Recenze a test Bravo B-5033

Hodnocení:

53,6 %

Klady:

Velký dosah

Bateriový provoz

Zápory:

Málo funkcí

1 200 Kč
orientační cena

Přenos signálu a napájení
(max. 10)
Možnosti nastavení a upozornění
(max. 10)
Hodnocení funkcí
(max. 10)
Celkové
hodnocení
5,2 8,0 0,9 53,6 %

Souhrnné údaje 

Audio chůvička Bravo B-5033 používá k přenosu signálu analogovou technologii. Ta se obecně vyznačuje velkým dosahem ale náchylností k rušení signálu. V případě dosahu 800 metrů ve volném prostranství je tedy tato chůvička mezi analogovými standartní. Oproti ostatním chůvičkam v našem srovnání je to ale nadprůměr. Ručně naladíte chůvičku na dvou kanálech. Tento počet vám ale nemusí zajistit čistý a nerušený signál a může být rušen jinými přístroji. Absence šifrovací technologie také nezaručuje, že signál z vaší chůvičky nezachytí někdo jiným zařízením – například bezdrátovým telefonem. Tuto funkci měla v našem srovnání většina výrobků. Díky možnosti napájení obou jednotek pomocí baterií je možné používat chůvičku i v místech, kde není elektrická zásuvka. To je výhodné například při cestování, nebo když necháváte dítě spát na zahradě. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce Bravo 38 % Philips, 13 % Vtech, 13 % Truelife, 6 % Bravo, 6 % Beurer, 6 % Babymoov, 6 % Smarton, 6 % Motorola, 6 % Bayby
Typ  Audio 75 % Audio, 25 % Video
Technologie přenosu signálu  Analog 88 % Digital, 13 % Analog
Šifrovací technologie DECT nebo A-FHSS  Ne 69 % Ano, 31 % Ne
Počet kanálů  2 47,67
Automatické ladění  Ne 81 % Ano, 13 % Ne, 6 % Neuvedeno
Dosah ve volném prostranství 800 379,38
Možnost použití mimo zásuvku  Ano 56 % Ano, 25 % Ne, 19 % S powerbankou

Hodnocení nastavení a upozornění

Tento model vás automaticky upozorní, pokud se rodičovská jednotka dostane mimo dosah dětské jednotky. Můžete si být proto jistí, že budete mít své dítě vždy na doslech. Stejně jako většina porovnávaných modelů vás také upozorní na vybíjející se baterii. Zaznamenaný zvuk chůvička signalizuje rozsvícením displeje, nemá však žádné diody, které by indikovaly hlasitost zvuku. V našem srovnávacím testu je měla většina audio chůviček. Můžete ale nastavit citlivost mikrofonu podle toho, jakou úroveň zvuků chcete slyšet. Záleží jen na vás, jestli chcete slyšet každé zašustění peřinky, nebo až hlasitý pláč. Nastavit si můžete také hlasitost, kterou se budou ozývat zvuky z vaší rodičovské jednotky. Pokud se budete nacházet v hlučném nebo naopak klidném prostředí, můžete tomu vaši chůvičku přizpůsobit. Nedostatkem je podle našeho názoru absence obousměrné komunikace. Nebudete tak moci na svoje dítě mluvit prostřednictvím rodičovské jednotky. Pokud by pro vás byla tato funkce klíčová, doporučujeme chůvičku Motorola MBP 16.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Signalizace ztráty signálu  Ano 100 % Ano
Signalizace vybití baterie Ano 94 % Ano, 6 % Ne
Vibrace rodičovské jednotky  Ne 56 % Ne, 38 % Ano, 6 % Neuvedeno
Světelná indikace zvuku  Ano 81 % Ano, 19 % Ne
Počet diod  0 3,25
Nastavitelná citlivost mikrofonu  Ano 63 % Ano, 38 % Ne
Nastavitelná hlasitost  Ano 100 % Ano
Obousměrná komunikace  Ne 69 % Ano, 31 % Ne

Hodnocení funkcí

Chůvička Bravo B-5033 nemá příliš bohatou vybavenost funkcemi. Jedinou z hodnocených funkcí, kterou má je noční lampička. Tu využijete zejména pokud se vaše dítě bojí tmy, nebo také při nočním krmení bez nutnosti rozsvěcet oslňující světlo v místnosti. Tato chůvička vám ale nepomůže s uspáním vaší ratolesti, protože není schopná přehrávat ukolébavky, mp3 soubory a ani nepromítá hvězdnou oblohu. Jako největší nedostatek hodnotíme absenci funkcí spořící energii a snižující elektromagnetické emise –  EKO Smart a VOX systém. Většina porovnávaných chůviček byla vybavena jednou z těchto funkcí. Pokud je pro vás úspora energie důležitá, doporučujeme prohlédnout si chůvičku Babymoov Easy Care Digital Green.  Chůvičce značky Bravo chybí také senzor vlhkosti a senzor teploty. Ten měla v našem porovnání více než polovina výrobků.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Noční lampička  Ano 56 % Ano, 44 % Ne
Ukolébavky  Ne 56 % Ano, 44 % Ne
Přehrávání mp3 souborů  Ne 94 % Ne, 6 % Ano
Promítání noční oblohy  Ne 88 % Ne, 13 % Ano
Eco mód  Ne 56 % Ano, 44 % Ne
VOX systém  Ne 56 % Ne, 44 % Ano
Senzor teploty  Ne 56 % Ano, 44 % Ne
Senzor vlhkosti  Ne 94 % Ne, 6 % Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Tuto chůvičku hodnotilo na webu více než 100 uživetelů, z toho velká většina pozitivně. Výhodu uživatelé spatřují ve velkém dosahu, malých rozměrech jednotek, bateriovém provozu a možnosti nabíjet baterie přímo v jednotkách. Nevýhodou je podle nich design, stejné jednotky, které je snadné prohodit, slabá výdrž baterií a nekvalitní, chrčivý zvuk. 

Naše hodnocení a závěr

Chůvička Bravo B-5033 je vhodná spíše pro nenáročné uživatele, kteří dávají přednost velkému dosahu před množstvím různých funkcí. Výhodou této chůvičky je provoz obou jednotek na baterii a možnost nabíjení baterií přímo v chůvičce. Velkým pozitivem je také dosah přenášeného signálu. Nevýhodou je absence šifrovací technologie a funkcí spořících energii. Celkově je vybavení funkcemi u této chůvičky slabší. Pokud na vybavení funkcemi trváte, prohlédněte si také chůvičku Philips Avent DECT SCD501/00.

Datum:
Produkt: Bravo B-5033
Hodnocení: 53,6 % 100 % 0 %

Další recenze

Kompletní test