano

50 % Ne, 43 % Ano, 7 % Neuvedeno
Světelná indikace zvuku

Ano

79 % Ano, 21 % Ne
Počet diod

3

3,38
Nastavitelná citlivost mikrofonu

Ano

57 % Ano, 43 % Ne
Nastavitelná hlasitost

Ano

100 % Ano
Obousměrná komunikace

Ano

64 % Ano, 36 % Ne

Hodnocení funkcí

Vybavení funkcemi je v případě přístroje Philips Avent SCD 630 video poměrně bohaté. Pokud potřebujete vaše dítě utišit, pomůže vám v tom noční lampička, kterou využijete také při nočním krmení. Další užitečnou funkcí pro neklidné děti je pouštění ukolébavek. Je možné je pustit na dálku z rodičovské jednotky. Obě tyto funkce měla v našem srovnávacím testu zhruba polovina výrobků. Některé uspávací funkce ale této chůvučce chybí – přehrávání mp3 souborů a promítání noční oblohy. Tyto funkce se ale objevují pouze vyjímečně. Úsporu energie a snížení elektromagnetických vln umožňují technologie EKO Smart a VOX systém. První jmenovaná funkce snižuje spotřebu energie tím, že při přenosu signálu na kratší vzdálenost využívá méně energie. Systém VOX umožňuje aktivaci hlasem. To znamená, že pokud je vaše dítě v klidu a potichu, rodičovská jednotka se uspí a reaguje pouze v případě, že se dítě začne projevovat. O podmínkách v místě kde je vaše dítě vás bude informovat integrovaný teploměr. Budete mít tak neustále přehled, jestli není dítě v příliš horkém, nebo naopak chladném prostředí. Pokud překročí teplota stanovené hranice, chůvička vás upozorní. Senzor vlhkosti chůvičce chybí, nemá ho však většina srovnávaných výrobků. Všechny hodnocené funkce specifické pro video chůvičky tento přístroj má. Noční vidění vám díky infračervené diodě umožní sledovat záběry z kamery i ve tmě. Tím jsou vybaveny všechny video chůvičky v našem srovnávacím testu. Jako jediná má však také funkci otočné kamery a zoomu. Díky otočné kameře můžete sledovat okolí vašeho dítěte a také větší prostor – například hrající si děti. Digitální zoom vám umožní přiblížit se dvakrát obraz a prohlédnout si tak i nejmenší detaily.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Noční lampička

Ano

50 % Ne, 50 % Ano
Ukolébavky

Ano

57 % Ano, 43 % Ne
Přehrávání mp3 souborů

Ne

100 % Ne
Promítání noční oblohy

Ne

93 % Ne, 7 % Ano
Eco mód

Ano

64 % Ne, 36 % Ano
VOX systém

Ano

50 % Ne, 50 % Ano
Senzor teploty

Ano

57 % Ano, 43 % Ne
Senzor vlhkosti

Ne

100 % Ne
Noční vidění

Ano

64 % Nerelevantní, 36 % Ano
Otočná kamera

Ano

64 % Nerelevantní, 29 % Ne, 7 % Ano
Zoom

Ano

64 % Nerelevantní, 21 % Ne, 14 % Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé na webu hodnotí chůvičku pozitivně. Mezi hlavní klady řadí kvalitní obraz, velký dosah a dlouhou výdrž baterie. Některým naopak chybí podsvícení knoflíků, které jsou po tmě snadno zaměnitelné. Objevila se také kritika melodie ukolébavek. Celkový dojem je však dobrý i díky kvalitnímu zpracování.

Naše hodnocení a závěr

Chůvička Avent SCD 630 je vhodná pro náročné uživatele, kteří chtějí sledovat své dítě kamerou a mít tak stoprocentní dohled. Vybavení funkcemi je bohaté a jistě potěší většinu uživatelů. Výhodu vidíme v poměrně velkém dosahu a možnosti používání dětské jednotky bez síťového kabelu. Chůvička je vybavená většinou funkcí, které se v době hodnocení v dubnu 2018 objevovaly. Nevýhodou je vyšší pořizovací cena. Pokud byste chtěli levnější video chůvičku, doporučujeme TrueLife NannyCam V24.

6 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Philips Avent SCD 630 video | Hodnocení: 89,7 %
Dana Široká
Redaktorka
Dana je redaktorka, která jde při zpracování tématu do hloubky a rešerším se věnuje velice pečlivě. Informace týkající se dětských chůviček se snažila načerpat důkladným průzkumem trhu a pročtením odborné literatury. Výsledkem je přehledný text, ve kterém vám představí typy dětských chůviček a doporučí tu nejvhodnější pro vás. Z témat týkající se péče o dětí má na starosti ještě dudlíky a kojenecká mléka.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Philips Avent SCD 630 video

Philips Avent SCD 630 video

6 000 Kč Orientační cena