Recenze a test Bravo B-5033

13. místo
53,6 % Celkové hodnocení
 • Velký dosah
 • Bateriový provoz
 • Málo funkcí
1 200 Kč Orientační cena
 • 5,2/10
  Přenos signálu a napájení
 • 8,0/10
  Možnosti nastavení a upozornění
 • 0,9/10
  Hodnocení funkcí
 • 53,6 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Audio chůvička Bravo B-5033 používá k přenosu signálu analogovou technologii. Ta se obecně vyznačuje velkým dosahem ale náchylností k rušení signálu. V případě dosahu 800 metrů ve volném prostranství je tedy tato chůvička mezi analogovými standartní. Oproti ostatním chůvičkam v našem srovnání je to ale nadprůměr. Ručně naladíte chůvičku na dvou kanálech. Tento počet vám ale nemusí zajistit čistý a nerušený signál a může být rušen jinými přístroji. Absence šifrovací technologie také nezaručuje, že signál z vaší chůvičky nezachytí někdo jiným zařízením – například bezdrátovým telefonem. Tuto funkci měla v našem srovnání většina výrobků. Díky možnosti napájení obou jednotek pomocí baterií je možné používat chůvičku i v místech, kde není elektrická zásuvka. To je výhodné například při cestování, nebo když necháváte dítě spát na zahradě. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce Bravo 33 % Philips, 13 % Vtech, 13 % Truelife, 7 % Bravo, 7 % Beurer, 7 % Babymoov, 7 % Smarton, 7 % Motorola, 7 % Bayby
Typ Audio 80 % Audio, 20 % Video
Technologie přenosu signálu Analog 87 % Digital, 13 % Analog
Šifrovací technologie DECT nebo A-FHSS Ne 67 % Ano, 33 % Ne
Počet kanálů 2 47,67
Automatické ladění Ne 80 % Ano, 13 % Ne, 7 % Neuvedeno
Dosah ve volném prostranství 800 384,67
Možnost použití mimo zásuvku Ano 60 % Ano, 27 % Ne, 13 % S powerbankou

Hodnocení nastavení a upozornění

Tento model vás automaticky upozorní, pokud se rodičovská jednotka dostane mimo dosah dětské jednotky. Můžete si být proto jistí, že budete mít své dítě vždy na doslech. Stejně jako většina porovnávaných modelů vás také upozorní na vybíjející se baterii. Zaznamenaný zvuk chůvička signalizuje rozsvícením displeje, nemá však žádné diody, které by indikovaly hlasitost zvuku. V našem srovnávacím testu je měla většina audio chůviček. Můžete ale nastavit citlivost mikrofonu podle toho, jakou úroveň zvuků chcete slyšet. Záleží jen na vás, jestli chcete slyšet každé zašustění peřinky, nebo až hlasitý pláč. Nastavit si můžete také hlasitost, kterou se budou ozývat zvuky z vaší rodičovské jednotky. Pokud se budete nacházet v hlučném nebo naopak klidném prostředí, můžete tomu vaši chůvičku přizpůsobit. Nedostatkem je podle našeho názoru absence obousměrné komunikace. Nebudete tak moci na svoje dítě mluvit prostřednictvím rodičovské jednotky. Pokud by pro vás byla tato funkce klíčová, doporučujeme chůvičku Motorola MBP 16.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Signalizace ztráty signálu Ano 100 % Ano
Signalizace vybití baterie Ano 93 % Ano, 7 % Ne
Vibrace rodičovské jednotky Ne 60 % Ne, 33 % Ano, 7 % Neuvedeno
Světelná indikace zvuku Ano 80 % Ano, 20 % Ne
Počet diod 0 3,27
Nastavitelná citlivost mikrofonu Ano 60 % Ano, 40 % Ne
Nastavitelná hlasitost Ano 100 % Ano
Obousměrná komunikace Ne 67 % Ano, 33 % Ne

Hodnocení funkcí

Chůvička Bravo B-5033 nemá příliš bohatou vybavenost funkcemi. Jedinou z hodnocených funkcí, kterou má je noční lampička. Tu využijete zejména pokud se vaše dítě bojí tmy, nebo také při nočním krmení bez nutnosti rozsvěcet oslňující světlo v místnosti. Tato chůvička vám ale nepomůže s uspáním vaší ratolesti, protože není schopná přehrávat ukolébavky, mp3 soubory a ani nepromítá hvězdnou oblohu. Jako největší nedostatek hodnotíme absenci funkcí spořící energii a snižující elektromagnetické emise –  EKO Smart a VOX systém. Většina porovnávaných chůviček byla vybavena jednou z těchto funkcí. Pokud je pro vás úspora energie důležitá, doporučujeme prohlédnout si chůvičku Babymoov Easy Care Digital Green.  Chůvičce značky Bravo chybí také senzor vlhkosti a senzor teploty. Ten měla v našem porovnání více než polovina výrobků.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Noční lampička Ano 53 % Ano, 47 % Ne
Ukolébavky Ne 53 % Ano, 47 % Ne
Přehrávání mp3 souborů Ne 93 % Ne, 7 % Ano
Promítání noční oblohy Ne 87 % Ne, 13 % Ano
Eco mód Ne 53 % Ano, 47 % Ne
VOX systém Ne 60 % Ne, 40 % Ano
Senzor teploty Ne 53 % Ano, 47 % Ne
Senzor vlhkosti Ne 93 % Ne, 7 % Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Tuto chůvičku hodnotilo na webu více než 100 uživetelů, z toho velká většina pozitivně. Výhodu uživatelé spatřují ve velkém dosahu, malých rozměrech jednotek, bateriovém provozu a možnosti nabíjet baterie přímo v jednotkách. Nevýhodou je podle nich design, stejné jednotky, které je snadné prohodit, slabá výdrž baterií a nekvalitní, chrčivý zvuk. 

Naše hodnocení a závěr

Chůvička Bravo B-5033 je vhodná spíše pro nenáročné uživatele, kteří dávají přednost velkému dosahu před množstvím různých funkcí. Výhodou této chůvičky je provoz obou jednotek na baterii a možnost nabíjení baterií přímo v chůvičce. Velkým pozitivem je také dosah přenášeného signálu. Nevýhodou je absence šifrovací technologie a funkcí spořících energii. Celkově je vybavení funkcemi u této chůvičky slabší. Pokud na vybavení funkcemi trváte, prohlédněte si také chůvičku Philips Avent DECT SCD501/00.

1 200 Kč Orientační cena
| Datum: | Produkt: Bravo B-5033 | Hodnocení: 53,6 % 100 % 0 %

Další recenze

Recenze Bravo B-5033

Bravo B-5033

13. místo  v porovnání
1 200 Kč Orientační cena