Menu

Recenze a test TrueLife NannyCam V24

8. místo
65,1 % Celkové hodnocení
 • Napájení z powerbanky
 • VOX systém
 • Nelze nastavit citlivost mikrofonu
1 800 Kč Orientační cena
 • 7,3/10
  Přenos signálu a napájení
 • 5,6/10
  Možnosti nastavení a upozornění
 • 4,7/10
  Hodnocení funkcí
 • 65,1 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Chůvička TrueLife NannyCam V24 přenáší kromě zvuku také obraz. Vy tak můžete mít neustálou kontrolu nad tím, co vaše dítě dělá. Obraz se zobrazí na rodičovské jednotce s 2,4″ barevným displejem. Šifrovací technologie zajistí, aby nikdo další nemohl zachytit signál a narušit tak vaše soukromí. Stejně jako většina srovnávaných přístrojů , se chůvička po spuštění sama naladí a vy ji můžete rovnou používat bez dalšího zdlouhavého nastavování. Ve volném prostranství dosáhne signál mezi jednotkami 300 metrů. V interiéru udává výrobce dosah 100 metrů v závislosti na typu a počtu překážek. Pozitivem této chůvičky je možnost nabíjení dětské jednotky s kamerou pomocí powerbanky. Díky tomu je možné chůvičku použít i tam, kde není k dispozici elektrická zásuvka, například na zahradě.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce Truelife 33 % Philips, 13 % Vtech, 13 % Truelife, 7 % Bravo, 7 % Beurer, 7 % Babymoov, 7 % Smarton, 7 % Motorola, 7 % Bayby
Typ Video 80 % Audio, 20 % Video
Technologie přenosu signálu Digital 87 % Digital, 13 % Analog
Šifrovací technologie DECT nebo A-FHSS Ano 67 % Ano, 33 % Ne
Automatické ladění Ano 80 % Ano, 13 % Ne, 7 % Neuvedeno
Dosah ve volném prostranství 300 384,67
Dosah v budově 100 62,22
Možnost použití mimo zásuvku S powerbankou 60 % Ano, 27 % Ne, 13 % S powerbankou

Hodnocení nastavení a upozornění

V případě ,že se dostanete mimo dosah vysílače nebo se v rodičovské jednotce vybíjí baterie, chůvička vás na tuto skutečnost sama upozorní. Nestane se tedy, že byste byli nevědomky bez kontroly nad svým dítětem. Chůvička ale při upozornění nevibruje. Za nevýhodu považujeme nepřítomnost indikačních LED diod, které by signalizovaly příchozí zvuk. Tato funkce je užitečná například v hlučném prostředí, kdy můžete snadno přeslechnout pláč. V našem srovnání má více než tři čtvrtiny srovnávaných produktů. Chůvičce také chybí funkce nastavení citlivosti mikrofonu. Nelze tak nastavit úroveň přenášeného zvuku. Tuto funkci měla více než polovina srovnávaných výrobků. Můžete ale nastavit hlasitost zvuku rodičovské jednotky a přizpůsobit se tak okolnímu prostředí. Chůvička také umožňuje obousměrnou komunikaci. Můžete tedy pomocí rodičovské jednotky mluvit na své dítě a utišit ho svým hlasem.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Signalizace ztráty signálu Ano 100 % Ano
Signalizace vybití baterie Ano 93 % Ano, 7 % Ne
Vibrace rodičovské jednotky Ne 60 % Ne, 33 % Ano, 7 % Neuvedeno
Světelná indikace zvuku Ne 80 % Ano, 20 % Ne
Počet diod 0 3,27
Nastavitelná citlivost mikrofonu Ne 60 % Ano, 40 % Ne
Nastavitelná hlasitost Ano 100 % Ano
Obousměrná komunikace Ano 67 % Ano, 33 % Ne

Hodnocení funkcí

​Chůvička TrueLife NannyCam V24 je vybavena průměrným množstvím funkcí. Chybí ji noční lampička, kterou měla v našem srovnání polovina modelů. Nechybí ji ale možnost pouštění přednastavených ukolébavek. Ty lze zapnout na dálku z rodičovské jednotky. Další uspávací funkce jako přehrávání mp3 souborů a promítání noční oblohy chůvička nemá. Stejně tak funkci EKO Smart. Přítomný je ale VOX systém, který umožňuje aktivaci chůvičky hlasem. Pokud je dítě v klidu, spí a nijak se hlasitě neprojevuje, je rodičovská jednotka vypnutá a aktivuje se když začne dítě plakat nebo vydávat nějaký zvuk. Tím se šetří energie a také se zmenšuje množství vysílaných elektromagnetických vln. Teplotu v místě kde je vaše dítě sleduje vestavěný teploměr. Naměřená hodnota se zobrazuje na displeji. Senzor vlhkosti chůvička nemá, stejně jako většina z porovnávaných chůviček. Kvalitní obraz i ve tmě vám zaručí noční vidění – infračervená LED dioda, která přisvětlí obraz aniž by rušila vaše dítě. Otočnou kameru ani zoom chůvička nemá. Musíte proto dobře umístit kameru, následná úprava záběru není možná.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Noční lampička Ne 53 % Ano, 47 % Ne
Ukolébavky Ano 53 % Ano, 47 % Ne
Přehrávání mp3 souborů Ne 93 % Ne, 7 % Ano
Promítání noční oblohy Ne 87 % Ne, 13 % Ano
Eco mód Ne 53 % Ano, 47 % Ne
VOX systém Ano 60 % Ne, 40 % Ano
Senzor teploty Ano 53 % Ano, 47 % Ne
Senzor vlhkosti Ne 93 % Ne, 7 % Ano
Noční vidění Ano 20 % Ano, 80 % Neuvedeno
Otočná kamera Ne 20 % Ne, 80 % Neuvedeno
Zoom Ne 13 % Ne, 7 % Ano, 80 % Neuvedeno

Naše hodnocení a závěr

Chůvička TrueLife NannyCam V24 je vhodná pro uživatele, kteří chtějí dostupnou videochůvičku s menším množstvím funkcí. Pozitivně hodnotíme možnost napájení dětské jednotky powerbankou. To umožňuje používat chůvičku i mimo dosah elektrické zásuvky. Dalším kladem je systém VOX, který šetří energii a obousměrná komunikace. Chůvičce ale chybí nastavení citlivosti mikrofonu a některé užitečné funkce, například noční lampička. Uživatelé na webu hodnotí chůvičku pozitivně. Chválí dobrý dosah a kvalitní obraz i zpracování přístroje. Pokud by vám funkce této chůvičky nestačily, doporurujčeme Philips Avent SCD 630 video.

1 800 Kč Orientační cena
| Datum: | Produkt: TrueLife NannyCam V24 | Hodnocení: 65,1 % 100 % 0 %

Další recenze

Recenze TrueLife NannyCam V24

TrueLife NannyCam V24

8. místo  v porovnání
1 800 Kč Orientační cena