Recenze a test Philips Avent SCD721 

Hodnocení:

83,1 %

Klady:

Bateriový provoz obou jednotek

Zápory:

Chybějící systém VOX

2 700 Kč
orientační cena

Přenos signálu a napájení
(max. 10)
Možnosti nastavení a upozornění
(max. 10)
Hodnocení funkcí
(max. 10)
Celkové
hodnocení
8,0 9,7 4,7 83,1 %

Souhrnné údaje 

Dětská chůvička Philips Avent SCD721 přenáší zvuk pomocí digitálního signálu šifrovaného technologií DECT. Díky ní signál z chůvičky není možné zachytit na jiném zařízení (například bezdrátovém telefonu). Nejvhodnější volný kanál si chůvička vybírá sama během automatického ladění. Dosah chůvičky je ve volném prostranství 330 metrů, což je v rámci digitálních chůviček mírně nadstandardní hodnota. V interiéru je dosah kolem 50 metrů, ovlivňuje ho například materiál stěn. Stejně jako zhruba polovinu přístrojů v našem srovnání, je možné tuto chůvičku používat i mimo dosah elektrické zásuvky. Obě jednotky je totiž možné napájet kabelem i bateriemi. Dobře vám tedy poslouží například při hlídání dětí spících na zahradě. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce Philips 38 % Philips, 13 % Vtech, 13 % Truelife, 6 % Bravo, 6 % Beurer, 6 % Babymoov, 6 % Smarton, 6 % Motorola, 6 % Bayby
Typ  Audio 75 % Audio, 25 % Video
Technologie přenosu signálu  Digital 88 % Digital, 13 % Analog
Šifrovací technologie DECT nebo A-FHSS  Ano 69 % Ano, 31 % Ne
Automatické ladění  Ano 81 % Ano, 13 % Ne, 6 % Neuvedeno
Dosah ve volném prostranství  330 379,38
Dosah v budově  50 61,00
Možnost použití mimo zásuvku  Ano 56 % Ano, 25 % Ne, 19 % S powerbankou

Hodnocení nastavení a upozornění

Při pohledu na následující tabulku si můžeme všimnout, že chůvička disponuje všemi sledovanými možnostmi nastavení a upozornění. Nemusíte se tedy obávat nevědomého vybití baterie, ani ztráty signálu. Poměrně neobvyklá je funkce vibrací, která vás upozorní na hluk například v noci. V tuto dobu využijete i světelnou indikaci hluku, kterou zajišťuje 5 modrých diod. Dobře poslouží také v hlučném prostředí, kdy hrozí, že zvuk z chůvičky přeslechnete. Možnost nastavení hlasitosti je jak na dětské, tak rodičovské chůvičce. Zvolit si můžete také úroveň hlasitosti, na kterou přístroj reaguje, a to díky nastavení citlivosti mikrofonu. Praktickou funkcí je obousměrná komunikace, díky které můžete na děťátko mluvit a ukonejšit ho tak. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Signalizace ztráty signálu  Ano 100 % Ano
Signalizace vybití baterie Ano 94 % Ano, 6 % Ne
Vibrace rodičovské jednotky  Ano 56 % Ne, 38 % Ano, 6 % Neuvedeno
Světelná indikace zvuku  Ano 81 % Ano, 19 % Ne
Počet diod  5 3,25
Nastavitelná citlivost mikrofonu  Ano 63 % Ano, 38 % Ne
Nastavitelná hlasitost  Ano 100 % Ano
Obousměrná komunikace  Ano 69 % Ano, 31 % Ne

Hodnocení funkcí

Z pohledu funkcí se jedná o průměrně vybavený model. Stejně jako polovina modelů v našem testu disponuje noční lampičkou, kterou lze rozsvítit i na dálku z rodičovské jednotky. Ukonejšit miminko můžete také přednastavenými ukolébavkami. Chybí pouze méně obvyklé funkce přehrávání mp3 souborů a projekce noční oblohy. O snižování elektrické spotřeby se stará Eco režim, díky němuž je také produkováno méně elektromagnetických vln. Obdobný účel má také systém VOX, ten však tomuto modelu chybí. Teplotní podmínky v místnosti sleduje teploměr, chůvička vás v případě překročení nastavených hranic upozorní na tuto skutečnost. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Noční lampička  Ano 56 % Ano, 44 % Ne
Ukolébavky  Ano 56 % Ano, 44 % Ne
Přehrávání mp3 souborů  Ne 94 % Ne, 6 % Ano
Promítání noční oblohy  Ne 88 % Ne, 13 % Ano
Eco mód  Ano 56 % Ano, 44 % Ne
VOX systém  Ne 56 % Ne, 44 % Ano
Senzor teploty  Ano 56 % Ano, 44 % Ne
Senzor vlhkosti  Ne 94 % Ne, 6 % Ano

Naše hodnocení a závěr

Digitální chůvička Philips Avent SCD721 přenáší zvuk pomocí šifrovaného signálu. Vaše soukromí je tedy v bezpečí. Dosah je v rámci digitálních přístrojů poměrně standardní, v interiéru 50 metrů. Model je vybavený běžnými funkcemi, jako je nastavení hlasitosti a citlivosti mikrofonu, světelnou indikací hluku a signalizací vybití baterie či ztráty signálu. Najdete u ní i lampičku, přednastavené ukolébavky a teploměr. Velkou výhodou je možnost bateriového provozu obou jednotek, tudíž je lze používat i mimo dosah zásuvky.

Nevýhodou může být chybějící systém VOX. Pokud je pro vás důležitý, doporučujeme recenzi modelu Bayby BBM 7005

Datum:
Produkt: Philips Avent SCD721 
Hodnocení: 83,1 % 100 % 0 %

Další recenze

Kompletní test