Menu

Recenze a test Philips Avent DECT SCD501/00

12. místo
60,9 % Celkové hodnocení
 • Vysoký počet kanálů a šifrovací technologie
 • EKO smart
 • Noční lampička
 • Nutnost připojení do sítě
 • Nemá nastavení citlivosti mikrofonu
1 600 Kč Orientační cena
 • 7,9/10
  Přenos signálu a napájení
 • 6,8/10
  Možnosti nastavení a upozornění
 • 2,0/10
  Hodnocení funkcí
 • 60,9 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Dětská chůvička Philips Avent DECT SCD501/00 využívá k přenosu signálu digitální technologii. Ta zaručuje kvalitní a nerušený signál, ale na úkor dlouhého dosahu. Dosah 300 metrů ve volném prostranství je u digitálních chůviček běžný. Výrobcem udávaný dosah 50 metrů v interiéru se může individuálně lišit v závislosti na počtu a typu překážek, který musí signál překonat. Stejně jako většina srovnávaných modelů disponuje tato chůvička automatickým laděním, díky čemu si sama zvolí jeden ze 120 kanálů, který je nejlepší pro přenos. Šifrovací technologie zabrání tomu, aby někdo další mohl zachytit signál z vaší chůvičky jiným zařízením. Vaše soukromí je tak v bezpečí. Nevýhodou této chůvičky je nutnost připojení dětské jednotky síťovým kabelem, nelze ji nabíjet bateriemi. Rodičovská jednotka se napájí klasicky bateriemi. Chůvičku tedy nelze používat tam, kde není k dispozici elektrická zásuvka, například na zahradě, při cestování. Nebude fungovat také v případě výpadku proudu. Pokud je pro vás možnost bateriového provozu klíčová, doporučujeme chůvičku Babymoov Easy Care Digital Green.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce Philips 27 % Philips, 20 % Truelife, 13 % Bayby, 7 % Bravo, 7 % Beurer, 7 % Babymoov, 7 % Motorola, 7 % Badabulle, 7 % Vtech
Typ Audio 73 % Audio, 27 % Video
Technologie přenosu signálu Digital 80 % Digital, 20 % Analog
Šifrovací technologie DECT nebo A-FHSS Ano 67 % Ano, 33 % Ne
Počet kanálů 120 24,29
Automatické ladění Ano 73 % Ano, 13 % Ne, 13 % Neuvedeno
Dosah ve volném prostranství 300 393,33
Dosah v budově 50 67,86
Možnost použití mimo zásuvku Ne 60 % Ano, 20 % Ne, 20 % S powerbankou

Hodnocení nastavení a upozornění

Chůvička značky Philips vás upozorní v případě, že se dostanete mimo dosah dětské jednotky nebo když se vám vybije baterie v rodičovské jednotce. Vždy můžete mít díky tomu jistotu, že jste v dosahu vašeho dítěte. Neupozorní vás však vibracemi, to ale umí pouze čtvrtina srovnávaných výrobků. Úroveň zvuku indikuje 5 diod, které se postupně rozsvěcí, když zaznamenají hluk. Za nevýhodu považujeme nemožnost nastavení citlivosti mikrofonu, kterou disponuje polovina srovnávaných výrobků. Nemůžete si tedy nastavit, na jakou úroveň hlasitosti bude chůvička reagovat. Určit si můžete pouze hlasitost, jakou bude vydávat rodičovská jednotka. Díky tomu se můžete přizpůsobit prostředí, ve kterém se nacházíte. Chybí také funkce zpětné komunikace. Nemůžete tedy mluvit na své dítě prostřednictvím rodičovské jednotky. Touto funkcí byla v našem srovnávacím testu vybavena více než polovina výrobků. Pokud tuto funkci vyžadujete, doporučujeme vám chůvičku Motorola MBP 16.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Signalizace ztráty signálu Ano 100 % Ano
Signalizace vybití baterie Ano 93 % Ano, 7 % Ne
Vibrace rodičovské jednotky Ne 53 % Ne, 40 % Ano, 7 % Neuvedeno
Světelná indikace zvuku Ano 73 % Ano, 27 % Ne
Počet diod 5 3,21
Nastavitelná citlivost mikrofonu Ne 60 % Ano, 40 % Ne
Nastavitelná hlasitost Ano 100 % Ano
Obousměrná komunikace Ne 67 % Ano, 33 % Ne

Hodnocení funkcí

Vybavení dětské chůvičky funkcemi není příliš bohaté. Disponuje noční lampičkou, která vám pomůže uklidnit vaše dítě a využijete ji také při nočním krmení. Další uspávací funkce jako je přehrávání ukolébavek, mp3 souborů a promítač noční oblohy ale chybí. Nemůžete tedy na dálku své děťátko uklidnit. Elektrickou energii ušetříte díky funkci EKO Smart, která spotřebovává menší množství energie při přenosu signálu na krátkou vzdálenost. Zmenšuje tím také emise elektromagnetických vln. Chůvičce chybí teploměr a vlhkoměr. Nepomůže vám tak s hlídáním optimálních podmínek v místě, kde je vaše miminko.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Noční lampička Ano 67 % Ano, 33 % Ne
Ukolébavky Ne 60 % Ano, 40 % Ne
Přehrávání mp3 souborů Ne 100 % Ne
Promítání noční oblohy Ne 93 % Ne, 7 % Ano
Eco mód Ano 60 % Ne, 40 % Ano
VOX systém Ne 53 % Ne, 47 % Ano
Senzor teploty Ne 60 % Ano, 40 % Ne
Senzor vlhkosti Ne 100 % Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé na internetu hodnotí tuto chůvičku velice pozitivně. Pochvalují si její čistý zvuk, LED diody signalizující úroveň hluku, dobrý dosah i výdrž baterií v rodičovské jednotce. Kladně hodnotí také kvalitní zpracování za dobrou cenu. Co však chůvičce vytýkají, je nutnost připojení síťového kabelu do dětské jednotky a příliš lehkou a vratkou dětskou jednotku. Výrobek získal v roce 2016 a 2017 ocenění Produkt Roku v kategorii podle preferencí uživatelů.

Naše hodnocení a závěr

Chůvička Philips Avent DECT SCD501/00 je vhodná pro uživatele, kteří chtějí pouze základní přístroj bez nadbytečných funkcí. Kladně hodnotíme vysoký počet kanálů a šifrovací technologii, díky čemu zůstane přenášený signál v soukromí. Negativně hodnotíme nutnost připojení dětské jednotky do zásuvky pomocí síťového kabelu. Pokud byste chtěli chůvičku s bateriovým provozem obou jednotek a zároveň vybavenou více funkcemi, doporučujeme Philips Avent SCD560/00.

1 600 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová, Iveta Polášková | Datum: | Produkt: Philips Avent DECT SCD501/00 | Hodnocení: 60,9 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Philips Avent DECT SCD501/00

Philips Avent DECT SCD501/00

12. místo  v porovnání
1 600 Kč Orientační cena