Menu

TrueLife NannyWatch A15 – Recenze, testy a srovnání

77,5 % Celkové hodnocení

Top 4 v kategorii Dětské chůvičky

Jednotlivá hodnocení

 • 8,4/10
  Přenos signálu a napájení
 • 8,4/10
  Možnosti nastavení a upozornění
 • 5,6/10
  Hodnocení funkcí

Klady

 • Hodinky
 • Automatický noční režim
 • Napájení z powerbanky
 • VOX systém

Zápory

 • Nemá diody
 • Vyšší cena
 • Chybí ECO mód
 • Celkově méně funkcí
2 800 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Digitální dětská chůvička TrueLife NannyWatch A15 přenáší jak zvuk, tak i video. Od ostatních chůviček se liší provedením rodičovské jednotky, která vypadá jako hodinky s 1,5″ barevným displejem. Díky tomu ji budete mít stále u sebe, ale zůstanou vám volné obě ruce. Výrobce garantuje šifrovaný přenos, nikdo by tedy neměl být narušit vaše soukromí. S digitální technologií se bohužel pojí kratší dosah,  300 metrů ve volném prostranství je v našem srovnání jedna z nižších hodnot (v době psaní recenze v dubnu 2020). Při použití v budově se navíc dále snižuje kvůli zdem nebo dalším přístrojům. Po zapnutí se jednotky samy propojí díky automatickému ladění. Výhodou je možnost nabíjení dětské jednotky přes USB. Můžete tak zapojit powerbanku a i s malým miminkem vyrazit na cesty. Nabíjení rodičovské jednotky je pohodlné díky speciálnímu stojánku, který navíc také připojíte přes USB. Baterie v rodičovské jednotce má dlouhou výdrž, takže můžete být v klidu celý den.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Truelife

21 % Vtech, 21 % Truelife, 14 % Bayby, 14 % Philips, 7 % Badabulle, 7 % Bravo, 7 % Beurer, 7 % Babymoov
Typ

Video

64 % Audio, 36 % Video
Technologie přenosu signálu

Digital

79 % Digital, 21 % Analog
Šifrovací technologie DECT nebo A-FHSS

Ano

64 % Ano, 36 % Ne
Automatické ladění

Ano

64 % Ano, 14 % Ne, 21 % Neuvedeno
Dosah ve volném prostranství (m)

300

397,86
Možnost použití mimo zásuvku

S powerbankou

57 % Ano, 21 % Ne, 21 % S powerbankou

Hodnocení nastavení a upozornění

Co se týče možností nastavení a upozornění, chůvička si vede velmi dobře. Pokud bude baterie blízko k vybití, nebo se dostanete mimo signál, dá vám spolehlivě vědět. Díky tomu budete vždy bezpečně ve spojení se svým dítětem. Zejména v noci je příjemná možnost upozornění prostřednictvím vibrací. Chybí jen diody, které by upozornily na přijímaný zvuk světlem. Úroveň hlasitosti, na kterou chůvička reaguje, je možné nastavit díky volbě citlivosti mikrofonu. Zvolit si můžete i hlasitost rodičovské jednotky. Tuto možnost oceníte zejména pokud se střídavě nacházíte v hlučném a tichém prostředí. Obousměrná komunikace vám umožní mluvit na dítě a uklidnit je tak na dálku. Tuto funkci měla více než polovina modelů v našem srovnání.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Signalizace ztráty signálu

Ano

100 % Ano
Signalizace vybití baterie

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Vibrace rodičovské jednotky

Ano

50 % Ne, 43 % Ano, 7 % Neuvedeno
Světelná indikace zvuku

Ne

79 % Ano, 21 % Ne
Nastavitelná citlivost mikrofonu

Ano

57 % Ano, 43 % Ne
Nastavitelná hlasitost

Ano

100 % Ano
Obousměrná komunikace

Ano

64 % Ano, 36 % Ne

Hodnocení funkcí

Vybavení funkcemi příliš nepřekračuje průměr našeho testu. S uspáváním nebo při nočním krmení vám pomůže noční lampička. Můžete si zvolit z několika přednastavených ukolébavek, mp3 soubory však přehrát neumí. Nepromítne vám ani noční oblohu, to ale zvládají jen výjimečně vybavené chůvičky. S šetřením energie vám pomůže systém VOX. Po chvíli ticha na dětské jednotce se vypne displej a omezí přenos zvuku. Pokud ale chůvička zaznamená jakýkoliv ruch, upozorní vás vibracemi a displej se aktivuje. Přístroj vám pomůže také s kontrolou teploty v dětském pokojíčku, vlhkost ale, jako většina chůviček v našem srovnání, měřit neumí. Noční vidění se nastavuje automaticky a poskytne vám tak možnost zkontrolovat miminko bez jakýchkoliv časových omezení.  Automatickou otočnou kamerou chůvička nedisponuje, ale úhel natáčení si můžete nastavit manuálně.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Noční lampička

