Recenze a test TrueLife NannyCam V24 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test TrueLife NannyCam V24

7. místo
65,1 % Celkové hodnocení
 • Napájení z powerbanky
 • VOX systém
 • Teploměr
 • Nelze nastavit citlivost mikrofonu
 • Chybí lampička
 • Nemá vibrace
2 000 Kč Orientační cena
 • 7,3/10
  Přenos signálu a napájení
 • 5,6/10
  Možnosti nastavení a upozornění
 • 4,7/10
  Hodnocení funkcí
 • 65,1 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Chůvička TrueLife NannyCam V24 přenáší kromě zvuku také obraz. Vy tak můžete mít neustálou kontrolu nad tím, co vaše dítě dělá. Obraz se zobrazí na rodičovské jednotce s 2,4″ barevným displejem. Šifrovací technologie zajistí, aby nikdo další nemohl zachytit signál a narušit tak vaše soukromí. Stejně jako většina srovnávaných přístrojů, chůvička se po spuštění sama naladí a vy ji můžete rovnou používat bez dalšího zdlouhavého nastavování. Ve volném prostranství dosáhne signál mezi jednotkami 300 metrů. V interiéru udává výrobce dosah 100 metrů v závislosti na typu a počtu překážek. Pozitivem této chůvičky je možnost nabíjení dětské jednotky s kamerou pomocí powerbanky. Díky tomu je možné chůvičku použít i tam, kde není k dispozici elektrická zásuvka, například na zahradě.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Truelife

27 % Philips, 20 % Truelife, 13 % Vtech, 13 % Bayby, 7 % Bravo, 7 % Beurer, 7 % Babymoov, 7 % Badabulle
Typ

Video

73 % Audio, 27 % Video
Technologie přenosu signálu

Digital

80 % Digital, 20 % Analog
Šifrovací technologie DECT nebo A-FHSS

Ano

67 % Ano, 33 % Ne
Automatické ladění

Ano

73 % Ano, 13 % Ne, 13 % Neuvedeno
Dosah ve volném prostranství

300

393,33
Dosah v budově

100

65,63
Možnost použití mimo zásuvku

S powerbankou

60 % Ano, 20 % Ne, 20 % S powerbankou

Hodnocení nastavení a upozornění

V případě, že se dostanete mimo dosah vysílače nebo se v rodičovské jednotce vybíjí baterie, chůvička vás na tuto skutečnost sama upozorní. Nestane se tedy, že byste byli nevědomky bez kontroly nad svým dítětem. Chůvička ale při upozornění nevibruje. Za nevýhodu považujeme nepřítomnost indikačních LED diod, které by signalizovaly příchozí zvuk. Tato funkce je užitečná například v hlučném prostředí, kdy můžete snadno přeslechnout pláč. V našem srovnání má více než tři čtvrtiny srovnávaných produktů. Chůvičce také chybí funkce nastavení citlivosti mikrofonu. Nelze tak nastavit úroveň přenášeného zvuku. Tuto funkci měla více než polovina srovnávaných výrobků. Můžete ale nastavit hlasitost zvuku rodičovské jednotky a přizpůsobit se tak okolnímu prostředí. Chůvička také umožňuje obousměrnou komunikaci. Můžete tedy pomocí rodičovské jednotky mluvit na své dítě a utišit ho svým hlasem.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Signalizace ztráty signálu

Ano

100 % Ano
Signalizace vybití baterie

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Vibrace rodičovské jednotky

Ne

53 % Ne, 40 % Ano, 7 % Neuvedeno
Světelná indikace zvuku

Ne

73 % Ano, 27 % Ne
Počet diod

0

3,21
Nastavitelná citlivost mikrofonu

Ne

53 % Ano, 47 % Ne
Nastavitelná hlasitost

Ano

100 % Ano
Obousměrná komunikace

Ano

60 % Ano, 40 % Ne

Hodnocení funkcí

​Chůvička TrueLife NannyCam V24 je vybavena průměrným množstvím funkcí. Chybí ji noční lampička, kterou měla v našem srovnání polovina modelů. Nechybí ji ale možnost pouštění přednastavených ukolébavek. Ty lze zapnout na dálku z rodičovské jednotky. Další uspávací funkce jako přehrávání mp3 souborů a promítání noční oblohy chůvička nemá. Stejně tak funkci EKO Smart. Přítomný je ale VOX systém, který umožňuje aktivaci chůvičky hlasem. Pokud je dítě v klidu, spí a nijak se hlasitě neprojevuje, je rodičovská jednotka vypnutá a aktivuje se když začne dítě plakat nebo vydávat nějaký zvuk. Tím se šetří energie a také se zmenšuje množství vysílaných elektromagnetických vln. Teplotu v místě kde je vaše dítě sleduje vestavěný teploměr. Naměřená hodnota se zobrazuje na displeji. Senzor vlhkosti chůvička nemá, stejně jako většina z porovnávaných chůviček. Kvalitní obraz i ve tmě vám zaručí noční vidění – infračervená LED dioda, která přisvětlí obraz aniž by rušila vaše dítě. Otočnou kameru ani zoom chůvička nemá. Musíte proto dobře umístit kameru, následná úprava záběru není možná.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Noční lampička

Ne

60 % Ano, 40 % Ne
Ukolébavky

Ano

53 % Ano, 47 % Ne
Přehrávání mp3 souborů

Ne

100 % Ne
Promítání noční oblohy

Ne

93 % Ne, 7 % Ano
Eco mód

Ne

60 % Ne, 40 % Ano
VOX systém

Ano

53 % Ne, 47 % Ano
Senzor teploty

Ano

53 % Ano, 47 % Ne
Senzor vlhkosti

Ne

100 % Ne
Noční vidění

Ano

27 % Ano, 73 % Neuvedeno
Otočná kamera

Ne

27 % Ne, 73 % Neuvedeno
Zoom

Ne

20 % Ne, 7 % Ano, 73 % Neuvedeno

Naše hodnocení a závěr

Chůvička TrueLife NannyCam V24 je vhodná pro uživatele, kteří nepotřebují videochůvičku s množstvím funkcí. Pozitivně hodnotíme možnost napájení dětské jednotky powerbankou. To umožňuje používat chůvičku i mimo dosah elektrické zásuvky. Dalším kladem je systém VOX, který šetří energii, a obousměrná komunikace. Chůvičce ale chybí nastavení citlivosti mikrofonu a některé užitečné funkce, například noční lampička. Uživatelé na webu hodnotí chůvičku pozitivně. Chválí dobrý dosah a kvalitní obraz i zpracování přístroje. Pokud by vám funkce této chůvičky nestačily, doporurujčeme Philips Avent SCD 630 video.

2 000 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová, Iveta Polášková | Datum: | Produkt: TrueLife NannyCam V24 | Hodnocení: 65,1 %
Veronika Vyskočilová se věnuje srovnání dětských chůviček od samého počátku působení v naší redakci, tedy několik let. Téma zná od A do Z, poradí vám proto jaké funkce jsou opravdu užitečné a co využijete pouze jednou za čas. Na této stránce si můžete prohlédnout srovnání video i audio chůviček. Pokud byste dávali přednost smart zařízení, připravila pro vás autorka také srovnání chytrých chůviček, u kterých rodičovskou jednotku nahradila aplikace.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze TrueLife NannyCam V24

TrueLife NannyCam V24

7. místo  v porovnání
2 000 Kč Orientační cena