Recenze a test Philips Avent SCD731 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Philips Avent SCD731

89,0 % Hodnocení
redakce

1. místo

Vítěz testu 2023

Dětské chůvičky

Klady a zápory

Klady

 • Promítač oblohy
 • Bateriový provoz obou jednotek
 • Upozornění vibracemi

Zápory

 • Nemá systém VOX
 • Vyšší cena
4 000 Kč Orientační cena
 • 9,0/10
  Přenos signálu a napájení
 • 9,7/10
  Možnosti nastavení a upozornění
 • 7,5/10
  Hodnocení funkcí
 • 89,0 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Digitální dětská chůvička Philips Avent SCD731 přenáší pouze zvuk. Ten je díky technologii DECT šifrovaný, nikdo kromě vás by jej tedy neměl zachytit. Digitální technologie ale přináší bohužel také kratší dosah. Ten je v případě tohoto modelu 330 metrů ve volném prostranství a 50 metrů uvnitř budovy. Záleží ale zejména na materiálu zdí a rušení. Po zapnutí se jednotky samy propojí díky automatickému ladění. Výhodou je možnost použití chůvičky i mimo dosah zásuvky, obě jednotky totiž fungují i na baterie. Nabíjení rodičovské jednotky je pohodlné díky speciálnímu stojánku.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Philips

20 % Vtech, 20 % Truelife, 20 % Philips, 13 % Bayby, 7 % Bravo, 7 % Beurer, 7 % Babymoov, 7 % Badabulle
Typ

Audio

67 % Audio, 33 % Video
Technologie přenosu signálu

Digital

80 % Digital, 20 % Analog
Šifrovací technologie DECT nebo A-FHSS

Ano

67 % Ano, 33 % Ne
Automatické ladění

Ano

67 % Ano, 13 % Ne, 20 % Neuvedeno
Dosah ve volném prostranství

330

393,33
Dosah v budově

50

33 % 50, 13 % 100, 7 % 75, 47 % Neuvedeno
Možnost použití mimo zásuvku

Ano

60 % Ano, 20 % Ne, 20 % S powerbankou

Hodnocení nastavení a upozornění

Dobře si vede chůvička v možnostech nastavení a upozornění. Dá vám vědět, když dojde k přerušení signálu, nebo vybití baterie. Díky tomu budete vždy bezpečně ve spojení se svým dítětem. Zejména v noci je příjemná možnost upozornění prostřednictvím vibrací. Úroveň hlasitosti zvuku ukazuje 5 diod, to využijete například v hlučnějším prostředí. Úroveň hlasitosti, na kterou chůvička reaguje, je možné nastavit díky volbě citlivosti mikrofonu. Upravit si můžete také hlasitost rodičovské i dětské jednotky podle toho, v jakém prostředí se zrovna nacházíte. Mluvit na děťátko je možné prostřednictvím obousměrné komunikace. Tuto funkci měla více než polovina modelů v našem srovnání.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Signalizace ztráty signálu

Ano

100 % Ano
Signalizace vybití baterie

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Vibrace rodičovské jednotky

Ano

47 % Ne, 47 % Ano, 7 % Neuvedeno
Světelná indikace zvuku

Ano

80 % Ano, 20 % Ne
Počet diod

5

3,50
Nastavitelná citlivost mikrofonu

Ano

60 % Ano, 40 % Ne
Nastavitelná hlasitost

Ano

100 % Ano
Obousměrná komunikace

Ano

67 % Ano, 33 % Ne

Hodnocení funkcí

Funkce jsou jednou z předností tohoto modelu. Kromě noční lampičky, která je v této cenové kategorii obvyklá, je vybavena také přednastavenými ukolébavkami a promítačem hvězdné oblohy. Jedná se o neobvyklou funkci, která pomáhá s uklidňováním vašeho dítěte a poskytuje mu zábavnou barevnou podívanou. Spotřebu elektrické energie snižuje Eco systém, díky kterému vysílač také produkuje méně vln. Prostředí v místnosti monitoruje vestavěný teploměr, který vás v případě překročení nastavené teploty upozorní. Nevýhodou může být chybějící systém VOX, který spouští vysílání pouze v případě aktivace zvukem. Funkce přehrávání mp3 souborů a senzor vlhkosti jsou tak okrajové, že jejich absenci nelze ani považovat za nevýhodu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Noční lampička