Ano

50 % Ne, 50 % Ano
Ukolébavky

Ano

57 % Ano, 43 % Ne
Přehrávání mp3 souborů

Ne

100 % Ne
Promítání noční oblohy

Ne

93 % Ne, 7 % Ano
Eco mód

Ne

64 % Ne, 36 % Ano
VOX systém

Ano

50 % Ne, 50 % Ano
Senzor teploty

Ano

57 % Ano, 43 % Ne
Senzor vlhkosti

Ne

100 % Ne
Noční vidění

Ano

64 % Nerelevantní, 36 % Ano
Otočná kamera

Ne

64 % Nerelevantní, 29 % Ne, 7 % Ano
Zoom

Ne

64 % Nerelevantní, 21 % Ne, 14 % Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé, kteří jsou s chůvičkou spokojení, přirozeně zmiňují jeden z hlavních benefitů – možnost mít chůvičku stále s sebou. Pochval se dočkal i displej, na kterém maminky ostře vidí, co jejich miminko právě dělá. Zákazníci oceňují i dlouhou výdrž baterie a užitečnost funkce teploměru. Mezi uživatelskými recenzemi se téměř neobjevily negativní komentáře. Pokud už s něčím byli zákazníci nespokojeni, byla to vyšší cena nebo méně kvalitní zvuk při zesílení. Také by uvítali výběr z více barev.

Naše hodnocení a závěr

TrueLife NannyWatch A15 je digitální chůvička s garancí šifrovaného přenosu. Rodičovská jednotka v podobě hodinek bude všude s vámi. Obraz z 1,5″ barevného displeje je dostatečně kvalitní a ostrý. Vybavení funkcemi je spíš průměrné, i zde však najdete několik výhod. Přechod do nočního režimu je automatický, takže můžete miminko sledovat v kterékoli denní době bez manuálního nastavování. Chůvičku můžete napájet také z powerbanky, což je praktické, pokud se budete pohybovat v místě, kde není elektrická zástrčka. A pokud jsou pro vás důležité možnosti uspat dítě na dálku, nejspíš oceníte obousměrnou komunikaci a výběr ukolébavek.

Chůvička je bohužel poměrně drahá. Jestliže hledáte o něco levnější model a netrváte na hodinkách, můžete si přečíst recenzi TrueLife NannyCam V24.

2 800 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: TrueLife NannyWatch A15 | Hodnocení: 77,5 %
Dana Široká
Redaktorka
Dana je redaktorka, která jde při zpracování tématu do hloubky a rešerším se věnuje velice pečlivě. Informace týkající se dětských chůviček se snažila načerpat důkladným průzkumem trhu a pročtením odborné literatury. Výsledkem je přehledný text, ve kterém vám představí typy dětských chůviček a doporučí tu nejvhodnější pro vás. Z témat týkající se péče o dětí má na starosti ještě dudlíky a kojenecká mléka.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Dobrý den můžu se zeptat TRUELIFE NannyWatch A15 jsou vodeodolne hodinky? A eště či to zařízení musí mít připojení k WiFi? Předem děkuji za odpověď

k.cejpova@seznam.cz

Dobrý den, hodinky voděodolné nejsou. K přenosu signálu není potřeba Wi-Fi, ani data operátora. Chůvička pracuje na principu digitálního signálu s dosahem do 300 m v otevřeném prostranství. Reálný dosah se snižuje podle množství a materiálu překážek jako jsou stěny, dveře a další.

Veronika Vyskočilová, redaktor

Dobrý den, jde obraz zrcadlit třeba do mobilu nebo televize? Nedaří se mi najít žádnou mobilní aplikaci k této chůvičce.

Barbora sedlak

Dobrý den, v tomto případě se jedná pouze o video chůvičku, která přenáší obraz jen do přiložené rodičovské jednotky, v tomto případě do hodinek. Pokud byste chtěli chůvičku s aplikací, zaměřte se na chytré chůvičky.

Veronika Vyskočilová, redaktor

Dobrý den, dá se použít do kočárku?

Veronika Pelantová

Dobrý den, dá, ale budete potřebovat power banku, na kterou připojíte dětskou jednotku.

Iveta Polášková, redaktor

Dobrý den, zda použít i do kočárku?

Veronika Pelantová

Dobrý den, použití chůviček v kočárku je všeobecně problematické. Jedním z důvodů je napájení chůvičky, tato konkrétní se však dá zapojit na powerbanku a není třeba být připojen přímo do zásuvky. Otázkou je, jak dlouho vydrží powerbanka chůvičku napájet.

Dalším problémem je umístění chůvičky, která by rozhodně neměla být z bezpečnostních důvodů přímo v kočárku. Pokud ji postavíte do blízkosti kočárku, pravděpodobně bez problémů zachytí pláč dítěte, jemnější zvuky ale budou překryty různými okolními zvuky, které chůvička bude také chytat.

Posledním problémem je dosah, který je ve volném prostranství maximálně 300 metrů, stěny budov jej ale zmenšují.

Kateřina Klodnerová, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze TrueLife NannyWatch A15

TrueLife NannyWatch A15

2 800 Kč Orientační cena