Recenze a test Bravo B-5033 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Bravo B-5033

62,1 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

 • Velký dosah
 • Bateriový provoz
 • Noční lampička

Zápory

 • Žádné spoření baterie
 • Není obousměrná
 • Málo funkcí
1 300 Kč Orientační cena
 • 6,1/10
  Přenos signálu a napájení
 • 8,0/10
  Možnosti nastavení a upozornění
 • 2,9/10
  Hodnocení funkcí
 • 62,1 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Audio chůvička Bravo B-5033 používá k přenosu signálu analogovou technologii. Ta se obecně vyznačuje velkým dosahem, ale také náchylností k rušení signálu. V případě dosahu 800 metrů ve volném prostranství je tedy tato chůvička mezi analogovými standardní. Oproti ostatním chůvičkam v našem srovnání je to ale nadprůměr. Ručně naladíte chůvičku na dvou kanálech. Tento počet vám však nemusí zajistit čistý a nerušený signál, který může být rušen jinými přístroji. Absence šifrovací technologie také nezaručuje, že signál z vaší chůvičky nezachytí někdo jiným zařízením – například bezdrátovým telefonem. Tuto funkci měla v našem srovnání většina výrobků. Díky možnosti napájení obou jednotek pomocí baterií je možné používat chůvičku i v místech, kde není elektrická zásuvka. To je výhodné například při cestování, nebo když necháváte dítě spát na zahradě.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Bravo

20 % Vtech, 20 % Truelife, 20 % Philips, 13 % Bayby, 7 % Bravo, 7 % Beurer, 7 % Babymoov, 7 % Badabulle
Typ

Audio

67 % Audio, 33 % Video
Technologie přenosu signálu

Analog

80 % Digital, 20 % Analog
Šifrovací technologie DECT nebo A-FHSS

Ne

67 % Ano, 33 % Ne
Počet kanálů

2

27 % 2, 7 % 120, 7 % 32, 7 % -, 53 % Neuvedeno
Automatické ladění

Ne

67 % Ano, 13 % Ne, 20 % Neuvedeno
Dosah ve volném prostranství

800

393,33
Možnost použití mimo zásuvku

Ano

60 % Ano, 20 % Ne, 20 % S powerbankou

Hodnocení nastavení a upozornění

Tento model vás automaticky upozorní, pokud se rodičovská jednotka dostane mimo dosah dětské jednotky. Můžete si být proto jistí, že budete mít své dítě vždy na doslech. Stejně jako většina porovnávaných modelů vás také upozorní na vybíjející se baterii. Zaznamenaný zvuk chůvička signalizuje rozsvícením displeje, nemá však žádné diody, které by indikovaly hlasitost zvuku. V našem srovnávacím testu je měla většina audio chůviček. Můžete ale nastavit citlivost mikrofonu podle toho, jakou úroveň zvuků chcete slyšet. Záleží jen na vás, jestli chcete slyšet každé zašustění peřinky, nebo až hlasitý pláč. Nastavit si můžete také hlasitost, kterou se budou ozývat zvuky z vaší rodičovské jednotky. Pokud se budete nacházet v hlučném nebo naopak klidném prostředí, můžete tomu vaši chůvičku přizpůsobit. Nedostatkem je podle našeho názoru absence obousměrné komunikace. Nebudete tak moci na svoje dítě mluvit prostřednictvím rodičovské jednotky. Pokud by pro vás byla tato funkce klíčová, doporučujeme chůvičku Motorola MBP 16.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Signalizace ztráty signálu

Ano

100 % Ano
Signalizace vybití baterie

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Vibrace rodičovské jednotky

Ne

47 % Ne, 47 % Ano, 7 % Neuvedeno
Světelná indikace zvuku

Ano

80 % Ano, 20 % Ne
Počet diod

0

3,50
Nastavitelná citlivost mikrofonu

Ano

60 % Ano, 40 % Ne
Nastavitelná hlasitost

Ano

100 % Ano
Obousměrná komunikace

Ne

67 % Ano, 33 % Ne

Hodnocení funkcí

Chůvička Bravo B-5033 nemá příliš bohatou vybavenost funkcemi. Jedinou z hodnocených funkcí, kterou disponuje, je noční lampička. Tu využijete zejména pokud se vaše dítě bojí tmy, nebo také při nočním krmení bez nutnosti rozsvěcet oslňující světlo v místnosti. Tato chůvička vám ale nepomůže s uspáním vaší ratolesti, protože není schopná přehrávat ukolébavky, mp3 soubory a ani nepromítá hvězdnou oblohu. Jako největší nedostatek hodnotíme absenci funkcí spořící energii a snižující elektromagnetické emise –  EKO Smart a VOX systém. Většina porovnávaných chůviček byla vybavena jednou z těchto funkcí. Pokud je pro vás úspora energie důležitá, doporučujeme prohlédnout si chůvičku Babymoov Easy Care Digital Green.  Chůvičce značky Bravo chybí také senzor vlhkosti a senzor teploty. Ten měla v našem porovnání více než polovina výrobků.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Noční lampička

Ano

53 % Ano, 47 % Ne
Ukolébavky

Ne

60 % Ano, 40 % Ne
Přehrávání mp3 souborů

Ne

100 % Ne
Promítání noční oblohy

Ne

93 % Ne, 7 % Ano
Eco mód

Ne

60 % Ne, 40 % Ano
VOX systém

Ne

53 % Ne, 47 % Ano
Senzor teploty

Ne

60 % Ano, 40 % Ne
Senzor vlhkosti

Ne

100 % Ne
Noční vidění

Nerelevantní

67 % Nerelevantní, 33 % Ano
Otočná kamera

Nerelevantní

67 % Nerelevantní, 27 % Ne, 7 % Ano
Zoom

Nerelevantní

67 % Nerelevantní, 20 % Ne, 13 % Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Tuto chůvičku hodnotilo na webu více než 100 uživetelů, z toho velká většina pozitivně. Výhodu uživatelé spatřují ve velkém dosahu, malých rozměrech jednotek, bateriovém provozu a možnosti nabíjet baterie přímo v jednotkách. Nevýhodou je podle nich design, stejné jednotky, které je snadné prohodit, slabá výdrž baterií a nekvalitní, chrčivý zvuk.

Naše hodnocení a závěr

Chůvička Bravo B-5033 je vhodná spíše pro nenáročné uživatele, kteří dávají přednost velkému dosahu před množstvím různých funkcí. Výhodou této chůvičky je provoz obou jednotek na baterii a možnost nabíjení baterií přímo v chůvičce. Velkým pozitivem je také dosah přenášeného signálu. Nevýhodou je absence šifrovací technologie a funkcí spořících energii. Celkově je vybavení funkcemi u této chůvičky slabší. Pokud na vybavení funkcemi trváte, prohlédněte si také chůvičku Philips Avent DECT SCD501/00.

1 300 Kč Orientační cena
Autor: Dana Široká | Datum: | Produkt: Bravo B-5033 | Hodnocení: 62,1 %
Dana Široká je redaktorka, která jde při zpracování tématu do hloubky a rešerším se věnuje velice pečlivě. Informace týkající se dětských chůviček se snažila načerpat důkladným průzkumem trhu a pročtením odborné literatury. Výsledkem je přehledný text, ve kterém vám představí typy dětských chůviček a doporučí tu nejvhodnější pro vás. Z témat týkající se péče o dětí má na starosti ještě dudlíky a kojenecká mléka.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Bravo B-5033

Bravo B-5033

1 300 Kč Orientační cena