Menu

Recenze a test TrueLife NannyWatch A15

4. místo
77,9 % Celkové hodnocení
 • Hodinky
 • Automatický noční režim
 • Napájení z powerbanky
 • Nemá diody
 • Vyšší cena
3 700 Kč Orientační cena
 • 7,3/10
  Přenos signálu a napájení
 • 8,4/10
  Možnosti nastavení a upozornění
 • 5,6/10
  Hodnocení funkcí
 • 77,9 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Digitální dětská chůvička TrueLife NannyWatch A15 přenáší jak zvuk, tak i video. Od ostatních chůviček se liší provedením rodičovské jednotky, která vypadá jako hodinky s 1,5″ barevným displejem. Díky tomu ji budete mít stále u sebe, ale zůstanou vám volné obě ruce. Výrobce garantuje šifrovaný přenos, nikdo by tedy neměl být narušit vaše soukromí. S digitální technologií se bohužel pojí kratší dosah,  300 metrů ve volném prostranství je v našem srovnání jedna z nižších hodnot (v době psaní recenze v dubnu 2020). Při použití v budově se navíc dále snižuje kvůli zdem nebo dalším přístrojům. Po zapnutí se jednotky samy propojí díky automatickému ladění. Výhodou je možnost nabíjení dětské jednotky přes USB. Můžete tak zapojit powerbanku a i s malým miminkem vyrazit na cesty. Nabíjení rodičovské jednotky je pohodlné díky speciálnímu stojánku, který navíc také připojíte přes USB. Baterie v rodičovské jednotce má dlouhou výdrž, takže můžete být v klidu celý den.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce Truelife 27 % Philips, 20 % Truelife, 13 % Bayby, 7 % Bravo, 7 % Beurer, 7 % Babymoov, 7 % Motorola, 7 % Badabulle, 7 % Vtech
Typ Video 73 % Audio, 27 % Video
Technologie přenosu signálu Digital 80 % Digital, 20 % Analog
Šifrovací technologie DECT nebo A-FHSS Ano 67 % Ano, 33 % Ne
Počet kanálů Neuvedeno 24,29
Automatické ladění Ano 73 % Ano, 13 % Ne, 13 % Neuvedeno
Dosah ve volném prostranství 300 393,33
Dosah v budově Neuvedeno 67,86
Možnost použití mimo zásuvku S powerbankou 60 % Ano, 20 % Ne, 20 % S powerbankou

Hodnocení nastavení a upozornění

Co se týče možností nastavení a upozornění, chůvička si vede velmi dobře. Pokud bude baterie blízko k vybití, nebo se dostanete mimo signál, dá vám spolehlivě vědět. Díky tomu budete vždy bezpečně ve spojení se svým dítětem. Zejména v noci je příjemná možnost upozornění prostřednictvím vibrací. Chybí jen diody, které by upozornily na přijímaný zvuk světlem. Úroveň hlasitosti, na kterou chůvička reaguje, je možné nastavit díky volbě citlivosti mikrofonu. Zvolit si můžete i hlasitost rodičovské jednotky. Tuto možnost oceníte zejména pokud se střídavě nacházíte v hlučném a tichém prostředí. Obousměrná komunikace vám umožní mluvit na dítě a uklidnit je tak na dálku. Tuto funkci měla více než polovina modelů v našem srovnání.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Signalizace ztráty signálu Ano 100 % Ano
Signalizace vybití baterie Ano 93 % Ano, 7 % Ne
Vibrace rodičovské jednotky Ano 53 % Ne, 40 % Ano, 7 % Neuvedeno
Světelná indikace zvuku Ne 73 % Ano, 27 % Ne
Počet diod Neuvedeno 3,21
Nastavitelná citlivost mikrofonu Ano 60 % Ano, 40 % Ne
Nastavitelná hlasitost Ano 100 % Ano
Obousměrná komunikace Ano 67 % Ano, 33 % Ne