Ano

53 % Ano, 47 % Ne
Ukolébavky

Ano

60 % Ano, 40 % Ne
Přehrávání mp3 souborů

Ne

100 % Ne
Promítání noční oblohy

Ano

93 % Ne, 7 % Ano
Eco mód

Ano

60 % Ne, 40 % Ano
VOX systém

Ne

53 % Ne, 47 % Ano
Senzor teploty

Ano

60 % Ano, 40 % Ne
Senzor vlhkosti

Ne

100 % Ne
Noční vidění

Nerelevantní

67 % Nerelevantní, 33 % Ano
Otočná kamera

Nerelevantní

67 % Nerelevantní, 27 % Ne, 7 % Ano
Zoom

Nerelevantní

67 % Nerelevantní, 20 % Ne, 13 % Ano

Hodnocení ostatních uživatelů

Mezi nejčastěji zmiňované pochvaly v uživatelských recenzích patří dobrý dosah a čistý zvuk. To jsou ostatně ty nejdůležitější požadavky, které většina z nás na chůvičky má. Pochvalují si také možnost promítání na strop, oboustranný přenos a jednoduché nastavení. Pozitivní hodnocení výrazně převažuje, pokud se jedná o drobné výtky, některé uživatelky by ocenily český jazyk, který chůvička neovládá. A výjimečně se objevily i názory, že dosah signálu by pro rodinný dům mohl být i delší.

Klady a zápory

Chůvička si vede dobře v mnoha ohledech, nad ostatními modely v našem srovnání se tyčí zejména díky bateriovém provozu obou jednotek, díky kterému nepotřebujete neustále zásuvku, a několika doplňkovými funkcemi, například promítání hvězdiček na strop pokojíčku. Výraznou výhodu představuje pro mnohé maminky a tatínky i obousměrná komunikace.

Mezi nevýhodami (kterých je však velmi málo) vidíme vyšší cenu a absenci systému VOX. Ten by snížil elektromagnetický smog a snížil by spotřebu. Protože však chůvička disponuje Eco režimem s podobnou funkcí, nepovažujeme tuto nevýhodu za nijak výraznou.

Naše hodnocení a závěr

Philips Avent SCD731 je digitální dětská chůvička vybavena mnoha funkcemi. Potěší tak i náročnější zájemce o přístroje přenášející zvuk. Její dosah je v interiéru až 50 metrů a signál je šifrován. Nastavit můžete jak hlasitost, tak i citlivost mikrofonu. Samozřejmostí je noční lampička, nechybí ale ani pokročilejší funkce jako přehrávání ukolébavek či promítač noční oblohy. Prostředí za vás hlídá vestavěný teploměr. Výhodou je možnost provozu na baterie jak rodičovské, tak dětské jednotky. Za slabinu pak považujeme chybějící systém VOX a poměrně vysokou pořizovací cenu. Uživatelé jsou s chůvičkou spokojení, pochvalují si dosah signálu i další funkce, v menu by však ocenili i češtinu.

Jestliže hledáte o něco levnější model a netrváte na promítači oblohy, můžete si přečíst recenzi Philips Avent SCD721.

4 000 Kč Orientační cena
Autor: Dana Široká | Datum: | Produkt: Philips Avent SCD731 | Hodnocení: 89,0 %
Dana Široká je redaktorka, která jde při zpracování tématu do hloubky a rešerším se věnuje velice pečlivě. Informace týkající se dětských chůviček se snažila načerpat důkladným průzkumem trhu a pročtením odborné literatury. Výsledkem je přehledný text, ve kterém vám představí typy dětských chůviček a doporučí tu nejvhodnější pro vás. Z témat týkající se péče o dětí má na starosti ještě dudlíky a kojenecká mléka.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobry den, je možné sehnat jen mikrofon ? Syn ho utrhl. Děkuji

Michal

Dobrý den, náhradní díly k chůvičkám výrobce neprodává. Zkuste kontaktovat zákaznickou podporu nebo autorizovaný servis.

Veronika Vyskočilová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Philips Avent SCD731

Philips Avent SCD731

4 000 Kč Orientační cena