Hodnocení funkcí

Vybavení funkcemi příliš nepřekračuje průměr našeho testu. S uspáváním nebo při nočním krmení vám pomůže noční lampička. Můžete si zvolit z několika přednastavených ukolébavek, mp3 soubory však přehrát neumí. Nepromítne vám ani noční oblohu, to ale zvládají jen výjimečně vybavené chůvičky. S šetřením energie vám pomůže systém VOX. Po chvíli ticha na dětské jednotce se vypne displej a omezí přenos zvuku. Pokud ale chůvička zaznamená jakýkoliv ruch, upozorní vás vibracemi a displej se aktivuje. Přístroj vám pomůže také s kontrolou teploty v dětském pokojíčku, vlhkost ale, jako většina chůviček v našem srovnání, měřit neumí. Noční vidění se nastavuje automaticky a poskytne vám tak možnost zkontrolovat miminko bez jakýchkoliv časových omezení.  Automatickou otočnou kamerou chůvička nedisponuje, ale úhel natáčení si můžete nastavit manuálně.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Noční lampička Ano 67 % Ano, 33 % Ne
Ukolébavky Ano 60 % Ano, 40 % Ne
Přehrávání mp3 souborů Ne 100 % Ne
Promítání noční oblohy Ne 93 % Ne, 7 % Ano
Eco mód Ne 60 % Ne, 40 % Ano
VOX systém Ano 53 % Ne, 47 % Ano
Senzor teploty Ano 60 % Ano, 40 % Ne
Senzor vlhkosti Ne 100 % Ne
Noční vidění Ano 27 % Ano, 73 % Neuvedeno
Otočná kamera Ne 27 % Ne, 73 % Neuvedeno
Zoom Ne 20 % Ne, 7 % Ano, 73 % Neuvedeno

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé, kteří jsou s chůvičkou spokojení, přirozeně zmiňují jeden z hlavních benefitů – možnost mít chůvičku stále s sebou. Pochval se dočkal i displej, na kterém maminky ostře vidí, co jejich miminko právě dělá. Zákazníci oceňují i dlouhou výdrž baterie a užitečnost funkce teploměru. Mezi uživatelskými recenzemi se téměř neobjevily negativní komentáře. Pokud už s něčím byli zákazníci nespokojeni, byla to vyšší cena nebo méně kvalitní zvuk při zesílení. Také by uvítali výběr z více barev.

Naše hodnocení a závěr

TrueLife NannyWatch A15 je digitální chůvička s garancí šifrovaného přenosu. Rodičovská jednotka v podobě hodinek bude všude s vámi. Obraz z 1,5″ barevného displeje je dostatečně kvalitní a ostrý. Vybavení funkcemi je spíš průměrné, i zde však najdete několik výhod. Přechod do nočního režimu je automatický, takže můžete miminko sledovat v kterékoli denní době bez manuálního nastavování. Chůvičku můžete napájet také z powerbanky, což je praktické, pokud se budete pohybovat v místě, kde není elektrická zástrčka. A pokud jsou pro vás důležité možnosti uspat dítě na dálku, nejspíš oceníte obousměrnou komunikaci a výběr ukolébavek.

Chůvička je bohužel poměrně drahá. Jestliže hledáte o něco levnější model a netrváte na hodinkách, můžete si přečíst recenzi TrueLife NannyCam V24.

3 700 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová, Iveta Polášková | Datum: | Produkt: TrueLife NannyWatch A15 | Hodnocení: 77,9 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den můžu se zeptat TRUELIFE NannyWatch A15 jsou vodeodolne hodinky? A eště či to zařízení musí mít připojení k WiFi? Předem děkuji za odpověď

k.cejpova@seznam.cz

Dobrý den, hodinky voděodolné nejsou. K přenosu signálu není potřeba Wi-Fi, ani data operátora. Chůvička pracuje na principu digitálního signálu s dosahem do 300 m v otevřeném prostranství. Reálný dosah se snižuje podle množství a materiálu překážek jako jsou stěny, dveře a další.

Veronika Vyskočilová, redaktor

Dobrý den, jde obraz zrcadlit třeba do mobilu nebo televize? Nedaří se mi najít žádnou mobilní aplikaci k této chůvičce.

Barbora sedlak

Dobrý den, v tomto případě se jedná pouze o video chůvičku, která přenáší obraz jen do přiložené rodičovské jednotky, v tomto případě do hodinek. Pokud byste chtěli chůvičku s aplikací, zaměřte se na chytré chůvičky.

Veronika Vyskočilová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze TrueLife NannyWatch A15

TrueLife NannyWatch A15

4. místo  v porovnání
3 700 Kč Orientační cena